Спиди АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул.САМОКОВСКО ШОСЕ №2&markers=София,ул.САМОКОВСКО ШОСЕ №2

От къде вадите тая наглост, не ми стана ясно!
Правя поръчка чрез услугите на Спиди.Идва куриер На 01,12,,получавам съобщение за получаване на пратка, на 02,12, ми носи някакво пакетче, което видимо не съм поръчвала, съответно го връщам обратно.Съответно пренасочвам пратката в най-близкият им офис по адрез. Мълчание.На 07,12, в най-големият дъжд, отивам и питам най-любезно дали има пратка с този номер, като ми бе отговорено, че няма.Днес 08,12, получавам съобщение, че ако не отида да си получа пратката ще бъде върната! Демек вчера я няма, днес вече е в офисът им, ама аз днес не мога да ги посетя . Така че моите извинения нагли същества ще Ви забавя с един ден.Ако си гледате работата няма да е така.

Изключително НЕкоректна фирма!Бавят поръчки с дни.
Разбирам, че за да работиш в Спийди интелекта не е най-силната черта, но защо това трябва да рефлектира върху клиентите??
В НОРМАЛНА държава от ЕС МОШЕНИЦИ и ИЗНАМНИЦИ, като Спийди, отдавна да са в затвора.

Колега, като ти е било толкова тегаво, защо не отиде при Началника или Регионалният?
Като си пренебрегван и си бил непрекъснато под натиск от колегите си, защо не отиде при баш началниците.
Аз работих в скалда на Спиди в Пловдив преди една година и всичко си беше наред.

Спееди ме спечели с високото заплащане, осигоряването което е на заработва и поради тези причини реших да започна в склада на Спиди-Пловдив. Обещанията бяха 1300 лв заплата с 60 лв купони. Имаш право на платена отпуска и болнични и са долу-горе добре, ако си изработил последните месеци добра заплата и си дал извънредни смени. Заплатата винаги идваше преди 20ти и съм доволен от парите които получава и бяха коректни с извънредните смени които карах. Но бързо разбрах, че единственото което е хубаво в фирмата е заплащането. Има една ерархия която е не справедлива към новите работници. Старите кучета ако мога да ги нарека така и подмазвачи са окупирали работните места с по-ниска интензивност или почти винаги са слагани на места където им е по-лесно на тях. Новите работници се сменят всяка смяна за да се научат да извършват различни операции и след това да бъдат използвани за запълване на най-натоварените места. Точно за това повечето хора издържат 1 2 месеца и се напускат, бързо хората си дават сметка, че за пари не си струва. Лично аз испитах това на гърба си. От екип който се определя от началника 3ма работеха 2ма си почива ха всяка смяна. Едните мереха височина, тежест на пратката и я хвърляха на земята и след това отива да пият кафе, количка, да хапват докато ние трябваше да работим 4 часа почти без почивка, докато 2ма от екипа просто не правеха почти нищо и най интересното беше, че те постояно бяха на тези позиции и даваха извънредни смени понеже те не се натоварваха физически и така казано и обобщено - ще бъдете мачкани в началото физически и психически от колегите които вече са лизали гъза на началниците с години и вие нямате глас и право, колегите ще ви нареждат все1 са ви шефове и ще гледат да те прецакат на най тежки места без да те сменят. Ако ви се бачка като вол без право на мнение и сте съгласни да сте мачкани от хора които са със същия статут в фирмата като вас, но имат гръб от началници заповядайте в Спииди, за 1ви път в живота ми, колеги ми нарежда ха какво да правя и имаше толкова очевидно подреждане на работната сила. Хората на началниците са ти като 2ри шеф и те работят каквото си искат и ти си пълен роб. Извънредните смени се дават първо на тези хора, ако евентуално остане за вас нещо се радвайте. От както бях на работа там се смениха поне 15 човека, това е очевидно и е причината е ясна. Работата е представена добре на хартия, но реалността е, че само парите са коректни. Имате оценка на работата, когато старите кучета нарочат някой нов, че не е добър колкото тях или поради др причина началниците почват да бъдат обработени против този служител. Лично аз бях свидетел, как се подиграваха с едно момче. Беше малко по бавно от другите и го караха да мете сладка и да влиза в места където не е чистени с години и след това го изгониха. Кратко казано ако ви вдигнат мерник, ще ви гаврят до дупка и после ще ви изгонят, защото не се справя те. Точно за това е и испитателния срок от 6 месеца. През тези 6 месеца всички нови могат да бъдат гонени на момента. Ще бъдете роби на старите кучета, ще бъдете унижавани от тях и от началниците. Ако искате за 1300 лв да сте роби на ниско-интелигентни наркомани които пушат марихуана по време на почивки те и смъркат амфети, кристали и кока в тоалетните заповядайте в спееди. Последно да добавя,ако се справят добре също не е добре, понеже застрашават позициите на старите кучета, а те не искат да се справяте, те искат наивни хора, свестни трудолюбиви хора които са се подлъгали от заплащането, за да ги използват колкото се може повече, преди да бъдат насрочени в нещо и уволнени или се откажат след като видят несправедливостта в фирмата. 30 човека сортировачи от които 15 си брат оная работа и командват и седят при началниците и лижат гъзове срещу 15 които работят на 110% докато не си тръгват или просто нямат избор и стискат зъби защото имат нужда от пари. Запомнете тази фирма сменя нови работници всяка седмица понеже хората виждат това,усещат, че са използвани, виждат как някои хора не вършат нищо, но са подмазени от шефовете и най-болното когато един наркоман с гръб ти дава наставления. Заповядайте в Спееди да бъдете поредните роби на ерсрхията в склада. Ако сте наркоман, нямате ценности и морал, обичате да бъдете командвани от всякакви изроди, метали, отпадъка на обществото, неграмотни наркомани с трикове вие сте перфектния човек.

