Пингвините /img/frontend/nomap.png"

Пингвините

В момента "Букпойнт" са едни от разпространителите на издателството, в което работя, но в инетерс на истината досега проблемите ми с тях се изразяват в забавяне на плащанията, вървят с около месец назад, но поне плащат. Аз имам проблем с "Букборд", доколкото съм наясно "Пингвините" разпределиха старите си книжарници между тези две фирми. букборд не си плащаха месеци наред и изцяло нарушиха сключения ми договор с тях, направих стъпки за прекратяване на договора и изтегляне на книгите ми от веригата, но очаквам проблеми, свързани с факта, че книгите са продадени и няма да платят задълженията си. Някой от потърпевшите от "Букпойнт" има ли са отношения с "Букборд", ако да биха ли споделили опита си. Благодаря предварително.

Започнати са действия и постъпки към икономическа полиция и прокуратура срещу книжарници Пингвините!
Обръщам се към всички потърпевши, да се свързват с мен чрез имейла по-долу, за да получат данни за адвокатите, занимаващи се със "случая Пингвините". Тяхното желание е да се свържат с колкото се може повече потърпевши, независимо от сумата с която са били завлечени/ограбени.
[email protected]

Става дума за приемниците на Пингвините - книжарници   "Букпойнт" (бивши "Пингвините") намиращи се в:
гр. София:
на ул. Веслец 4
на пл. България 1 (пешеходен подлез на НДК)
в гр. Варна
в гр. Русе
на ул. Александровска 71
в гр. Стара Загора
на ул. Цар Симеон Велики 90
ЗА БОГА УВАЖАЕМИ ЧИТАТЕЛИ, УВАЖАВАЙТЕ ТРУДА НА АВТОРИТЕ И ИЗДАТЕЛИТЕ, И НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ ПИРАМИДАТА - БУКПОЙНТ!!!

Обръщам се към всички потърпевши издателства, автори и фирми: търсете си парите от   книжарници   Βookpoint   http://www.bookpoint.bg
Нашите книги вече цяла година се продават от тях, а ние никога не сме ги снабдявали!!! Как става това?
На въпросите ни никой не си прави труда да ни отговори!!! Как е възможно да продават КРАДЕНИ НЕизплатени книги???
Присъединявам се към призива на Конфуций:
Поради грубо неспазване на уговорките и задълженията си към десетки издателства и частни автори от най-голямата верига книжарници?? Пингвините - BOOKPOINT!!!, горещо препоръчвам на всички, които обичат книгите и Знанието, ДА НЕ КУПУВАТ от тази тимаджийска групировка каквото и да е било.
Това е една огромна пирамида, която вече е завлякла десетки книгоиздатели и частни автори в България. Ако искате да подпомагате издателите на книги в страната и българските писатели, чието положение и без това не е розово, купувайте си предпочитаната литература директно от издателствата, ако това е възможно или от други книгоразпространителски мрежи!
Призовавам, всеки който има мнение по въпроса - да го изкаже тук!

А тази книжарница на Бард не се казва така, ами Гринуич, и е на мястото на старото кино Млада Гвардия, или кино Рекс както е било преди това. Ако някой има отговор от Златан Златанов да казва, защото парите са си пари.

Ами че то повечето хора знаят къде да го намерят Златан Златанов, бившия собственик на Пингвините. Ние сме малко издателство и той ни е завлякъл само с ъс 600 лв., ама то тия 600 лв са ми излезли през носа. А Златан си работи при Бард, книжарницата на собтсвеника на голямото издателство Бард на Витошка. В книжарницата си е винаги като минавам от там и си работи човека, прави се че не се познаваме. Какво е направил с парите само той си знае. Не мога само да си обясня защо такава уважаваща фирма като Бард ще го вземе той дето развали вече една верига книжарници и злъга толкова много хора с пари, са го взели да работи при тях. Някой каза че има дял в фирмата на книжарницата на Бард на Витошка ама кой ти казва. Лошо е че не мога да си взема парите, той и на здравей се прави че ме вижда за първи път. Трябва яка тояга там ама не съм от тия. Дано си намери майстора, много хора е завлякъл и има наглостта да те гледа в очите и да лъже и да лъже. Съжалявам че някога съм работил с тия хора, макар служителите нищо лошо не мога да кажа. Но се страхувам да давам да предлагам каквото да било на Бард за книжарницата да не ме излъжат отново. Ако някщой има наблюдения да казва. На Златан Златанов вяра му нямам.

Работех с Пингвините от 1998 г., допреди две години те бяха коректни с издателството ми, от миналата година спряха да изплащат книгите, взети на консигнация и от това се оплакват много колеги. Единственото ми обяснение е, че отиват към фалит, тъй като иначе не мога да си обясня промяната в отношенията им с издателите. Преди десет години си мислех, че търговците на книги стоят по-близо до книгите, отколкото до търговията, но отдавна вече не мисля така. И то не говоря за дребните, а за едрите. С това си поведение Пингвините (честно е към тях да добавя и Буквите, ако ги има още) ощетяват издателите, но още по-лошото е, че то съвсем не е и в полза на читателите
Марио Йончев, издателство Одри

Здравейте, аз съм един от потърпевшите автори, за които се споменава  по-долу. Пингвините ми дължат сума в хиляди левове, и съм решил да заведа съдебно дело тях.
Иска ми се разбира се да се свържа и с други автори и издателства, изпаднали в моето положение. Моля свързвайте се с мен, чрез този имейл:
[email protected]

Конфуций много точно го е написал и се присъединявам към неговото мнение. Пингвините са изключително некоректни партньори. Завлекли са маса хора,които са им поверили книги за продаване.
Много лесно взимат книги от автори или от издатели, но стане ли дума за разплащане започва ходене по мъките. То са записвания за разни дати с което отлагат и отлагат за следващ месец и в крайна сметка години наред не ти разплащат стотинка.
Предупреждавам хората които очакват с тяхна помощ да си продадат книгите. Да! те сигурно ще бъдат продадени, но вие пари от тях няма да видите. Затова не се подлъгвайте по рекламите им и по това че имат много книжарници. В бранша те са известни като некоректни партньори и това едва ли ще се промени скоро.

Поради грубо неспазване на уговорките и задълженията си към десетки издателства и частни автори, горещо препоръчвам на всички, които обичат книгите и Знанието, ДА НЕ КУПУВАТ от тази тимаджийска групировка каквото и да е било.
Призовавам, всеки който има мнение по въпроса - да го изкаже тук!