ЕВН ЕС АД / EVN Bulgaria /img/frontend/nomap.png"

ЕВН ЕС АД / EVN Bulgaria

Здравейте! Обадиха ми се за интервю за сътрудник клиентско обслужване и за call center ( 2 отделни позиции). Ще ми бъде полезна информация ( ако някой има такава ) относно работата. Благодаря предварително !

Ами не ти завинтват крушката, защото те са електроразпределително дружество, ти си пише "ЕВН България Електроразпределение" АД,никъде не пише "ЕВН поддръжка по домовете" ООД. На мен като ми се развали колата отивам в сервиза и си плащам за ремонт, никой не идва в къщи да ми я поправи за без пари. Така, че ти си плащаш за разпределението на ел. енергията до дома, не да ти завинтят крушките. И проблема не е в това, че няма кой да ви оправи инсталациите, а в това че не ви се дават пари на фирми за поддръжка и чакате някой от "Енергото" да ви я оправи за без пари, да ама мина това време. Безплатен обяд няма. Айде със здраве!

само ме интересува след като сме лоялни към електроразпределителното дружество защо трябва да си закупуваме материялите по подръждата или възникне някоя повреда след стълба имли електромера вече не ги интересува защо в други държави ги викат да им завият крушките а тук само смучат....

едва ли си мислите че като се работи там заплащането е добро
аз съм ел.техник и лошото е че жсички ел.техници вършат всичката работа а заплащането е минимало

Кандидатствах за експерт труд и работна заплата. Но все си мисля, че досега трябваше да са избрали и да ни уведомят или поне да кажат, че има нагласен човек. Не разбирам защо си губят времето с интервюта въобще. Ако имате някаква информация ще се радвам да я споделите с мен!

Като каква сте кандидацва ли ???

Бях на интерю за работа на 20.09.2011, минах две интервюта и сега чакам окончателен отговор. Някой може ли да ми каже колко време се чака за този отговор и нали въобще се получава такъв от тази фирма? Все пак не говори много добре за фирма от този ранг да не информират кандидатите за резултатите, каквито и да са те! А ако е имало нагласен човек както все се опитват да м е убедят хора, които работят там, много ще ме е яд, че си загубих времето с тях. Все пак съм кандидатствала защото съм имала нужда от тази работа, а не защото ми се иска да си губя времето с празни приказки по интервюта. Моля ви, ако някой знае нещо дайте инфо!

За заплащането в EVN че е добро две мнения няма. Отдавна се опитвам да почна там ама си нямам вуйчо владика, мога да изпортя цял един клон на фирмата пред собственниците как лобират за фирмата на свой бивш колега от което естественно са ощетени австриците. Ама то тук в Бг кой ще се занимава с някакви си 100,200 000 хилади че влизали в джоба на някой си.

Реалното положение във ЕВН България е че австрийските собственици много бързо се ориентираха в България за това каква е разликата със Австрия и и максимално се възпозват от от това. Според мен инвестирането им всъщност се състои в това част от добрата им гарантирана печалба тук да бъде вложена .
Обграждат се на високите нива с българи които не се срамуват да се правят на загрижени докато всъщност целта им и към потребителите и към собствените СИ служители е да бъде всичко в името на по големите печалби за Момента .Да нормално е да се търси печалба но не и със двойни стандарти .България е все пак в Европейския съюз и е време да осъзнаем ,че не трябва да смело да изискваме а не да молим за това да бъдем третиране като европейци.
Всъщност елтехниците които вършат истинската работа са намалени като състав и това определено се отразява и на потребителите с удължаване на времето в което се отстраняват повредите и текущите ремонти.
Просто за сведение имам над 20 год .стаж като елтехник знам за какво говоря. Спорил съм и със ръководството за много неща които са само бюрокращина  с цел замотаване и постигане манипулирани резултати.
В доста случаи нагло се експлатират собствените работници с удължено време на работа (не казвам работоно време защото официално всичко там е ОК) .А на този който има смелостта да каже защо се позволява това се казва да напусне като не му отърва. А това ще доведе и до други последици като в резултат -пропуски в работата , трудови инциденти от вс . характер.
О да административни служители знаещи немски и послушни естествено се толерират ,ТЕ са хората които се назначават да създават "розова мъгла" и прехвърлят вина в/у всеки друг . Изнасянето поголовно на дейности на външни фирми като някои са външни само като юридическа регистрация цели същото .
Много може да се каже но не вярвам да се променят !!!
Или с две думи  :
добро място за работа за хора с много гъвкави гръбнаци готови да се кланят на всяка цена. И не отстояващи принципни позиции в името на потребителите !
Както Уж всъщност се казва че че ЕВН МИСЛИ ЗА ВАС.
Гъвкавост в работата ДА трябва да има !
Гъвкавост в принципите НЕ защото те са общовалидни и не се променят във времето !
Всичко това може да бъде проверено но както казах се иска да се осъзнаем че сме българи в България с определени права и естествено задължения в които включвам не на последно място и осъзнаването ни като гражданско общество !

от 10 години имам кафе машина в авн кърджали смениа се доста директори но последния нареди да се махне кафе машината защо ли ? корупция ? сами си отговорете след 24 часа в авн имаше нова машина ... колко ли е струвала сделката? само директора си знае да е жив и здрав . ГОСПОДА АВСТРИИЦИ ...МАЛКА ЗАПЛАТА ДАВАТЕ НА НОВИЯ ДИРЕКТОР .ЗАМИСЛЕТЕ СЕ ! ПРОСИЯ ПРОСИЯ .... АМА ТО ТОЛКОВА НЕБИВА ....