Николай Георгиев Панайотов който държи офисите на спиди в Сливен е доста некоректен спрямо работниците си, осигурява работниците си на по-ниска заплата и им дава една част от заплатата на ръка което е незаконно и там където работих отдържаха купоните за храна от заплатата което също е незаконно, фирмата е Дорс Експрес в Сливен, тя държи офисите на спиди в Сливен, доста е некоректен.

Спиди не са коректни дават част от парите на ръка което е незаконно и там където работих отдържаха купоните за храна от заплатата което също е незаконно, когато плащаха на ръка фишът го прибираше шефа като за работникът не оставаше екземпляр от фиша с заплатата, да не говорим че от рано сутринта до късно вечерта се работи и това изобщо не се оценява, гледат на теб като на роб, причината да си тръгна беше че свалиха заплатата ми, доста обидно и непрофесионално от тяхна страна, не са коректни изобщо.

Здравейте,мили хора . Когато започнах работа там беше горе долу добре.Назначиха нов началник "млекаря "го наричат всички незнам защо и оттам нататък си отидоха 6тима свестнин началници ,само заради това че не крещят по хората и несе отнасят с тях буквално като говада,подписваш договор на 8часа ,но вече има смени и от 12часа,който щяха да са 4 в месеца ,но в последствие станаха 4 в седмицата,имаше три почивки за хората от 18-до 6 сутрината ,но махнаха две почивки и остана една от половин час ,да се чуди човек как да оползотвори тези 30 Мин.Г-цата Ангелина е една недоразвита кучка която освен да си избива комплексите като крещи по хората и да глобява нищо дуго незнае. А
Г-н Грозданчо ромчето и той стана началник ,остават и само роми и неграмотни ,в тази фирма трябва да криеш ако си с висше образование,защото не те взимат на работа, просто защото ако си с по добро образование си знаеш правата ,в нито една обява за работа,която я има доста често не споменават че има смяна от18ч-6 и смяна от 22до 9на другата сутрин ,тази фирма е Kindersurpriz крие страшно много изненади.

До предния писал - Защо си мислите, че ше вземат мерки срещу сивата икономика?

Не пускайте само тук коментари, а пишете на [email protected] и други имейли на прокуратурата. Дори за стари техни престъпления. Отговарят, пишете си обаче трите имена, ЕГН, телефон за връзка и адрес за кореспонденция. Пишете за следните престъпления на тази компания срещу вас и други, които вие знаете:
- измама със заплащането и сива икономика (ако напуснете или ви уволнят) не получавате обещаното, а само по трудов договор
- обиди и заплахи от ръководни кадри (нямат право да глобяват по закон, нямат право да ви обиждат или заплашват за нищо, това е престъпление)
- нямат право да не ви пускат до тоалетната, когато поискате
- нямат право да ви държат на крак цяла смяна, по закон можете да сядате на всеки час, има наредба)
- не могат да ви плашат, че няма да ви платят, ако напуснете без предизвестие първите месеци
Пишете за това как СПИДИ АД застрашаваше живота на българското население по време на извънредното положение и на работниците, пишете за купия студ и работа на течение
И други...
Лично аз бях жертва на престъпления от лицето Колев и лицето Борислав в стария склад на Рапидо, вече Спиди АД в София Сомат складовете и бях измамен с пари при последното заплащане.

Най- лошата фирма в която съм работил. Не се подлъгвайте да почвате там. (Склада Сомат на Горубляне).