Спиди АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул.САМОКОВСКО ШОСЕ №2&markers=София,ул.САМОКОВСКО ШОСЕ №2

Спиди не са коректни дават част от парите на ръка което е незаконно и там където работих отдържаха купоните за храна от заплатата което също е незаконно, когато плащаха на ръка фишът го прибираше шефа като за работникът не оставаше екземпляр от фиша с заплатата, да не говорим че от рано сутринта до късно вечерта се работи и това изобщо не се оценява, гледат на теб като на роб, причината да си тръгна беше че свалиха заплатата ми, доста обидно и непрофесионално от тяхна страна, не са коректни изобщо.

Здравейте,мили хора . Когато започнах работа там беше горе долу добре.Назначиха нов началник "млекаря "го наричат всички незнам защо и оттам нататък си отидоха 6тима свестнин началници ,само заради това че не крещят по хората и несе отнасят с тях буквално като говада,подписваш договор на 8часа ,но вече има смени и от 12часа,който щяха да са 4 в месеца ,но в последствие станаха 4 в седмицата,имаше три почивки за хората от 18-до 6 сутрината ,но махнаха две почивки и остана една от половин час ,да се чуди човек как да оползотвори тези 30 Мин.Г-цата Ангелина е една недоразвита кучка която освен да си избива комплексите като крещи по хората и да глобява нищо дуго незнае. А
Г-н Грозданчо ромчето и той стана началник ,остават и само роми и неграмотни ,в тази фирма трябва да криеш ако си с висше образование,защото не те взимат на работа, просто защото ако си с по добро образование си знаеш правата ,в нито една обява за работа,която я има доста често не споменават че има смяна от18ч-6 и смяна от 22до 9на другата сутрин ,тази фирма е Kindersurpriz крие страшно много изненади.

До предния писал - Защо си мислите, че ше вземат мерки срещу сивата икономика?

Не пускайте само тук коментари, а пишете на [email protected] и други имейли на прокуратурата. Дори за стари техни престъпления. Отговарят, пишете си обаче трите имена, ЕГН, телефон за връзка и адрес за кореспонденция. Пишете за следните престъпления на тази компания срещу вас и други, които вие знаете:
- измама със заплащането и сива икономика (ако напуснете или ви уволнят) не получавате обещаното, а само по трудов договор
- обиди и заплахи от ръководни кадри (нямат право да глобяват по закон, нямат право да ви обиждат или заплашват за нищо, това е престъпление)
- нямат право да не ви пускат до тоалетната, когато поискате
- нямат право да ви държат на крак цяла смяна, по закон можете да сядате на всеки час, има наредба)
- не могат да ви плашат, че няма да ви платят, ако напуснете без предизвестие първите месеци
Пишете за това как СПИДИ АД застрашаваше живота на българското население по време на извънредното положение и на работниците, пишете за купия студ и работа на течение
И други...
Лично аз бях жертва на престъпления от лицето Колев и лицето Борислав в стария склад на Рапидо, вече Спиди АД в София Сомат складовете и бях измамен с пари при последното заплащане.

Най- лошата фирма в която съм работил. Не се подлъгвайте да почвате там. (Склада Сомат на Горубляне).

Здравейте интерсно ми е нали всички плювате по фирмата защо поне 1 не си написа името толкова и сте работили затова бях техен служител преди години на Боилата и Бях много доволен махнах се не заради началниците а заради транспорта живея в люлин винаги съм получавал това дето ми е казано като сте прави напишете си имента да видим

Искам да кажа на всеки който има някакви намерения да започне работа в склада на Спиди да не прави тази огромна грешка. Причините са изключително много. Търпите унижение от Антон и госпожа Елица Стоянова която обожава да обижда хората и да ги уволновя за без нищо. Плаща се амбалаж по 200 лв. Търпите студа по цял ден, защото печките през зимата не се пускат докато те седят в фургоните на топло. Работното време не е от 1 до 10 а по скоро от 1 до Бог знае колко часа. Маршрута не е осигурен ако живееш някъде в по крайните квартали. Ако решат да те уволнят или напускаш по някаква определена причина ти налагат глоби за които не си ти отговорен до последния ти ден от предизвестието. Но най-вече не започвайте заради Елица Стоянова както споменах по горе обича да обижда, унижава, да се подиграва и т.н с работниците.

