МБАЛ Света Марина ЕАД /img/frontend/nomap.png"

МБАЛ Света Марина ЕАД

Това е най-долната болница. Под всякаква критика

Много пъти съм постъпвала като пациент в света марина - Варна, прави ми впечатление,че на младите лекари не им се дава възможност за изява, пишат само епикризи, докато старшите лекари само ги командват, принизяват ги до нула, а не винаги са прави, просто и само, за да задържат реномето си и да могат да се пенсионират спокойно.
Дайте им шанс на тези млади лекари да правят нещо друго, освен да меряр кръвно и пулс, да вземат и решения самостоятелно, защото никога няма да се научат ако те не поемат отговорността за пациента.
Но мога да ви кажа, че в София обучението на младите специалисти в тази област е на много по-добро ниво -защото там има и професори, консултанти, които им дават от ценния си опит, докато във Варна не останаха такива добри лекари, ако са останали са пред пенсия или току що завършили, които не са заминали в чужбина все още.

Тази болница трябва да бъде срината със земята. Изключително неуважително отношение на ръководен персонал към служителите, а понякога арогантно и подигравателно. Заплатите на фона на поеманите отговорности и задължения са твърде ниски и сравними с тези на касиерки в хранителни магазини. Връзкарството е на почит, а свободните работни места особено за лекари, не се обявяват никъде, няма конкурси, назначат си се децата на този и онзи вишестоящ лекар. Обучението на младите лекари се състои в писане на епикризи и приемане на пациенти, защото оборот трябва да има. Твърди се, че е високотехнологична, същевременно цели клиники кретат с по един ехограф от 30години, за асансьорите да не говорим. Колкото и човек да си харесва професията и да иска да напредва, бива смазван, разочарован и спиран. Не е случайно, че толкова много специалисти вече напуснаха и се реализират далеч от това място.

Натоварването е високо, микроклиматът- нездравословен, меко казано. Не се зачитат правата на хората, работещи там. От друга страна, задълженията им са прекалено много, като голяма част от тях не касаят пряката работа. Не си струва стреса, особено при настоящото заплащане. Напуснах с радост и облекчение това място.

Абсолютни продажници,отношение-отврат!Консултирах се с адвокат и ще ги смажа от дела!

Изказвам благодарност към екипа на отделението по Лицево-челюстна хирургия.Оперативното ми лечение бе проведено перфектно от д-р М.Дюлгеров- хирург от висока класа!Възхитен съм от вниманието и отношението към пациентите на лекарите, мед.сестрите и санитарките! Да сте живи и здрави, дерзайте! БЛАГОДАРЯ ВИ!

Неприятно място както за работа, така и за престой като пациент

Грубо и безпардонно отношение към служителите от страна на ръководството, никаква възможност за изказване на собствено мнение. Никаква възможност за собствена интерпретация, никакво право на собствено мнение. Ако имате алтернатива, не започвайте работа в тази болница.Системата там ще ви смаже.

Всичко зависи, от това в кое отделение работиш. Има отделения с много добри условия и отлично заплащане, натовареност, колегиални и приятелски взаимоотношения. Има и отделения, където не би искал да работиш никога! Но общо взето, за стандартите на Варна, си е на ниво.

Не доверявайте детето си на тази болница. Имам впечатление от доценти Близнакова /нефролог/, Георгиева /гастроентеролог/ и Маринов /кардиолог/. Пълна липса на професионализъм, съчетана с умишлено забавяне процеса на лечение. Умишлено не казват и не вземат под внимание резултати от изследвания. Антибиотика не се сменя повече от 14 дена при индикация с висока температура и резултат от взета кръв. В последствие разбрах, че идеята е била да ни държат повече там, понеже изписването ни реално стана две седмици след като ни пуснаха в къщи. Това всъщност е част от перипетиите, но са показателни за престъпното отношение, а за това че е грубо и обидно изобщо няма да засягам темата, тъй като на фона на "лечението" е нищо.
Градска легенда е че "доц" Близнакова е най-добра. пълна липса на професионализъм, за сметка на престъпно отношение към пациентите.