Quintiles Branch Bulgara / КУИНТАЙЛС КЛОН БЪЛГАРИЯ / Куинтайлс Гезмбх /img/frontend/nomap.png"

Quintiles Branch Bulgara / КУИНТАЙЛС КЛОН БЪЛГАРИЯ / Куинтайлс Гезмбх

Кандидатствах за позицията през Business Operatins Academy.Преминах през няколко теста.Целият процес беше хаотичен без никаква организация,днес получаваш мейл с една информация а утре с друга.Не изпращат информация за резултатите от тестове или интервюта.Когато преценят,че не си им интересен просто започват да се крият. Паралелно събират и водят много интервюта и взимат този кандидат който каже най-ниска заплата. Заплатата е 1500-2500 БРУТО! Повече взимат дори продавачки в магазини за хранителни стоки със средно образование, без английски език и без да могат да работят със Ексел и Уърд ниво напреднал, каквото е изискването на фирмата.Много некоректно отношение от техният ЧР - Нели Божилова. Заплатата я казват накрая.Само си изгубих времето с тях.

Фирмата е място за развитие за хора,които разчитат предимно на шуробаванащината.За да те одобрят за работа там ти трябват връзки,за да те повишат също. Ако попаднете на читав мениджър, който не е от БГ,може и да имате късмет.Офисът не се развива в правилната посока, но какво може да очакваш от тандема продавачки на бургери в Макдоналдс, които работят в HR екипа - Борислава Тасева и Пенка Янакиева.Двете лели не знам как са се озовали там, носят в себе си селският си манталитет,ограничени са в изказа си, в мисленето, да не говорим за ниското им ниво на владееене на английски език.Разчитат само на подмазване, главно на шефовете, а кариерното им развитие е доказателство за това. Та ако сте готови да се подмазвате,това е вашето място!

Как е натоварването като Associate Site Manager с чужд език?
Трябва ли да се работи извънредно?

Някой може ли да даде ориентировъчна нетна заплата за Clinical Resourcing Analyst?

Благодаря предварително!

В сравнение с конкурентни фирми - заплатите са по-ниски с 20ина процента, заради това е и текучеството. Бонусите пък са в пъти по-ниски, там вече разликата е много голяма. В конкурентни фирми бонусът е около 3 заплати, а тук - 1/4 заплата. Не се лъжете ако в офертата ви пише около половин заплата - не се изпълнява този ангажимент.

В Contracts and Proposals натоварването е огромно. За такъв обем работа е нужен два пъти по-голям брой хора. Всички бързат за крайни срокове, изнервени са, а ако някой е в отпуска или болничен (което естествено е нормално да се случва) на колегите му им става още по-тежко като го заместват. Не препоръчвам отдела - няма и минутка спокойствие, ще си съсипете здравето.

Работя от почти две години тук и имам смесени чувства към компанията.

От една страна е голямо уважавано име, допълнителните придобивки са на ниво (ваучери за храна, допълнително здравно и пенсионно, частично субсидирана спортна карта), а колегите са пичове. Важното е да си изработите 40-те часа на седмица, тоест ако работите до късно единия ден после приключвате по-рано. Е, вероятно зависи и от шефа ви, при мен няма микроменажиране, моя опит до момента е по-скоро положителен. Атмосферата е спокойна и приятелска.

Офисът е приемлив, но нямате лично шкафче или чекмедже, столовете са стари и мръсни. Тоалетните са малко за броя на хората и често имаше опашки докато още работехме от офиса, от март масовото е хоум офисът. Очаквах доста повече предвид бранша и претенциите на компанията, но все пак е ок.
Лаптопите обаче са стари и системите бавни. Два часа от деня ви ще минават в чакане нещо да зареди. Колегите от ИТ съпорта по-добре да не ви трябват, защото са моткави и често само създават още проблеми. Като цяло фирмата пести прекалено в това отношение. Ежегодно има анкета където можете да посочите проблема и ежегодно ще има мейл колко ценна е обратната ви връзка. Висшият мениджмънт е наясно и предпочитат да държат най-евтините съпорт и системи.

Относно заплатата са ми казвали, че преди сливането стартовите заплати са били по-високи и всяка година е имало прилични увеличения, но в момента забравете за нещо над инфлацията, сега в пандемията даже и това няма. Ако идвате от преки конкуренти ще успеете да договорите да получавате по-високи заплати. Внимавайте за колко се съгласите като започвате, защото после трудно ще получите смислено увеличение.

Работата тук ми се струва малко по-спокойно отколкото на други места (вероятно пак зависи от отдела и от самия човек доколко е склонен да се връзва, че всичко е спешно и да прави повече часове, които подчертавам, че не се плащат).

