Салекс ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул Илиянци 18&markers=София,бул Илиянци 18

Салекс ООД

Актуално мнение от мен . Уволниха ме по същия начин , както е описано в предишни коментари , а именно в края на работния ден . Достатъчно условие да започнеш работа тук е да се качиш на колата и да намериш пътя до фирмата.Всичко друго а ала-бала.В обявата изречението " Във връзка с разширяване на дейността си , фирмата набира нови кадри " е клише .Истината е , че фирмата е в упадък . Едва ли ще имат възвращаемост вложените инвестиции.Кадри има бол.И работа за същите

Много лъжат. Не почвайте като шофьор. Винаги си на краен предел. Ако мразите себе си. Това е мястото.

За съжаление тази страхотна фирма ще пропада все повече заради лошия мениджмънт в София на който няма кой да обърне внимание..... Диана не се справя с управлението и се опитва с мачкане и унижения да я уважават, но ако знае какво им е мнението на всички за нея би потънала в земята от срам. Заплащането е навременна. Ако очаквате някой да ви обучи, не се надяваме.... хвърлят ви в дълбокото и трябва да се оправят сами. После ви обясняват как нищо не знаете за продуктите, а като питате няма кой да ви отговори .... всеки гледа да се скатава и оставя новия сам да се оправя.... излизат когато си искат по старшите и се връщат след 2 часа, вместо 45 минути.... абе пълна анархия. Ако сте с връзки ще преуспеете, ако ли не ще ви изхвърлят от днес за утре. Постоянно някакви забрани и измислени глоби за всевъзможни глупости.... абсолютно изгубено време.

Започнах работа на 09.01.23 год., на 14.01.23 разбрах че съм бременна и реших най-коректно да им съобщя, като нямах нищо против да работя до преди да изляза в болничен, тъй като работата не е тежка физически. След няколко дни, на 24.01,ми връчиха заповед за освобождаване в 17:28ч,работното време е до 17:30,считана от 25.01.23г. За да не реша случайно да изляза в болничен сигурно...
Комуникацията във фирмата е нулева, никой не обяснява, влизаш и започваш на сляпо. На интервюто заплатата беше 1240лв.,а се оказа 800лв. бруто, като излизат с номера, че договора е в две части, ама втората не сме я виждали и втората част била ДОД... Възмутена съм от отношението, спрямо състоянието ми!

Визирам фирма "Салекс"-офис София.
"Много" добра фирма,"много" добро заплащане.Много големи обещания още на първото интервю,провеждано от така наречения началник отдел Автотранспорт-Младен,с професия -тракторист и ген прабългарин.Невежеството му граници няма,системно нарушавайки Кодекса на труда,регламент 561,разпоредбите на КАТ и ИААА за претоварване на МПС,пътища, ограничаващи определен тонаж и времената,определни за шофиране и почивка.По негова заслуга,изписвайки по фактури нереални ремонти и части,автопаркът е в окаяно състояние.Отиваме към отдел -Спедиция.Там е друга прабългарка,която нищо не знае, нищо не може.Може само да обърка работата на всички , но е вторият "най-добър" служител след Младен.На тази жена трябва да й се подари карта на България,защото от София до Гоце Делчев ще ви направи маршрут през Хасково примерно.Работата е по 10/12 часа на ден и разбира се ,извънредни часове не се плащат.Работиш една събота ангария,работиш на всички официални празници,но...това по никакъв начин не се отразява на заплащането,въпреки обещанията .Подписваш се на недействителни графици,които нямат нищо общо с твоето работно време.Но така те си връзват гащите пред компетентните служби за работата в събота и на празниците,изчислявайки го като сумарно работно време и на график.Но ...истината е друга.Работиш от 8.30 до....докато приключиш със заявките.Понякога това става и към 20:00 или 21:00 ,или 22:00 часа.Но тези двама прабългари се подкрепят и си пазят гърбовете,защото имат съвместен вътрешно фирмен бизнес, а именно:нерегламетирани кражби и продажби на подложни плочи и плотове,както и палета,скари и трупчета.Все пак Младен строи къща и му трябват пари на човека, а - прабългарката носи маратонки за работа за 500лв. и часовник за 1000лв.Тези кражби стават пред очите и с протекцията на управителя на офиса в София-Дияна.Тя никога нищо не знае за тези кражби,въпреки че е материално отговорно лице и периодичо се извършват ревизии.Само едно не ми е ясно!?Как замазват очите на собственика и той не може да се усети,че го крадат зверски в софийския офис.Благодарение на споменатите лица по горе има жестоко текучество на хора във фирмата.Който има здрави нерви и излишно време за губене ,да заповяда на работа в Салекс -София.Забравих да кажа,че отпуската ви е 10 дни,а в болниен по добре не излизайте!!!Айде бъдете здрави и сполука!

Работих два месеца в софийския склад на фирмата. Напуснах по няколко причини:
1. На интервюто, а и в обявата беше обявена заплата нето 1200 лв, в договора брутната заплата се оказа 800 лв. Беше ми казано, че има 2 работни съботи в месеца, едната от която се компенсира с почивка в петък. Оказа се, че няма такава компенсация и работните съботи са си за моя сметка (като време, нямам претенции към заплащането им).
2. Фирмата уж е на пазара от много време, а точно когато постъпих тепърва вкарваха складова програма. Това ми беше доста странно, а и самата програма беше не особено добре подбрана.
3. По отношение на ръководството в София нямам забележки, но шефа на фирмата имаше навика периодично да се появява и изпаднал в истерия да крещи на всички. Не ми се струва редно, още повече, че реално всички се обучаваха едновременно в прясно вкараната програма, и обидите към персонала не ми се струват редни.
4. Както навсякъде и в този екип имаше един специалист по всичко, който си позволяваше да прави забележки и на началниците. Слава богу в повечето случаи изобщо не беше прав, но досаждаше усилено.
Като цяло натоварването и работата са поносими. Дестинацията за мен беше удобна.
Ако не беше проблема със заплатата и работното време, нямаше да напусна.
Подходящо работно място за хора без опит, и без желание да се задържат дълго. Жалко за хвалбите в мрежата.

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

Работната среда е като в казармата(някои от по-възрастните ще ме разберат) . Уважението е като към незначителна вещ !Колегите изглежда заради обстановката , са сдържани и меко казано " сухари ".Фирмена сигурност , потенциал и привилегии - не питай ! Заплащането е що годе добре за бранша и е винаги на датата !

Към публикуващия от 16.01.2020г.
Ако желаете да свидетелствате срещу минималното осигуряване във фирмата,моля отправете си данните до [email protected] като на основания напишете 17148/19 при СГП-София, където има Досъдебно производство и ще бъдете разпитан/а. Ще бъде по делегация,като районното Ви полицейско упрпавление ще Ви зададе въпроси,подготвени от разследващите полицаи.

Абсолютен тоталитарен режим, който отдавна не е на мода и е гаранция за плавната деградация. Главатарят се старае съвестно да напомня на всеки там, че трябва да е наясно с по-ниската си йерархия. Класиката за малкия и среден бизнес също е налице- работникът не се осигурява на пълната си заплата, укриват се данъци. Непримамливи възнаграждения, така или иначе. Шофьорът започва на по-висока "ставка" от хората със стабилен стаж и квалификации. Личи си, че им е трудно да привлекат кадри, но това се напасва с времето...