За складовете...
Заплащането ще е много по-малко ако не издържите или ви уволнят. Защото голяма част от парите са в сивата икономика.
Подкрепят коментара преди мен за униженията, кучия студ, проблема с ходенето до тоалетна, заплахите за глоби... при това явно е навсякъде така, не само в Божурище, следователно никога няма да се подобри положението, защото се е вмирисало откъм главата...
А и тази фирма скоро ще фалира, никой няма да работи там...

Здравейте, група! Искам да предупредя всички, които обмислят да започват работа в Спиди, ДА НЕ СЕ ПОДЛЪГВАТ! Особено за склада им в кв. Божурище, където служебен транспорт НЕ Е осигурен, а смяната от 14 до 22,30 е принуждавана да полага извънреден труд, удължавайки работното време до часове, където пътуването обратно с градския транспорт е НЕВЪЗМОЖНО! Арогантно, нагло, скандалджийско отношение от началството; регламентираните почивки не се спазват, заплахи за уволнения и глоби хвърчат наляво и надясно, да не говорим за отиването до тоалетна - едва ли не трябва да искаш разрешение!!! Не се лъжете да почвате в Спиди, отвратително отношение и поведение, и абсурдни условия!

Още на първия ден ме заплашиха с глоба и уволнени дори от самия управител и цитирам "ще те изгоня без да ти платя една стотинка" и то само защото исках да ида до тоалетна. Има, само една почивка която е в 15:00 до 15:30 а друга почивка ако те пуснат. Работиш като роб докато има работа, принуждаваха ме да работя и след полунощ. Осигурен транспорт НЯМА което доведе да се прибирам от Божурище до Кв Сточна Гара пеша по нощите в студ и сняг. Отношението в ужасно, пишат глоби за каквото им хрумне. Ако имате поне малко себеуважение НЕ СЕ ХЕАЩАЙТЕ В СПИДИ!!!

Значи, всеки който почва в Спииди трябва да знае, че работата си е като във всеки склад, студено, проветливо, трябва да се обличаш добре, защото е насред поле в Индустриалната зона, пътя до там и местоположението са добри що годе.
Относно заплащането: Всеки месец се намира причина да те орежат с 100-200 лева. Иначе заплата рядко е над 1000. И това е благодарение на една долнопробна, злобна женичка от цигански произход, която е поставена като Тийм Лидер, и нейните приятелки ги скатава, а другите ги товари с работа. Страшно неблагодарна и противна, но щеш ли още е там. Все още е там защото е лицемерна и се мазни за всичко, но това показва, че шефовете в Пловдив нямат и малка представа какво имат като служетели. Била е 10 години и прави всичко за да си запази жалкото дупенце там, за нея Спииди е всичко, дори живота й. Затова се превзема като собственик на склада и дори самата фирма и командва дори нейните колеги.
Като цяло работата е възможна, ако нея я няма, защото тя предизвиква огромно напрежение и хората си тръгват, почти веднага. Казва се Ангелина Рангелова. С една дума - Гадна е.
Отделно се работи и събота, а понякога въобще не ги изплащат съботите. Шофьорите също се сменят, поне тези които нямат бройка.
Шефовете не прилагат никакъв контрол, особено когато има оплакване. В момента склада на Спииди започва да прилича като склада на Спетема "кафе". (козите барабонки 100% имат по-добър вкуc) Там също беше пълно с цигани и наркомани и сега всичките с изключение на 3-4-ма са изгонени и завода им не работи. Спииди може да тръгне по същия път ако продължи да набира цигани като Тийм Лидера Ангелина. Която е абколютна пръдня и никакъв лидер.