Салекс ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул Илиянци 18&markers=София,бул Илиянци 18

Салекс ООД

Няма НЕ НАКАЗАНО ЗЛО! Има една поговорка-Бог забавя, но не забравя! Там служителите се променят, но уви не към добро! Лошотията, злобата и желанието за ПАРИ мотира всички там! Не коментирам управителите, фирмата си е тяхна и в много случай те могат да бъдат истинки хора! Съдбата удря шамар на гадните и злобните, когато най-малко очакват!
Всеки си има право на избор, но ако имате възможност да избирате, по-добре, не във ф. Салекс

Здравейте, надявам се мнението ми да Ви бъде полезно при избора на това дали да започнете работа в тази САЛЕКС. Работих във фирмата достатъчно дълго време за да имам правилни впечатления от нея. Тя на фона на това, което се случва в държавата е един огледален образ, което ще рече, че не е по различна от останалите фирми с някои изключения. Фирмата се състои от около 150 служители за цялата страна. Има представителства във гр. Бургас- централа, гр. Софияв, гр. Пловдив, гр. Варна и гр. Русе. Основната й дейност е търговия с материали за "мебелната индустрия", ако може да я наречем така. За момента фирмата върви добре на пазара и е лидер в продажбите, освен това се занимава с разкрояване и кантиране на детайли за мебели. По отношение на заплащането е изключително коректна спазват се на 100% уговорките със служителите, никой не е напуснал заради това. Основните причини за напускането на служители е липсата на утвърдена и ясна политика по отношение на личният състав, няма отдел човешки ресурси, който да създаде правила и да следи проблемите с персонала,  които не са малко. В общи линии във фирмата е анархия по отношение на поведението на служителите и взаимоотношенията им. Всеки има право да си говори каквото му дойде на език без каквито и да е последици. Липсва взаимно уважение и дисциплина. Когато липсват тези две основни изисквания за поведение нещата стават страшни. Имам в предвид скандали, викове, бой в някои случай и какво ли не още. Управителите на фирмата са в гр. Бургас и хората които са избрали да ги представляват по представителствата са избрани въз основата на качествата им да продават, без други такива. По този начин нещата в представителствата излизат от рамките на нормалното. Ако искате да работите в тази фирма съветът ми е да не си правите планове за кариера, дългогодишна работа и нормална работна среда. Напрежението е голямо, средата е изнервена и спокойствието липсва. Работа в тази фирма е за млади хора, които да поработят 1-2г и да се махнат за да могат да се развиват някъде другаде и да градят бъдещето си. За по възрастните не е подходящо от гледна точка на предходните ми думи, така че Вие си решете в коя група сте и какво да правите, но  не отивайте на интервю с надеждите, че започвате в голяма фирма със западно мислене, въпреки че изглежда като такава.

Точност при изплащане на РЗ, гадното е, че хората се мачкат, и нервите ти отиват на,,,,. Още по -гадното е, когато не попаднеш на колеги! Всички стоят заради парите, защото не са малко и пак зависи!
Проучете преди да започнете там!

Единственото положително нещо е, че плащат редовно заплатата. Условията за  работа, за които си се договорил мутират и всъщност стават такива, каквито са изгодни на шефа. Колкото до мнението по-долу, на бившата колежка от експедицията, не е имало такава в  отдела . Тези,които си тръгнаха  от същия отдел по това време едва ли са били на същото мнение като нейното. Аман от PR

Много може да се каже, но хора които не са били част от екипа на ф. Салекс едва ли биха могли да разберат, каквото и да се изпише. Да, трудно да се работи там, трудно от гл. т. на отношение на ръководство към подчинените. Бургас е малък град и моят съвет е: преди да решите да подадеде документи за новата длъжност в jobs.bg първо съберете мнения ако можете.
Аз много сбърках, като започнах работа там:(

