ЕВН ЕС АД / EVN Bulgaria /img/frontend/nomap.png"

ЕВН ЕС АД / EVN Bulgaria

Оцених Ви само с 5+ защото няма 6-ци. Има една пещера с име Сезам. Има и приказка за нея.... Само Али Баба и 40-имата са се възползвали от нея, а другите са лапали мухите и псували що аджеба и те не са като Али Баба и 40-ина му приятели... Каква хубава приказка!

Някой знае ли в какъв период се връща обратна връзка от проведено интервю?На 18.04.минах второ интервю,но така и не получавам обаждане,както ми бе обещано в рамките на седмица.Позицията беше за call centre.

ЕVN е семейна фирма и то основно от роднините и съселяните на служителите от човешки ресурси. За да те допуснат на интервю или да те назначат трябва или да си съселянин, или роднина, или любовник/любовница на някой. Повечето шефове на отдели-/повечето са жени/ и са любовници на някой от по-висше стоящите, полуграмотни и некомпетентни. Но най- важното е,че говорят английски и немски с по максимум 1000 думи. За сметка на това не знаят български език, понеже повечето от тях пишат с груби правописни грешки и говорят неправилно български език.

Интересува ме какви са условията за работа на преводачите в ЕВН? Всякаква информация ще е от полза - заплащане, спазване на работно време, отпуски, болнични, работна среда, натовареност, извънработно време и т.н.
Благодаря предварително!

От това, което знам, интервютата най-често протичат в няколко етапа. Ако отговаряте на условията и преценят, че имате потенциал/Ви харесат/, Ви канят на второ, а може дори и на трето интервю.
Проектанта трябва да знае и да прилага Наредбите за присъединяване на производители и потребители, да има познания по Наредба 3, ЗЕ, ЗЕВИ, част от ЗУТ, но знания по тези нормативи навсякъде са задължителни, според мен.
Дейността е обширна и не се изчерпва само с проектирането. Всъщност то е малка част от задълженията и често времето не стига.
За Пловдив не зная как е, но е голям град и предполагам натоварването е голямо, т.е. работа трябва да има на корем, както и стрес.

Може ли информация за позицията Електромонтьор - проектант. В рамките на няколко месеца, обява за тази позиция се "пуска" за втори път, което може да се тълкува, че няма подходящи кандидати ( май при второто публикуване изискванията към кандидатите от "задължителни" станаха "с предимство") или позицията не атрактивна (възнаграждението е не достатъчно добро).

Ще се радвам някой да сподели как протичат интервютата, както и да изкаже впечатления от горе посочената позиция.

Моля да дадете повече информация относно позицията ОПЕРАТОР - БИЛИНГ?

ela v enero pro davidi6 kak se gradi fa6izma s 800 lv

Моля, напишете отзиви за длъжност преводач за Пловдив? Какво е заплащането?

Ако искате да преоткриете комунизма със следни заплати:
монтьор - 1200 1300 нет
експерт - 1400 -- 1800 нет (ако сте връзки или близите дупета може да стигнете 3000 рядко единици но трябва да знаете нещо или да държат да не отидиете при някой друг който мразят)
ръководител екип - 2000 до 3000 зависи от екипа и отдела
ръководител отдел 3000 до 7000
прокурист 6 000 - 8 000 (технически, снабдяване и право, финанси) задължително близки връзки като кум, зет, братовчед с някой от мениджмънта тук или австрия
мениджър висш (Управителен орган) - 9000 до 12000
мениджър австрия + консултант (неизвестно какво правят те) около 25 000 до 40 000 евро

бонуси само за ръководител нагоре
за другите оценяване на представянето без да има сиренце след това

Отдел които си струва : Право, Снабдяване (тук поне вършите нещо смислено а и имате преки далавери), Регулаторен мениджмънт, Управление на мрежата

Ниво човешки ресурси : под задоволитленото управялват единствено от гледна точка на работодателя и някой ден може да открият че има и инструменти за развитие на хората не само на теория и думи.

Всички други отдели : работа под стрес и до спукване за пари 10 % над средното за сектора

Съвет: Влезте прекарайте 3 макс 4 години научете се на всички лоши практики, добавете в биграфията си ЕВН и вземете максимуум обучения през този период (само тук може ако Ви се падне смислен ръководител да спечелите) и бягайте.

Възможности за развитие вече са на нула. Ако сте преводач значи може да успеете или ако имате брат и сестра вече в компанията.

Пример Жанет Стойчева - преводач от немски - ръководител отдел БГ - ръководител отдел Австрия - Управителен съвет България.

БГ мениджърите висшите в момента- не струват, нямат отношение, нямат усет за таланти, гледат краткосрочнобез визия, визията се гради от няколко ръководители на отдели ( но и те скоро ще им писне че няма какво да им предложат вече). Мениджъри висши се водят от слухове интриги клюки и връзки. Системи за управление по различни стандарти не работят но се плащат и така се сертифицират при това от TUV Rheiland.

Нямат политика за развитие на персонала и скоро и монтьорите ще избягат. Австрийските мениджърите се държат изкуствено в розов балон и не се запознават с факти.
Регионалния мениджър се смени и новия управлява дистанционно половината си ръководители другите не го интересуват.