Пингвините /img/frontend/nomap.png"

Пингвините

Здравейте!
Аз също имах щастието и честа да работя с господин Лазарев и като колега, с който в продължение на месеци изграждахме заедно добре работещ обект и колектив,  искам да изкажа своето обективно мнение за него и начина му на работа.
За мен и моите колеги бе удоволствие да се учим от него, защото той винаги ни зареждаше с хъс, позитивизъм и множество идеи. Господин Лазарев е много взискателен и прецизен в работата си, но винаги ни  учеше спокойно с много търпение. Взаимната ни работа бе комбинация от професионализъм и приятелство, защото работната среда, която той ни създаваше бе повече от приятна (нещо, което рядко може да се случи днешно време в България).
Задължително искам да акцентирам върху стила, вкуса и способността на Рубен Лазарев да твори! Обектите, в който той е работил винаги са имали бутиков, скъп и уникален вид!
Факт е, че няма друг обект на Пингвините или Еспо, освен неговият, където да се обръща толкова внимание на всеки един клиент, както при него! Факт е, че се поздравява всеки един клиент, че не са се отказвали никакви поръчки и че от обекта, в който работихме, не  е излизал недоволен клиент, защото той и колегите, които той обучи са наясно с това, че успехът идва от клиентите и винаги успявахме да им създадем приятна атмосфера и отлично обслужване!
Факт е, че господин Лазарев се бореше за правата и по-добрите условия на труд на своя екип и се прекланям пред това, че за разлика от голяма част от управата не забравяше нито за миг, че именно персоналът печели за фирмата и винаги чувствахме уважението и вярата в нас и възможностите ни!
За мен добрата работа се състой от качествен и прецизен труд, топло отношение към клиентите и уважение между колектива.. Господин Лазарен доказа, че е способен да го постигне и не ми остава нищо друго, освен да му кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ за съвместната ни работа и всичко, което направи и даде за нас!

Бих искала да изкажа мнението си за г-н Рубен Лазарев. Като мой бивш управител с когото работих доста дълго време мисля,че мнението ми трябва да се приеме на 100%. Не знам какви са били отношенията на останалите,които са кометнтирали г-н Лазарев. Замислям се дори дали са работили някъде и знаят какво е дисциплина и трудолюбие. Ако не са би трябвало да са го научили от него. Той е изключителен ръководител с невороятно топло отношение към персонала,който приема за свои колеги. Невероятен професионалист. Тези символи тук едва ли биха ми стигнали за да опиша благодарността си към този ЧОВЕК с главно "Ч". Искрено съжалявам хората,които не са успели да разберат що за човек е. Наистина жалко. А цялата мръсотия,с която обсипват името му е меко казано ненужна и невярна. Всичко,което съм постигнала в професионално отношение и всичко,което съм научила е благодарение на неговото търпение и желание. Искрено се възхищавам на неговия професионализъм и не защото е фанатик в това,което прави,а защото прави всичко с огромно желание и страст,която би трябвало да види всеки,който е работил или работи с него. Благородно завиждам на тези хора,които в момента имат възможността да се учат от него. Работните дни и часове,в които той беше мой управител минаваха толкова приятно и толкова неусетно. Идеите, с които заразяваше целият персонал за жалост мисля, че много малко управители биха могли да се похвалят. Неговата изобретателност в сферата на дизайна е уникална. Много пъти съм се опитвала да мисля като него,да виждам и да гледам по начина,по който той вижда и гледа света около себе си. Г-н Лазарев е изключително заразителен с положителната си енергия и своето желание за работа. Сигурна съм, че е вдъхновил много хора така,както вдъхнови мен и съжалявам хората,които са си останали все същите студени,каменни и сухи към това,което е пред очите им и не са успели да оценят този прекрасен човек,който раздава от себе си с пълни шепи стига да има кой да го оцени. БЛАГОДАРЯ Г-Н ЛАЗАРЕВ!!!

Бих посъветвал само много добре да си помислите, доколко сте отчаяни и/или в безизходица преди да подадете документи, в който и да е клон, обект и т.н. фирмата. Наистина ли пред Вас няма никаква друга възможност? Помислете.
По същество. Нередовно, неадекватно, неспреведливо заплащане. Да си получиш изработеното е меко казано трудоемка работа. Отношението на собствениците граничи с безобразието и безочието. Унижението и цинизмът към низшестоящите са само част скритят чар и гордата слава на тази фирма. Ако все пак се решите да работите тук, то поне избягвайте, по възможност, Рубен Лазарев (въпреки, че той е навсякъде!). Това само по себе си би било едно добро начало.
Иначе потвърждавам всичко казано от колегите. Голямо разочарование.