Не ми е направило впечатление да има добре развити практики за повишения в длъжност, макар че имам колеги от други отдели, които биха ми възразили и все пак дори при тях говорим за около 3 години на стъпка дори и непрекъснато да ви хвалят колко добре се справяте, което не е твърде бавно, но не е и особено впечатляващо или мотивиращо.

Най-разнообразни възможности ще имате, ако сте с т.нар. life science (медицина, фармация, биология, психология и т.н.), иначе в редица отдели има таван докъде можете да стигнете, което обаче е очаквано за бранша.

Относно коментарите за ЧР по-долу аз не съм забелязала от тях да зависи нещо, но пък са лишени от емпатия към колеги, на които предават, че са съкратени и по необясними за мен причини твърдят, че в тази компания заплатите са от най-високите, което може и да е било така преди 10 години, когато те са започнали работа тук, но сега определено изостават от конкуренцията.

В заключение е добро място за работа, ако говорим общо, ако се фокусираме върху сектора не изпъква особено и конкретните проблеми са липсата на практика за адекватно увеличение на заплатите и оборудването. Ако това не ви интересува чак толкова, а търсите добри колеги и придобивки, фирмата получава допълнителни точки.
Като цяло в офиса в София няма особено текучество (и аз въпреки оплакванията си все още нямам желание да сменям), така че пробвайте, пък ако не ви хареса, опита тук ще ви отвори други врати.

Работих за тази фирма близо 4 год. С първият мениджър всичко беше много добре.След известно време ни разпределиха между всички мениджъри и от там започна ада. Господинът,който беше мой мениджър е некоректен,злобен,интригант,поддържа доносниците,прави интриги,но за сметка на това,харесва тези,които може да си легнат с него.Трябва да му се правят четки и да не си срещу него, защото тогава вече си в минус графата му и може да те уволнят. Новата шефка,която замени предишният(който беше уникален) е копие на този,който описах преди малко,та дори и повече. Те са си дупе и гащи! Уж фирмата предлага кариерно развитие,но за такова се радват само дупелизците и тези,които имат връзки, за всички останали това си е мираж!!! Натоварването е ужасно много и никой не се интересува от това. HR отдела е под всякаква критика! Правят се коментари за честото пушене ( през 60-70 мин), но пък самите мениджъри излизат дори по-начесто. Мястото е голям осарник,дори и да не си казал нещо, ще ти го сложат в устата.
Част от колегите са супер яки, но други са само доносници и ти забиват ножа в гърба.Моле те се,да не попаднете под ръководството на един приятно закръглен и рижав мениджър,защото попаднете ли на него-горко Ви и тежко Ви(освен ако не му приклекнете).
За всички бъдещи кандидати, както се казва в Между Звездни Войни- И нека силата да бъде с Вас.

Набират хора само заради текучество. Грешки в договорите и нито една кауза, в полза за служителя.
ВАЖНО: ако се излъжете да отидете в този концлагер, на интервютата си пускайте диктофона и записвайте всичко. Уважаемата шефка на hr (Борислава Тасева), дошла с дългогодишния си опит в мак доналдс (може да проверите в lin.... и тогава ще разберете как от бургер мейкър се става шеф на hr в компания за клинични проучвания) си мисли, че iqvia е е същото място като мак доналдс и ще ви излъже с няколко от обещанията на интервюто. Това ще го разберете едва след като подпишете договара, което е няколко дни преди започвотате и вече сте напуснали бившата си работа. Лъже дори и за предизвестията.
За хигиената и интелекта на въпросната госпожа няма да коментирам, но е под всякаква критика.
-никаква гъвкавост на работното време, а напротив- госпожата-“шефче” от hr ще направи всичко възможно, за да ви диша във врата и да ви докаже, че тя е шеф на всичко. Което е нормално, все пак е с многогодишен опит в мак доналдс.
-за първи път виждам фирма без никакви ценности
-липса на всякаква информация и процеси
-от 7 годинипсъм във фирмата и ми е трудно да се махна, тъй като в бранша тази фирма е с лошо име.
-унижение през 90% от времето
-уж модерна компания, а дамата т опит в мак доналдс постави пощенска кутия пред вратата си и комуникирате с бележки. Така си пускате и отпуската. Това е така, тъй като тя идва на работа в 11ч и си тръгва в 16ч, но за сметка на това ще прави хроблем на вашето работно време
-офисът смърди и е обзаведен с най-евтините мебели.

По време на интервюто елате с маска и кажете, че се пазите от вируса. Въпросната Борислава не обръща внимание на личната си хигиена, а с нея ще сте затворени в една зала и едва тогава ще разберете защо ви казвам за маската...

Забелязвам много често, че пускат голямо количество нови обяви. Това текучество ли е или се разширява екипът или какво? Някой вътре може ли да каже?