Санома Блясък България АД /img/frontend/nomap.png"

Санома Блясък България АД

Бивш служител съм на СББ /вече не се казва така/ Когато работих там , не мога да се оплача от условията, заплата , бонус - изпълнение на поставените таргети , работно време от 9,30 до 18 часа. Осигуряват те върху заплатата , всичко ОК, но за съжаление бизнеса в този бранш запада , все по-малко хора купуват списания, повечето информация която е написана в тях вече си я прочел някъде из нета.
Възможности за израстване няма , хората на мениджърски позиции работят там повече от 10 години,някой са от самото стартиране на фирмата , Т.е започваш на ниско ниво и си седиш там докато не намериш нещо друго или не те махнат.Може би и това е проблема на самата фирма , хората които управляват - не предлагат нищо с което да бъдат интересни, за съжалие напуснаха много качествен персонал и в момента се реализират някъде другаде.

Виждам, че тук от една година почти никой не е писал мнение. Искаше ми се да разбера дали всички минуси от предишни изказвания все още съществуват? Как е заплащането, условията, осигуровките? От познати чух добри мнения за коректност и отлично заплащане, но някой тук ще го потвърди ли?
Много благодаря!

Виждам, че днес има обява за Водещ графичен дизайнер за списание Моето дете. Прочетох всички мнения и общо взето повечето са негативни и се препокриват, но също така са и доста стари. Дали няма някой настоящ случител, който да каже дали има някаква промяна в ситуацията? Как са заплатите и отношението към служителите в Санома?

Обадиха ми се с отказ.Любезно ме увериха,че ще запазят данните ми за бъдещи предложения/евентуално/
Днес гледам пак имат обява за рекламни консултанти.Означава ли това,че пускате обяви и в крайна сметка не назначавате никой?
Е,аз вече мога да се похваля с нова работа,а са минали 5-6 дни реално без празничните от срещата ни.
Но Дами и Господа,с гастрола при вас който организирате,наистина губите ценни кадри които имат ОГРОМНО желание да работят!

Бях на интервю за рекламен специалист.Интервюто мина повече от добре.Бях уверена,че какъвто и да е резултатът от интервюто ще има обратна връзка чрез обаждане ,било то Да или Не.Е,мина уговореното време и отговор няма,нито обаждане.Редно ли е това според вас?Имах добри впечатления,дали пък не поисках повече защото на въпросът с очаквано заплащане казах,че не мога да падна под 600-650 лв.Как мислите?

Случайно попаднах във форума. Бивш дизайнер съм от екипа на сп. Тя!, което вече го няма. Работих 1 година, в Санома всичко се заплаща. Пълни осигуровки (върху договорената заплата), което е много рядко срещано, с колега правихме "приложение", което също се заплащаше отделно. Парите за дизайнерите са над средното, за другите не коментирам. И двамата работехме бързо, затова не се налагаше да оставаме след работа. Напуснах, защото исках по-високо заплащане, не поради отношение на екипа, с някои от които и до днес си пия пиеното. Наистина понякога е подтискащо за хората, които искат да се изявят (особено ако си креативен), но да не забравяме, че голямата фирма е повече бизнес-производител, отколкото РА. С Друмев не можеш да спориш, но е отличен специалист.

Г-н Анонимен, съдейки по правописа Ви, не се учудвам, че не сте бил оценен в тази фирма. Нормално! Все пак се касае за голямо издателство на европейско ниво. Вярно, тук се работи, не е подходящо място, където да бездействат мързеливци, но далеч не става въпрос за експлоатация. И тъй като намесвате комунизма, ще Ви припомня, ако сте позабравил, той преди десетина години взе, че си отиде. Тогава някои успяваха да се поскатаят от работа. Днес, за да оцелееш, се налага да бачкаш. Ако обаче те мързи, стой си вкъщи и мрънкай, че нямаш пари. Колкото до работодателите, те са професионалисти. Особено г-н Красимир Друмев, когото вероятно имаш предвид. Много си го бива! Има какво да се научи от него!!!! И в човешки план е прекрасен. Твърде много е човек!!!!!!!

Първо си задайте въпроса "Кой е Друмев?". Това е компания, която горещо НЕ я препоръчвам нито на начинаещи, нито на хора с опит. От тази организация лъха на комунизъм, стари лелки и шуробаджанащина. Заплащането е сравнително прилично, но незадоволително за хора с опит. Това, което забелязах е пълна липса на нормален мениджмънт. Дават се празни обещяния без да се изпълняват. Работи се извънредно БЕЗ ДА СЕ ЗАПЛАЩА! Тоест експлоатацията се уважава в структурите на компанията. Мнението ви няма никакво значение и съответно не би могъл да има нормален диалог между служител и шеф. В резултат на това придобивате чувство на подтиснатост и страх. Професионализмът не се оценява. ТОВА Е КОМПАНИЯ, КОЯТО ДЪРЖИ НА БРОЙКАТА, А НЕ НА КАЧЕСТВОТО!

Преди време работех в Санома за няколко години и имам добри спомени от там и отлични контакти с бивши колеги. За мен и парите бяха.. хайде да не кажа добри, но не съм умрял от глад. При гърците плащаха по-малко тогава.
Тук много хора се оплакват от мениджърите, но едно време некадърните се уволняваха, преназначаваха.. е добре де, понякога и повишаваха, но екипът им се отърваваше от тях по един или друг начин.
Бих казал, че става за работа. Дори в някакъв момент може би бих се върнал там. Напуснах, защото смених бранша, не съм имал проблеми нито със собствениците, нито с преките ми началници.
Имат обяви, в jobs.bg наскоро пак ги гледах. Просто текучеството не е чак толкова голямо, колкото се говори че е. Докато си вътре изглежда голямо, защото таман свикнеш с някого, направите 20-тина-30 броя и той.. хоп, тръгва си. Ама са минали 2 години, примерно, ако сте в месечно издание, което за млади хора е нормално.
Не смятам, че е място за начинаещи - гледах аз начинаещите, не издържат. Какво значи фалшиви болнични, то като няма кой да ти свърши работата, болен-не болен, работиш. От къщи, от където свариш. Така е по медиите. Имаше много колежки, които си изкараха по 1, та и по 2 майчинства И СЕ ВЪРНАХА. И не бяха мениджърки, и не бяха по лъскавите издания, а бяха в хангарите.

Това е една от малкото фирми за които мога да кажа БРАВО Дано има повече такива фирми в България