ВИАЛ-ПАРКЕТ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

ВИАЛ-ПАРКЕТ ЕООД

Ремонтирах апартамент и след много лутане и търсене на масивен дъбов паркет се обърнах към Виал Паркет. Имах нужда от 74.55 кв.м (измерени с точност до кв. см) паркет тип дюшеме с ширина 12 см. Пунктуален съм и винаги задавам максимално много въпроси с цел да изчистя всякакви чудения за да избегна бъдещи грешки и недоразумения. Именно затова при поръчването попитах служителя на Виал паркет колко фира да предвидя при поръчката. Той ми отговори, че фирата е около 1.5 кв.м на помещение в зависимост дали помещението има много чупки. Съответно им казах, че имам 5 помещения (големината на всяко едно е между 12 и 18 кв.м). Сметнах на бързо, че ми трябват 74.55 кв.м + 7.5 кв.м (фира) = 82.05 кв.м. Реших да поръчам 80 кв.м и в последствие, ако не стигне да поръчам още. Цената, която платих беше 7350 лв. (с включена отстъпка около 400 лв., няма и 5%). След като майсторът ми нареди паркета се оказа, че останаха 3.5 кв.м. (неотваряни, както са доставени). Съответно се чух с Виал Паркет и ги помолих да измислим нещо и да върна паркета, като съм склонен да ми възстановят по-малка сума на базата на това, че са останали само от най-късите ламели (на 50 см). По-късно през деня ми се обадиха и ми казаха, че могат да ми "развържат" паркета за 50 лв. на кв.м, при платена от мен цена 90 лв./кв.м. Това ми се стори страшно малко и ги помолих да вдигнат поне на 60 лв. Те не бяха склонни да го направят. Като повдигнах въпроса, че малко или много съм се доверил на информацията дадена ми от тях за количеството фирата и на базата на това съм взел решение какво количество да поръчам езикът рязко загрубя. Започна едно обяснение как аз съм си решавал колко паркет да купя, как те няма как да ми кажат колко ще е фирата, че това трябва да го каже човекът, който ще реди паркета, че трябва да имат скица на помещението за да кажат каква ще е фирата, че най-вероятно аз не съм измерил квадратурата правилно, че всъщност са ми казали, че фирата е около 1 кв.м, че им извивам ръцете и искам да ги принудя да изкупят пъркета за 60 лв., а не за 50., че съм дребнав и се пазаря за 10 лв., че им губя времето с такива разговори, как не искат да имат клиенти като мен (клиенти, който правят поръчки за 7-8 хиляди лева) и още много подобни. Най-неприятно от цялта история е отношението на фирмата към клиента. Да, може и аз да съм допуснал грешка някъде. Житейският ми опит ми е показал, че във всеки конфликт и двете страни имат някаква вина. Никога само едната страна не е била напълно виновна или напълно невинна. Истинските хора, на които може да се разчита си проличават, когато има някакъв проблем или трудност. Всеки ти сваля звезди, когато иска да ти вземе парите, но истинското отношение към клиента, а и към служителя се вижда, когато има проблем за разрешаване. Нищо не костваше на Виал паркет да вземат обратно въпросните 3.5 кв.м паркет и съм сигурен, че бързо щяха да го продадат отново, а те решиха да загубят един клиент, който със сигурност няма да доведе и никога няма да препоръча фирмата на някой свой познат или приятел! Моля, нека всеки сам прецени как да използва информацията от горната история! Сами решете дали да ми се доверите или не.
Валентин Витеков

Миналата година ми се наложи да правя основен ремонт на апартамента ми и попаднах на Виал паркет. Нямам много познания отностно паркетите, но те успяха да ми разяснят много подробно и описателно как, какво и защо. Доста добро обслужване, направиха ми скици и дизайн. Доставка и монтаж също. Разговарях с управителите, мисля че бяха роднини Росен и Ясен. Държаха се на ниво, очевидно заети хора, но ми отделиха достатъчно време. Дадоха ми гаранция, която преди 2 седмици ми се наложи да ползвам и още по-хубавото е че те уважиха гаранцията и ми извършиха частичен ремонт. С доста добри впечатления съм от този търговец

Фирма Виал Паркет която беше препоръчана от мои приятели които също бяха много доволни колкото и аз. Това което е написано като информация в сайта им напълно оправда моите очаквания на цени обслужване доставка монтаж и гъвкави оферти.За това реших да дам оценка и мнение
Направо съм потресен от по-долните коментари които явно са поставени лица. Но за съжаление това е България и има хора които са готови да паднат много ниско за да плюят така по хора които наистина се трудят и борят в тази страна.
Както и да е вече съм горд собственик на жилище с невероятен паркет. Успех на фирмата пожелавам и още много години да сте най-добрите

Поздрави Милен

Некоректна фирма неплаща дължимото на хората , които работят за нея.Жалко , че толкова професионалисти работят за Виал Паркет и висят с толкова много пари .Направо е убидно!?

Интересна фирма,луксозни магазини,добре направени и оборудвани и за мен нещата бяха дотук.В магазините се обещават чудеса ,а после стигаш до едно надменно и отнесено момче в нещо като луксозен склад-с мъка привлякох вниманието му,а преставянето беше кратко и измъчено-Ясен.При поръчка за почти 1500лв,това момченце не прекъсна дори разговор ,с очевидно интимно съдържание и веднага след това си тръгна,като игнорира напълно половинчасовото ми присъствие срещу него.На въпроса ми къде е управителя да се оплача,отговора беше-не се прави на интересен и утре е ден,а и управителя няма да ти помогне!!!Метна се на някакво джипче и отпраши без да знам взе ли ми поръчката или не.Никой от другите не ми даде телефон на управителя и се наложи да потърся друг доставчик.И,изненада-намерих и същия паркет и стъпала на по добра цена и с доставка три дни,през които хората ми се обаждаха по три пъти за да питат дали съм доволен.
Много се надявам управителя на Виал да си заследи работниците,защото магазините привличат окото,но явно в екипа има хора които са вербувани от други фирми,иначе няма как да се обясни защо не искат да продават.

Като цяло са фирма като фирма в България. Росен Борисов-собственика се държи не уважително и не зачита хората. Останалите са на една крачка да избягат. Иначе служителите му са възпитани и търпеливи.Определено не считам, че това е местото за работа и израстване. Когато шефа си крие телефона и избягва разговори с клиенти или работници пораждат се съмнения за какво ли го прави. Сигурно има основателна причина да се крие. Определено считам,че има и по-добър избор от ВИАЛ. Няма да цитирам фирми,за да не излезе,че плюя по един, а лансирам друг. Потърсете като мен и ще намерите.

е не знам кой си, ама проверих и ние нямаме клиент с това име последните 36 месеца. Така, че ..... off

много добри майстори дърводелци, паркетчии и цикльори нооо за съжаление с много стиснат и безхаберен шеф. Работиха ми наскоро, изръсих се доста неприлична сума, останах много доволен от работата естествено и като поразпитах колко вземат, чак жал ми стана.