НИИД БГ ООД / Need BG Ltd. /img/frontend/nomap.png"

НИИД БГ ООД / Need BG Ltd.

Това, което предлага тази фирма е : първите три месеца изпитателен срок, в който не получаваш заплата, а само процент. След третия месец трудов договор, но те назначават на доста по- ниска длъжност, за да си на ниска заплата (300 лева )и ти си поемаш половината от данъка. Това е при положение, че си изпълниш месечния таргет, ако не го направиш си поемаш целия данък и заплатата ти пада към 198 лева, близо 200..... Това предлага тази фирма, възможно най- накратко. Не знам с какви думи да опиша възмущението си без да обидя ръководството на фирмата, но бих ги попитала те дали биха се съгласили да работят на тези условия?! ....а пък какви положителни промени се налагат в момента във фирмата си е само и единствено в полза на управителката, а не на служителите.
Мили хора, как очаквате да се оправим, как очаквате светло бъдеще, високи заплати, сигурност,  доходи отговарящи на сметките ни при положение, че се съгласявате на тези условия. Старите хора са казали "докато има овци ще има и касапи" това е!

Работих за фирмата няколко години. Отношението и на шефката и на колегите е страхотно. Фирма, която винаги е давала възможност хора, които са начинаещи и не само да се развиват - както друга бивша колежка използва израза - "ковачница на кадри". В момента се правят много положителни промени и фирмата налага нови тенденции в бранша на Интернет рекламата.

преди време бях на интервю за работа в тази фирма. Преди да отида на интервюто прочетох отзивите тук и много се ентусиазирах. Когато отидох до офиса разбрах, че интервюто ми няма да е индивидуално, а общо. Аз и още едно момиче седнахме в офиса (една стаичка стандартен размер за хол) където междувременно си работеха другите служители, около 5-6 човека. Срещу нас седна госпожата, която между другото имаше добро  и приветливо отношение и около 10 минути ни обяснява за дейността на фирмата... изслушахме я внимателно, след което тя ни разясни, че работата се състои в прозвъняване на фирми, които да привличаме за реклама в сайта. На ден трябвало всеки служител да прозвъни по 40 фирми, като нямаш право да звъниш на фирми, с които си се свързвал ти, или някой от колегите ти в последните 3 месеца. Веднага си направих една бърза сметка наум, че ако 6 човека в офиса прозвъняват по 40 фирми на ден, като междувременно не прозвъняват едни и същи фирми в 3-месечен срок това прави огромна цифра фирми, които аз лично се съмнявам, че съществуват, или че поне са функциониращи. Замълчах си изслушах и обясненията за заплащането. Въпросното заплащане е на процент, като първите 3 месеца сключваш граждански договор и работиш само на процент. След този период евентуално правиш трудов договор и получаваш твърда заплата от 300 лв, която я получаваш само при положение, че си изпълнил процент продажби да речем над 370 лв, като отново получаваш някакъв процент от продажбата на рекламата. Общо взето имам чувството, че проста така си правят обявите, за да отчитата някаква едйност... Много измислена работа...

Наеха ме на работа през декември, 2012г. Г-жа Божилова представи условията си, запозна ме с новия си, набиращ популярност проект - медицински сайт за специалисти, и каза, че има нужда от автор на статии, който да популяризира това начинание. Назначена бях като "оператор база данни" по ред причини. Даде ми се шанс, попуяризирах не само медицинския сайт, но и прилежащите към фирмата на г-жа Божилова счетоводна къща, търговски каталог, туристическо приложение. Пишех статии, намирах материали, потенциални клиенти, водех кореспонденциозна кампания по социалните мрежи, публикувах и авторски снимики.В рамките на месец и половина събрах около 150 харесвания от специалисти, поддържайки интереса им и отказвайки се от допълнителните бонуси. Плащаха ми редовно, отношението беше базирано на взаимно уважение и разбирателство, до вчера, 20.02.2013, когато г-жа Божилова ме извика, за д аме изхвърли, с оправданието, че фирмата няма пари да плаща заплати. Плати ми изработеното досега, помоли за добро отношение и разбиране, които впрочем няма да нахранят детето ми....И толкова. Прекрасна фирма, прекрасно отношение и прекрасен шанс, стига да беше вложена и малко мисъл,колкото и трудно да е да търсим това в днешно време.Не искам да критикувам и оплювам, а само да натисна ключето на една малка лампичка, която да светва у Вас, ако Ви предстои започване на работа в тази фирма. Финансово нестабилна е, като всичко в кризата вероятно, но със сигурност казвам,че подобна игра с живота на хората е неприемлива. Просто не търсете сигурност там.

искам да работя там

това е фирмата, с която се разделям с най-голямо съжаление:( И една от малкото, за която знам със сигурност, че върна ли се в БГ ще почукам пак на тяхната врата.. А колегите - просто нямам думи - не вярвах, че на едно място могат да се съберат толкова свестни хора, при това начело с невероятна мениджърка:) те си ми остават приятели, в буквалният смисъл на думата:))))))

Работих там - колегите бяха супер, а шефката ти е по-скоро приятел.

Rabotat e zabavna i priqtna neznam kakwo drugo da kaja kolegite mi sa pi4ove i me kefqt nqmam problemi s tqh