Ес Ди Ай Груп ООД /img/frontend/nomap.png"

Ес Ди Ай Груп ООД

Работя във фирмата от три години и шест месеца. Винаги съм срещала разбиране и подкрепа от страна на мениджър и колеги! Коректни са по отношение на осигуровки и заплащане.Още в началото много точно и ясно ти се казва какво се изисква от теб и какви пари ще получаваш-няма скрито,покрито! Да,работата е много натоварваща,особено психически,защото се работи с хора,пари и документи. Заплащането винаги може и да е по-добро,но на този етап не мога да се оплача!
Съветвам бъдещите кандидати за работа,да преценят добре,дали им се занимава точно с това ,при тези условия,иначе е нормално да останат разочаровани впоследствие!

Добре, че не почнат работа в тази "фирма". Наглите въпроси на ХР-ката Ива Илиева и подигравателният й тон на "интервюто", където повече ги интересува чия собственост е апартамента, в който живея са ми достатъчни. Илиева дори не си вдига телефона, а сама обещаваше и предлагаше това онова, а после се скри като мишка. За тези смешни пари, и да чакам новият офис да бъде отворен (през това време да работя на майната си) - мерси. Чета в предни коментари, че някои са чакали, чакали и недочакали. Ивчето поне можеше да се направи на учтива, да вдигне и да каже в прав текст, че няма да имат отношения с мен, не да се крие, това е много долно!

Работих почти две години в SDI Велико Търново и след като най-накрая си тръгнах не мога да ви опиша какво космическо облекчение изпитах. Няколко месеца ми трябваха за да се отърся от стреса, който бях натрупала. Моите впечатления за тази фирма са: много слаб мениджмънт, политиката е изцяло против служителя, обучението се претупва. Заплащането е смехотворно, имайки предвид, че работата е отговорна и трябва да си отваряш очите на осем. Мениджърът управлява с интриги, манипулации, лъжи и стрес. Абсолютно никаква сигурност. Поддържат лъскав имидж, харчат луди пари за реклама, но всичко е на гърба на служителите, които получават жълти стотинки и постоянно им се натяква че трябва да си много доволен на тази безработица. Ако цените образованието и психичното си здраве, по-добре потърсете други възможности. Не правете компромиси със себе си.

Като чета мненията на "колегите" преди мен и се чудя : за тази работа какво заплащане очакват? Не е нито тежка работата, нито сложна като материя, според труда, който се извършва от служителите заплащането е добро за страната, който желае повече пари просто да не започва в SDI, нека ходи да продава сирене или да сервира по масите, вместо после само да плюе фирмата. Вярно е, че не се осигурява на това, което се получава, но в коя ли фирма в България вече има чисти осигуровки? Има изградена добра бонус система и АКО служителят е достатъчно кадърен, компетентен и мотивиран може да си изкарва допълнително доста добри пари. Управлението на местно ниво е много добро, винаги когато звъннеш в централен офис колегите ти помагат, обясняват и напътстват. Мениджърът си върши много добре задълженията и винаги е добронамерен към всеки служител.
Лошото според мен е, че няма къде да се реализира човек, няма къде да израства, винаги си остава на нивото продавач-консултант, но като един старт в този бранш фирмата си е много добра. Който не му харесва просто да напусне, вместо да мишкува и да хленчи ...

Преди години когато започнах във фирмата, нещата ми изглеждаха много добре, въпреки "тайните клиенти". Но когато мине доста време и вече си навътре в нещата ти става ясно, че не е така. Сега офисите са с постоянно видеонаблюдение и с микрофони .Всяко едно движение и дума се записват. Всеки месец си имаш доклад от така наречения видеоконтрол. Първо ти се обаждат по телефона и след това ти изпращат доклада. Какво си казал, как си го казал, защо не си казал това. Все едно си робот.Дават някакви смешни бонуси по 5 стотинки на сключена полица. ПОДИГРАВКА. Заплатата е плачевна.Има увеличение веднъж годишно, но с колко зависи от това колко ще предложи мениджъра( от 1 до 5 процента). А тя времето през което е в офиса(което е много кратко)си кисне във фейса или някой он лайн сайт за пазаруване или е по моловете.И взема 1100лв заплата и бонус, който няма нищо общо с нашите, а е в пъти по-голям.Интригите са на първо място. Те са нейната сила. Всеки е познат на някой и е с връзки. Огромно текучество на хора, защото като започнат ги залъгват с това колко сме велики. Момичетата започват и като поработят малко и видят какво се изисква от тях за тези смешни пари и напускат. Съжалявам, че толкова много време ги търпях.