Аз съм бивш служител в тази фирма и не мисля че всичко което изчетох като коментари е вярно явно е писано от хора който са изхвърчали защото не са си вършели работата.Шефовете са точни и Христо и  Злати щом имаш проблем те изслушват  Таня е строга но тя е много в час много знае и за да е всичко наред те мачка с основание.Управителката Иванова също е готина щом си вършиш работата нямаш проблеми .С плащанията са точни като колектив бяхме супер аз мисля че по мое време бяхме най готиния .По въпроса за камерите -щом не вършиш нищо нередно  от какво се плашиш.Това е сериозна  фирма и докато си там тряба да си средоточен върху работата си защото всичко е много отговорно материалите са скъпи клиентите са постоянни и не може да си позволиш грешки.

Закъсняват с издаването на документа за назначаване на работа – трудовия договор – не е само при мен, но това на мен ми струваше загуба на пари от порядъка на 4 минимални работни заплати. Изобщо се държа безотговорно към пакостта която е направил на мен и на законодателството.

Заплащането не е зле, но е голям чанч. Камерите поставени навсякъде следят всяко движение и работникът трябва да обяснява после в определени часови интервали какво точно е правил. Има монитори, които следят от София и Бургас, а вероятно чрез интернет и от другаде, като най-вероятно правят запис на всичко. Понякога, ако попаднеш на сляпо петно (извън обхвата на камерите), до 10 минути, те търси по телефона къде си и като му кажеш – веднага отива да провери дали това е наистина така.

Единия от мениджърите – Александър Георгиев, следи или на живо, или по монитора операции от които хал-хабер си няма (старите работници казват, че бил охранител в СОТ преди да постъпи. Това не е важно, защото всеки някъде нещо е правил преди и на по-ниска позиция, и на друг сектор): работата на човека с роботизираната машина за рязане на плоскостите, градинаря, огняря и т.н. – и все си дава мнението, което е далеч от истината.

Фирмената сигурност е на ниво, защото и пиле не може да прехвръкне – нито денем, нито нощем. При това достъпът е ограничен с модерни системи за достъп.

Забелязва се, че се опитват да минат с колкото се може по-малко хора: от всеки се иска да прави и още нещо, да отговаря за нещо, което, ако каже, че не знае как се прави, веднага му търсят да го сменят с нов служител. Текучеството е огромно. Оказа се, че за 8 от последните месеци са минали 6 души на моята позиция, което значи, че аз съм се задържал дори прекалино дълго.

Не е зле да бъде проверена в детайли фирмата – кога дава парафираните трудови договори на работниците.

Бягайте, както бяга дявол от тамян!!! За ваше добро е! Сега търсят за офиса в гр. Бургас, спец.снабдяване, горко и тежко на този който заеме това работно място. Просто не мога да опиша какво е да работиш във фирма Салекс.

Фирмата е от над 15 години на пазара, в момент на икономическа криза какъвто е сега, фирмата се справя много добре и държи позиции на пазара, който застъпва. Управителите на фирмата са изключително коректни към работниците, дори и към некоректните такива, плаща се навреме и каквото точно се дължи. Ако човек си върши добре работата и се държи добре с колегите си не би имал проблеми във работата.

Никак не е лоша фирмата да Ви кажа. Да, има напрежение, има кофти ситуации, има неприятни моменти, но .... в края на краищата човек отива там да работи не да се оплаква постоянно и да мисли, че по цял ден ще се скатава и ще бездейства понеже е най-хитрият там. Така всички можем, седим, лентяйстваме, колегите и шефовете са добре с нас и ние с тях, никой не ни закача за нищо, взимаме си заплатата, искаме още, чудим се как да отсъстваме и да ни минава времето. Над 50% от работещите са такива в повечето ф-ми, комании, дружества и учреждения - ясна е картинката у нас !
Фирмата е сериозна, работата също, колегите като цяло са ок, управителката в офиса в София си е точно на мястото - така трябва да се ръководи на такива места. Това е, всеки има място под слънцето с мнението си, така че за едни сватба, за други брава... :)