Чефин България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Красно село, ул. Лайош Кошут, 22, ап. 2&markers=София,Район р-н Красно село, ул. Лайош Кошут, 22, ап. 2

Чефин България ЕООД

Работех при тях за половин месец(от средата на ноември) - поръчки на резервни части т.е. има достатъчно работа.

Екипът: с две думи: Зли и подмолни хора. Имат се изключителни и затова и хумора им е дебелашки с идеята "Кой съм аз, кои сте Вие". Другите от сервиза и продавачите изглеждаха по-разбрани хора. Абе много шефове на малко персонал. Може да пробвате с подмазване или други "хватки".

Условия: Работи се с програма от "памтивека" и трябва да се „изкьоравите“ в няма и 1/4 от 19" монитор. (7-8ч. на ден). После искат – скорост! Колегата постоянно се перчеше и ти казва „по лъжичка на час“, но иска да ставало бързо!?!

Обещаното: Заплащането може да изглежда добре, но след половин месец ще ви се струва мираж.

„Капакът“: Жена ми изкара трудна бременност и последните дни преди да роди, спях по 2-3ч. Никакво разбиране за този проблем - напълно безчовечни хора (Казаха ми, че съм се оправдавал !?!). Съобщиха ми официално, че нямат възможност да ме обучават, не споделяли мойте разбирания и цитирам „усещания“ (което пак е WTF?!?). Това се случи ден преди раждането, като нещата с раждането се ускориха. Подписа за приключването го чаках 3ч., („да се освободил шефа“) и като винаги се има едно излишно мотане - „в кой била причината“. Същият ден ми се роди син! (Нека да е всяко зло за добро!)

Разкажете ми относно заплащането във фирмата в момента какво се е променило през периода на кирзата? Паднало ли е новото на заплащане на социялни придобивки, бонуси?

Както е писал един настоящ служител в по - долните коментари фирма пълна с некомпетентни управници. В нея няма шанс за никакво развитие - какъвто сте нает, такъв си оставате. Хората, които са на по - високите нива от работник/служител нагоре са "доведени" по щуробаджанашкия принцип или са започнали с понякога висше образование със съмнителен произход и обикновенно всички са некадърни. Там умният човек работи, а не управлява за жалост!

Добра фирма, пълна с некомпетентни служители и мениджъри които живуркат на гърба на другите,

Браво на колежката Топи, напълно права е и това е самата истина за тази фирма. А за интервютата все едно, че тя ги е провеждала, абсолютно точно казано. Все пак се радвам, че вече не работя там, но пожелавам успех на всички, които продължават по една или друга причина.

Еднин добър работодател.

Къде мога да видя оферти за работа в Чефин

А защо криеш името си бивша колежке :) и защо имаш лошо мнение за фирмата, още повече за механиците, които заедно с резервните части правят главно печалбата на фирмата

Фирмата се разделя на три части - търговска, сервиз и счетоводство. Всяка една част се управлява от прокурист, като най-добрите условия на работа и най-коректни са мениджърите от сервиза (прокуриста е румънец и е най-свестния от тримата). Приемчик там започва на 850лв(за изпитателния срок, който е макс. 6 месеца). Имат коледни бонуси, които са доста дебели. Дават им се и по 100 лв. за гориво. Незнам какви са условията в резервните части, но повечето хора там работят от години - значи са доволни.
В счетоводството се скъсват от работа. Незнам какви са им заплатите, но коледните им бонуси са доста дебели. Нямат никакви социални придобивки(някои имат служебни телефони). Финансовия прокурист си идва на работа по обяд, но на някои от персонала му се наложи да си тръгне 10-15 мин. по-рано се прави международен въпрос.
Търговците започват на заплати 600 лв., и много голям % от продажбите. Няма таван на изкараните пари. Най-добрите мога та си докарат за месец 10-15 хил., а най-смотаните нищо. Дават им се служебни телефони, автомобили, с карта за гориво и лаптопи след първата продажба. Ако не продават живота им се прави черен.
В търговската администрация е най-гадно. Започва се на 700лв., работата е супер много и супер отговорна. Администрацията върши част от работата на счетоводството, сервиза, на юриста, на управление на качеството и непрекъснато се товари с нови задължения, без да се правят корекции в заплатата. Ако някой администратор допуссне грешка тя може да коства на фирмата хиляди левове, но на никой не му пука. Логистиката я разпъват на кръст и също не са с добри заплати. Дават се бонуси 4 пъти годишни, но при условие, че търговците си изпълнят таргета за периода (на интервюто ти се казва, че задължително получаваш бонус - без условия, както ти се спестява информацията, че нямаш право на бонуси през изпитателния срок, а после като получиш ти се обяснява, че специално за теб правят изключение, защото се справяш отлично - пълни лъжи). След изпитателния срок (6 месеца, за някои по-малко), заплатата се повишава - поне така се твърди на интервюто. Ако не ти я повишът, започват да ти се оправдават с неизпълнението на таргетите (които се повишават при всяко идване на управителя - италианец), като това също не ти се съобщава на интервюто, както и факта, че болничните и отпуските ти удължават изпитателния срок. На интервюто за работа получих невероятни обещания, които до едно излязоха пълни лъжи.
Работих в Чефин малко над 7 месеца и накрая ме съкратиха с предтекст - кризата, а в същото време обявяват свободна позиция в резервните части. Съкратиха общо 11 човека от търговската част. Дори и това не направиха коректно. Лъжат те, че най-добрият начин да си тъгнеш е да подпишеш споразумение с обещетение 1-3 заплати (в зависимост от стажа), а по кодекса на труда ти дължат 4, а с такова споразомение при регистрация в бюрото по труда получаваш два пъти по-малко обезщетение - т.е. и на финала те прецакват.
Търговския прокурист държи на високи позиции хора, които очевидно са некъдърни, теглят фирмата надолу и съкращава, хора работили във фирмата много години и доказали своите качества. Включително съкрати колега, работил там от създаването на фирмата, на който му остават 3 години до пенсия - представете си за каква липса на човечност говоря. Като цяло колектива е много добър и весел. Работата е хубава, но мениджмънта издиша. Прокуристите се надпреварват кой ще кара по-голям и по-нов и по-скъп джип ("мерят си ония работи"). Правят се един път годишно тим билбинг, обучение на търговската и на следпродажбената част, за 3-4 дни в хубави хотели по курортите. Прави се гилямо коледно парти за персонала и половинките им, есенно и пролетно парти за търговската част. Всичките са на стойност хиляди ледоде и вместо да се направи съкращение на излишните разходи, се съкращават хора. Стигането до работа е истински кошмар. Фирмата се намира почти до Божурище, но на място на което с градски транспорт рискуваш живота си, а маршрутките са нередовни. Помислено е обаче за храната. Фирмата има стол, който е безплатен за персонала, но не винаги храната става за ядене. Думите за преспиване със шефовете са глупости. Там те използват изцяло, но единствено по-служебни въпроси. А относно фалита на фирмата - не бих се учудила да закрият търговската част.

Работя в Чефин и мога само да кажа, че малко фирми се грижат така за служителите си. Дори и сега правят невъзможното, за да не останат хората без работа.