Ес Ди Ай Груп ООД /img/frontend/nomap.png"

Ес Ди Ай Груп ООД

Като чета мненията на "колегите" преди мен и се чудя : за тази работа какво заплащане очакват? Не е нито тежка работата, нито сложна като материя, според труда, който се извършва от служителите заплащането е добро за страната, който желае повече пари просто да не започва в SDI, нека ходи да продава сирене или да сервира по масите, вместо после само да плюе фирмата. Вярно е, че не се осигурява на това, което се получава, но в коя ли фирма в България вече има чисти осигуровки? Има изградена добра бонус система и АКО служителят е достатъчно кадърен, компетентен и мотивиран може да си изкарва допълнително доста добри пари. Управлението на местно ниво е много добро, винаги когато звъннеш в централен офис колегите ти помагат, обясняват и напътстват. Мениджърът си върши много добре задълженията и винаги е добронамерен към всеки служител.
Лошото според мен е, че няма къде да се реализира човек, няма къде да израства, винаги си остава на нивото продавач-консултант, но като един старт в този бранш фирмата си е много добра. Който не му харесва просто да напусне, вместо да мишкува и да хленчи ...

Преди години когато започнах във фирмата, нещата ми изглеждаха много добре, въпреки "тайните клиенти". Но когато мине доста време и вече си навътре в нещата ти става ясно, че не е така. Сега офисите са с постоянно видеонаблюдение и с микрофони .Всяко едно движение и дума се записват. Всеки месец си имаш доклад от така наречения видеоконтрол. Първо ти се обаждат по телефона и след това ти изпращат доклада. Какво си казал, как си го казал, защо не си казал това. Все едно си робот.Дават някакви смешни бонуси по 5 стотинки на сключена полица. ПОДИГРАВКА. Заплатата е плачевна.Има увеличение веднъж годишно, но с колко зависи от това колко ще предложи мениджъра( от 1 до 5 процента). А тя времето през което е в офиса(което е много кратко)си кисне във фейса или някой он лайн сайт за пазаруване или е по моловете.И взема 1100лв заплата и бонус, който няма нищо общо с нашите, а е в пъти по-голям.Интригите са на първо място. Те са нейната сила. Всеки е познат на някой и е с връзки. Огромно текучество на хора, защото като започнат ги залъгват с това колко сме велики. Момичетата започват и като поработят малко и видят какво се изисква от тях за тези смешни пари и напускат. Съжалявам, че толкова много време ги търпях.

Заплащането е добро щом приемате служители с фалшиви дипломи за средно образование.Тези неща са важни!Недупостимое уважавана компания като Вашата да допуска такива грешки.Това означава че всеки неграмотен човек може да работи при вас и да минава на убочителен курс.Глобата от "Просвета"е убийствена както за фирмата която е назначила лицето с фалшива диплома така и за самия него.Присъдата е условна а размера на глобата е 15 000лв.Дори кат не издават книжки преди да са проверили дипломите на курсистите.

Мнението ми за плевенските офиси на тази фирма е много лошо.. В началото бях на обучение някакво измислено ...След това минах по всички офиси , при което правех доброволни застраховки но бонуса от тях се разпределяше между постоянните вече служители. Новите взимат бонус , чак на 9-я месец от започване на работа и накрая ме махнаха щото според тукашната мениджърка съм създавала конфликти - и тя мислейки , че ще ми извади очи ми изписа вежди..добре , че се махнах от тази фирма защото всички които работят там си мълчат от страх да не ги махнат от работа. Интригата е на почит в SDI иначе за пред обществото всички са сплотени и цари мир и разбирателство, а това изобщо не е така
След време и като клиент не бях обслужена добре...Съвет към всички настоящи и бъдещи служители добре си помислете преди да започнете работа в тази фирма.Очаква Ви розово бъдеще с позеленели краища...

Това е една от най-скапаните фирми в България.Намери ли са начин да експлоатират служителките си , като ги заплашват с всевъзможни глоби и наказания.Заплащането е повече от мизерно.Работата е сложна и изисква концентрация и всеотдайност,но струва ли си за 450-500 лв?Бих предложила на някои от т.нар.мениджъри да прекара два дни по 12 часа в т.нар. офиси,(които всъщност са си обикновени буркани),без елементарни удобства.Може би тогава ще придобият представа за стреса , който причиняват на служителите си.Да не говорим, че осигуровките са на минималния праг за длъжността.
За съжаление, още не им е узрял мозъка(ако изобщо имат такъв), за да преценят, че производителността на служителя нараства с намаляването на стреса, и с увеличаването на позитивното отношение на работодателя.
Така, че ако искате да работите дълго,в ужасни условия,под постоянене стрес и за без пари..това е вашатаработа.

Здравейте! Радвам се да споделя и аз своя 8 дневен стаж в тази фирма :) Беше преди няколко години и аз имах огромното желание да се занимавам с това. Кандидатствах за работата, извикаха ме на интервю и за нула време бях техен служител. Започнаха да ме обучават в главния офис за града и за седмица бях готова, но сама се отказах от работата и то главно заради привилегиите на определени служители във фирмата. Това е единственото нещо, заради което не исках да съм част от екипа им...и липсата на санитарен възел във почти всеки офис.  Отговорникът за града бе назначил и жена си, която бе недружелюбна и се чувстваше чудесно създавайки предпоставки за конфликти. Работната атмосфера при липсата на началника/мъжът й/все едно автоматично я правеше шефка и ставаше страшно . Това е от мен!

