Айгер Инженеринг /img/frontend/nomap.png"

Айгер Инженеринг

Какво стана с държавния стипендиант? Дипломира ли се?

На мен пък ми дариха. От Асеновград съм, от бедно семейство с един родител. Подариха ми нова кола. Безвъзмездно.

Намерихме едно дарение. От 100 лв. Направено е от жена, на два пъти по 50 лв. Всички вещи за Соц. Комплекс са закупени от служители на компанията. Или по-точно обяснено – националната награда за дарение е за тях, а фирмата си прави реклама на техен гръб, за да … привлече нови дарители. А старите след като спрат да даряват, ги праща в съда да им събира пари за фирмените обувки. За да има догодина пак да даде ... 100 лв.
Ако някой има съмнения, знае пътя до общината и до комплекса…

Другарки, как върви проверката?

Работя в социалния комплекс, който споменавате. През септември имахме официално събитие, на което уважихме всички ключови дарители през последните десет години. На страницата на сайта ни има снимки и статия за него. Фирмата я поканихме, но тя не дойде, защото присъстваше на друга благотворителна проява.
Разбира се, след това й изпратихме благодарствен адрес!

Браво! Прекрасна снимка с благодарствено слово, написано от общината, за хуманни прояви в голям мащаб и залепена на фейсбук страницата. Тази община знае ли, че по закон има регистър на даренията към общинските социални комплекси и този регистър представлява публична информация.
Не за друго, ама има и фирми, които купуват мартеници и получават не благодарствени писма, а национални признания.
Но вие не сте от тях. Браво. Дарили сте колкото едно кашонче … Moet.

Както споменах работя от над 20 години във фирмата. Но по-голямата част от доходите ми идват от доносническа дейност. Обичам да събирам информация за някои от 3800-те бивши служители на компанията. Например в квартала, в който живея разказвам небивалата история, че съм програмист и с жена ми притежаваме успешна ИТ фирма. Нищо, че не мога да проверя онлайн сметките за лекар и зъболекар на тези служители, а се налага да ходя на място, за да получа информацията. Не се страхувам, че и те ще тръгнат да проверяват моите сметки. Безстрашен съм.

Бях наскоро на интервю за работа там. Препоръчвам на всеки да не се пробва въобще. Първо, че ти задават някакви супер малоумни въпроси (явно някоя лелка ги е прочела в някаква статия в Козмополитън или нещо подобно) с цел да ти изградят психологически профил, но освен да се покажат колко са неадекватни друго не постигат. Отделно искат да вършиш работа като за 5 длъжности, ама искат да плащат половин заплата за 1 от тези длъжности. Иначе се хвалят колко са големи нали, смях в залата... Колко прекрасен щеше да е светът, ако нямаше измекяри като БГ шефчетата от село :D :D :D

Имаме 3 800 бивши служители. И 250 съдебни дела с тях. Но си мечтаем да сме майка Тереза.

Имаме в склада 50 стари машини от завод Коперников, и хиляди пожълтели страници с техническа документация. Едни приятели ни ги дадоха. Но си мечтаем да сме Стив Джобс.

Обичаме да крещим, заплашваме и демонстрираме недосегаемост. Но си мечтаем да имаме ценности.

Заповядайте, мили кандидати, мечтатели. Това е вашето място.

Заповядай, Муравейке! Добре си дошла :)