мнението ми за фирмата е особено негативно. разочарована съм изключително много от отношението на управителя г-н. Рубен Лазарев, както и на самият собственик на фирмата. Отношението към персонала е изключително некоректно, спрямо възнагражданието. Познавам много хора, работили с фирмата, които ще го потвърдят. Да не говорим, че е изключително трудно да се води разговор, както със собственика, така и с назначението от него управители. трудно е да се достигне до елементарна информация, за основни неща. изплащането на заплати е или много трудно или става невъзможно. За всички, които имат намерение занапред да имат, каквото и да било общо с тази фирма, нека бъдат наясно, че тук говорим за едно изключително некоректно и неуважително отношение.

В тази фирма работя от 8г.За това време почти нищо не се е променило,освен по-високите изисквания към персонала и неадекватното заплащане за това.За капак на всичко редовно бавят заплатите,сякаш умишлено да създават напрежение.а колкото до работната среда съм доволна ,защото нямам управител,който непрекъснато да ми дудне и с  колежките се разбираме прекрасно.Тежи ми работата  в почивни дни и на празници,защото нямаш никакво лично време,а и не ти плащат допълнително.И са бекрайно учудени когато имаме малък оборот-ами това са книги бе хора,не е храна,не са сметки за ток и вода,които да не търпят отлагане.Хората се лишават от много неща,включително и от книги.Криза е-нали с нея се оправдават като стане въпрос за ниските заплати.Като цяло работя с удоволствие,но има доста неща които ме дразнят.А колкото до някакво равитие-0.Тъпчеш на едно място.Работата с хора е колкото приятна ,толкова и натоварваща.Освен с главоболие вечер май няма с какво друго да се сдобиеш.

Подкрепям напълно мнението на г-н Попов по отношение на г-н Рубен Лазарев. Рубен има много сериозни проблеми със самия себе си, а оттам и с всички, които постъпват на работа под негово ръководство. Досега не съм разговаряла със служител, който да се е изказал положително за него. Присъствието му създава една изключително напрегната атмосфера на работа и наистина човек трябва да има много търпение и доста добро възпитание и самообладание, за да издържи отношението му. Отделен е въпросът как стои въпросът законово по отношение условията на труд, за което спокойно може да се сезира инспекцията по труда.

Като цяло не съветвам когото и да било да започва работа в тази фирма. Отношението на работодателя към подчинените му е най-малкото пренебрежително. Заплатите не се изплащат навреме.  Ако пък искате да гниете в някое блато, това е вашето място.

Некомпетентноста в България е високо ценена, особено от такива фирми. Управлението им е поверено в ръцете на некадърници, защото самите собственици са на такова ниво, че те самите не могат да постигнат нищо повече от назначения от тях самите управител.
Ако един шеф не може да уважава хората си, той не уважава и парите си. Когато в една фирма се наливат пари шефа трудно може да ги оцени. Сами си правете изводите какво точно означава това.

Работата в Пингвините наистина не е толкова зле. Проблема идва от собственика З.З. , който изобщо не се интересува от служителите които работят за него. Напоследък постоянно се забавят заплатите баз каквото и да е обяснение и на всичкото отгоре си принуден да работиш с единственият ненормален управител в тази фирма Р. Лазарев. Този човек е способен да опорочи труда ти по всевъзможен начин и да те изкара извън нерви до краен предел. Освен това нпкои от висшестоящите в офиса с които ежедневно работиш са също толкова некомпетентни но така или иначе все другите са им виновни. Когато решиш да попиташ дали ще вземеш заплата ти се отговаря "Ще траете", който не може да си ходи. Не ви препоръчвам да работите там кадето управител е въпросният Лазарев. Просто ще ви се иска да го пребиете с някоя книга след един ден работа с него.

Admin: Става въпрос за Русе.
Работата в книжарницата е хубава, не е тежка и трудоемка. Заплащането е почти на средно ниво, но няма никакви поощрения за добре свършена работа. Забравете и всякаква възможност за развитие. Пълната незаитересованост на собствениците за проблемите на веригата им, не прави работната среда златна, но ако попаднете на свестен управител, както аз, нещата що-годе ще се компенсират. Уважението е дума, която някои от колегите не знаят.Повечето са жени (и роднини) - интригите са готови, а да се оплачеш е безсмислено, защото никой няма да обърне внимание.
Работната седмица е 6-дневна, но за някои работните дни са 5?!