В тази фирма персоналът не значи нищо-както се е изразила Галя-машина за хора,която те сдъвква и изплюва.Абсолютно съм съгласна с негативните мнения тук-няма нищо пресилено.Осигуровки на минимума-триста и няколко лева,длъжност по тудов договор-продавач-консултант/само ,че да продаваш застраховки не е като да продаваш салам/.Извънредният труд се заплаща като най-обикновен работен ден.Глобите от любимия им "таен клиент"започват от 10 лв и някои са толкова абсурдни-не каниш клиент да седне-10 лв,не му се усмихваш-15 лв,не му връчиш рекламни материали/щото брошурите са пред него и не може сам да си ги вземе/-10 лв и т.н. Слагаш подписа си под един куп документи за смешната заплата от 450 лв.Благодарение на кризата имат някъкъв персонал и се подиграват както си искат с него.Непрекъснато вменяване на някаква вина,стрес..Не си струва да се хабят време и нерви в тази фирма-колкото и да се стараете няма да бъде оценено,защото тях ги интересуват основно т.нар. им "доброволни застраховки" и по техните думи гражданската отговорност не им носи никаква печалба,а тя им е основния бизнес ....Имало е и хубави моменти,но неприятните спомени са повече.Помислете добре преди да започнете.

До Alexandra Rumino : радвам се,че си минала първото интервю. Знам колко трудно е да си намериш работа в наши дни.Моят съвет е ,ако наистина си много притисната от обстоятелствата-ОК започни, но ако имаш избор-НЕ  рискувай!!!! Това е машина за хора,която ще те смачка и изпюе. И парите са смешни- въобще не вярвай на тези приказки за бонусите-това са смешни пари,вземаш 0,10 стотинки за гражданска отговорност!!!!!

Здравейте, интересува ме  положението в  град Варна. Ходих на първо интервю за работа и нещата ми се представиха доста розови- 420 лв.  стартово, трудов договор и бонуси след 3 месец, като се изплащат 3 месеца назад и прочие.
Бих искала да започна там работа, но повечето коментари в този сайт са негативни и ме карат да се замисля.
Ще се радвам ако разкажете малко повече за офисите във Варна.
Предварително благодаря :)

Здравейте,ето че дойде и моят ред да се присъединя към безкрайно разочарованите служители на тази фирма.Когато започвах работа там прочетох коментарите, но не им повярвах напълно,докато сама не се убедих за какво става въпрос всъщност.
И така започнах работа декември месец с обещания за стабилно обучение, за коректност от страна на фирмата ,за това че се съобразява с местоживеенето на служителите си и едва ли не бляскава кариера. Обучението беше 2 месеца и наистина се научават много нови неща и си заслужава като цяло.Преди това, специално ни извикаха цялата група за ни съобщят ,че се откриват нови офиси , два от които в квартала в който аз живея и , че аз и още няколко колежки ще работим там. И така обучението мина и ни казаха ,че въпросните офиси още не са построени за това отиваме на практика и чакаме докато не се отворят. И от тук нататък започна едно лудо прескачане от офис на офис в цяла София. Така нареченият мениджър Г.Велков те разкарва като" пръскачка из лозе" и не го интересува, че ти дори не знаеш къде се намира конкретния офис. Докато един прекрасен ден не ми каза, че ме назначава в офис в кв."Младост", съответно аз му казах че нямам възможност да работя там,защото чакам офиса,който са обещали,и защото сменям няколко автобуса за да отида до там и поради ред други причини, тъй като със заплата 450лв. съгласете се, че не си е голяма офера да даваш всеки ден по 4лв. на ден за градски транспорт. Той ми отвърна,че съм показвала много високи резултати и залагал много на мен и не знам си какви още залъгалки за деца и така да изкарам 2 седмици и след това пак  да говорим.Oбадих се след 2 седмици и питам къде да ходя съответно на работа тъй като нямам възможност да съм повече в Младост,отговорът му беше-АМИ НАПУСКАЙ.
Отделно стой въпросът, че до края на трудовият ми стаж там не бях на смяна 2 дни работиш- 2 почиваш ,а от понеделник до петък.Също така ни казаха директно в очите на мен и на колежките ми, че тези офиси, в които чакаме да ни назначат, и които са ни обещани може въобще да не се построят(аз и до сега ги чакам,но УВИ).И още по-интересния факт е, че фирма като "Ес ДИ Ай" ,която се бие в гърдите за най-големият застрахователен брокер не осигурява работниците си на реалната работна заплата, а на минималната за длъжността-т.е. на 300 и няколко лева-жалка история, и поведението и "професионализма" на мениджърчето може да откаже всеки човек от желание за работа.
И така драги ми кандидати  ако ви се работи за 450лв. ,ако искате да се набутате с доста пари(защото този шанс е много голям и никой няма да ви защити),ако искате да се разправяте с ненормални клиенти,ако искате всеки теан клиент да ви одира с поне 50лв. от заплатата ви,ако искате да нямате постоянно работно място,ако искате да имате глоба за всичко(примерно, че си кихнал :D ),ако искате да ви лъжат ,то това е правилното място за вас. ENJOY!!!!!!!!