Заплащането е добро щом приемате служители с фалшиви дипломи за средно образование.Тези неща са важни!Недупостимое уважавана компания като Вашата да допуска такива грешки.Това означава че всеки неграмотен човек може да работи при вас и да минава на убочителен курс.Глобата от "Просвета"е убийствена както за фирмата която е назначила лицето с фалшива диплома така и за самия него.Присъдата е условна а размера на глобата е 15 000лв.Дори кат не издават книжки преди да са проверили дипломите на курсистите.

Мнението ми за плевенските офиси на тази фирма е много лошо.. В началото бях на обучение някакво измислено ...След това минах по всички офиси , при което правех доброволни застраховки но бонуса от тях се разпределяше между постоянните вече служители. Новите взимат бонус , чак на 9-я месец от започване на работа и накрая ме махнаха щото според тукашната мениджърка съм създавала конфликти - и тя мислейки , че ще ми извади очи ми изписа вежди..добре , че се махнах от тази фирма защото всички които работят там си мълчат от страх да не ги махнат от работа. Интригата е на почит в SDI иначе за пред обществото всички са сплотени и цари мир и разбирателство, а това изобщо не е така
След време и като клиент не бях обслужена добре...Съвет към всички настоящи и бъдещи служители добре си помислете преди да започнете работа в тази фирма.Очаква Ви розово бъдеще с позеленели краища...

Това е една от най-скапаните фирми в България.Намери ли са начин да експлоатират служителките си , като ги заплашват с всевъзможни глоби и наказания.Заплащането е повече от мизерно.Работата е сложна и изисква концентрация и всеотдайност,но струва ли си за 450-500 лв?Бих предложила на някои от т.нар.мениджъри да прекара два дни по 12 часа в т.нар. офиси,(които всъщност са си обикновени буркани),без елементарни удобства.Може би тогава ще придобият представа за стреса , който причиняват на служителите си.Да не говорим, че осигуровките са на минималния праг за длъжността.
За съжаление, още не им е узрял мозъка(ако изобщо имат такъв), за да преценят, че производителността на служителя нараства с намаляването на стреса, и с увеличаването на позитивното отношение на работодателя.
Така, че ако искате да работите дълго,в ужасни условия,под постоянене стрес и за без пари..това е вашатаработа.

Здравейте! Радвам се да споделя и аз своя 8 дневен стаж в тази фирма :) Беше преди няколко години и аз имах огромното желание да се занимавам с това. Кандидатствах за работата, извикаха ме на интервю и за нула време бях техен служител. Започнаха да ме обучават в главния офис за града и за седмица бях готова, но сама се отказах от работата и то главно заради привилегиите на определени служители във фирмата. Това е единственото нещо, заради което не исках да съм част от екипа им...и липсата на санитарен възел във почти всеки офис.  Отговорникът за града бе назначил и жена си, която бе недружелюбна и се чувстваше чудесно създавайки предпоставки за конфликти. Работната атмосфера при липсата на началника/мъжът й/все едно автоматично я правеше шефка и ставаше страшно . Това е от мен!

В тази фирма персоналът не значи нищо-както се е изразила Галя-машина за хора,която те сдъвква и изплюва.Абсолютно съм съгласна с негативните мнения тук-няма нищо пресилено.Осигуровки на минимума-триста и няколко лева,длъжност по тудов договор-продавач-консултант/само ,че да продаваш застраховки не е като да продаваш салам/.Извънредният труд се заплаща като най-обикновен работен ден.Глобите от любимия им "таен клиент"започват от 10 лв и някои са толкова абсурдни-не каниш клиент да седне-10 лв,не му се усмихваш-15 лв,не му връчиш рекламни материали/щото брошурите са пред него и не може сам да си ги вземе/-10 лв и т.н. Слагаш подписа си под един куп документи за смешната заплата от 450 лв.Благодарение на кризата имат някъкъв персонал и се подиграват както си искат с него.Непрекъснато вменяване на някаква вина,стрес..Не си струва да се хабят време и нерви в тази фирма-колкото и да се стараете няма да бъде оценено,защото тях ги интересуват основно т.нар. им "доброволни застраховки" и по техните думи гражданската отговорност не им носи никаква печалба,а тя им е основния бизнес ....Имало е и хубави моменти,но неприятните спомени са повече.Помислете добре преди да започнете.