dWare Ltd. / ДиУеър ЕООД /img/frontend/nomap.png"

dWare Ltd. / ДиУеър ЕООД

1 точка от 13 мнения

Много са дипломатични колегите писали преди мен, реално нещата са брутално зле.
1. София - централата какво да ви кажа за нея "управлявана" от бастуна Симеон Зафиров, бивш програмист не мениджър, или бившия вече директор безиностанции Койчев пълно пиянде, да не сбъркате нещо ще ви звънне колкото и да е часът(защото си дежурен) да те мъмри фъфлейки, какво си мисли тоя човек че е чорбаджия ли не знам.
2. Офис Пловдив
някаква кифла от Смолян, Смиляна ли беше като фасула :) доста нечистоплътна, на какво основание е на тази длъжност няма да коментирам.
3. Офис Бургас - много добри профисионалисти с много лош ръководител офис (май Дора се казваше).
4. Офис Варна там нямам наблюдения.
5. Офис Габрово - май няма такъв вече.
НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО ДА ПОЧВАТЕ ТАМ.
Напуснали са доста дългосрочни професионалисти от там, по на 8-10-12 години работа, значи няма да я бъде тая фирма.
Аз не повярвах на мненията и го изпитах на гърба си.
Не подценявайте мненията в bgrabotodatel.com.

Много ама много е зле, самата система прави колегите груби и нагли. Идват нормални учтиви хора да работят, а излизат изнервени и груби хора.
Заплащането е толкова, че да нямаш да си платиш и обещетението което искат ако напуснеш(за така нареченото им обучение).
Работата е много и е безмислена в много отношения заради лошата организация.
24/7 дежурства за отдела по бензиностанциите цяла нощ е имало случаи не спиш и на другия ден пак си на работа - все едно си им роб. Това дежурство уж се плаща по 10лв.
Има голям отлив на клиенти последно време(споделят бивши колеги) което не е хич добре.
Текучество ГОЛЯМО особенно в София.
Управлението е двулично и неуважително - преди време не беше толкова зле, но напуснаха ключови хора и оттогава само надолу.
НЕ се лъжете изобщо да почвате, работа по добра ще намерите гарантирам ви - тази е доволно гадна.
Много съм доволен че вече не съм там.

Зверска експлоатация. В София вече не могат да си намерят кади и назначават по филиалити в провинцията, като ги юркат нон стоп в комадировки да им работят в София и къде ли не. С тези мижави заплати, скоро и от там никой няма да им се вързва. Един човек изпълява работа като за петима, до пълно изтощение. Големи претенции, а насреща няма нищо, абсолютно нищо. Началници много, ред никакъв, елементарна отганизация на работния процес няма. Условията в офисите са примитивни.

Заплатите са колкото една пенсия, командировки по няколко пъти в месеца, работата е твърде много, много.

Това е най - лошата фирма в , в която може да започнете. Робовладелци и лицемери. Ако сте избирате м/у това да бъркате по кофите и да работите там само тогава приемете работата :)

Ако търсите фирма, в която да минава времето - не започвайте там. (това е мнението ми за всички коментари, написани по-долу).
Ако обаче, търсите работа с възможност за развитие и изява, ако обичате динамиката, ако искате да научите много за бизнеса във всичките му аспекти и непрекъснато да научавате нови и нови неща, ако искате да създадете многобройни контакти със сериозни партньори - То това е Вашата работа.
Фирмата има наистина големи клиенти. Работи се по сериозни проекти.
Хубавото е, че работа винаги има. И нито едно забавяне на заплатите, всеки месец, точно на 01-во число...

Не започвайте там.
Трудовият Ви договор е прецакващ. Имаш три месечно предизвестие. В случай, че напускаш трябва да заплатиш за направените ти обучения, освен ако не са минали 3г. от обучението или не си тръгваш по взаимно съгласие (последното няма как да стане). Още с постъпването си преминаваш през обучение от колегите (каква ти е програмата и т.н.) и това запознаване с нешата ти струва 200-300 лева. С още няколко такива обучения, които трябва да заплатиш и си вътре с хилядарка. При напускане може и да не получиш нищо. Имат 3месеца да си правят удръжки.
Ако пристигнеш след 9.00 ти се пише закъснение, но ако останеш след 18.00 или идваш в събота и неделя, не ти се пише извънреден труд.
Шефа е голям комплексар и само критикува и тормози всички. Добра дума на никого не казва. Постоянно разправя вицове и им се смее сам и чака и другите да се засмеят. Има някакъв комплекс да и иска всички да се усмихват и да го харесват. Постоянно се хвали колко се грижи за хората, как боядисвал стените на 4-5 години, колко са скъпи бюрата (обикновено правоъгълно бюро, сиво на цвят). Няма диспенсър за вода и затова на всяко бюро има бутилка. Постоянно сочи няколкото служители, които са с него от 10-25 години. Но това са само няколко човека. Има голямо текучество на персонал. От 30 човека, само за 2 месеца един напусна и пет други си подадоха молбите.
Затова не почвайте работа там. Или ако се излъжете, гледайте по-бързо да се махнете, преди да сте затънали.

С уважение,
Отървал се служител

Заплащане: Ниско  (и сам не знаеш колко ще получиш), зависи от настроението на шефа :)!
Уважение: Друго е по документ, друго се прави. Не се спазват законите кодекса на труда.
Привилегии: Че то има ли? :)
Съотношение работа / свободно време: Никакво свободно среме, много често се работи и в почивни дни без да се доплаща.
Потенциал за развитие: Няма, даже ще забравиш и това което си знаел.
Местоположение: Добро, но само с градски транспорт.
Колеги: Има и добри, колкото по-малко общуваш с тях, толкова по-добре :)
Работна среда: Напрежение.....все не успяваш да приключиш с една задача, вече те карат да правиш друга и т.н.т.
Съвет: Ако искате развитие и нормална работа, това не е мястото. Ако искате да откачите и да забравите за личния живот - заповядайте!

Заплащане: Ниско заплащане. По принципа на мулето, колкото повече го товариш толкова повече носи. Много работа и отговорности малко пари!
Уважение: Сложно е да се опише с думи. Еснафщина! Не се зачитат законите написани в кодекса на труда.
Привилегии: Никави.
Фирмена сигурност: При такова авторитарно управление без делегиране на права, трудно може да се говори за сигурност.
Съотношение работа / свободно време: Никакво свободно среме.
Потенциал за развитие: Няма.
Местоположение: Единственото положително нещо.
Колеги: Лоша атмосфера, нормално е какъвто шефа такива и подчинените.
Работна среда: Евтина мебелировка в евтин апартамент с още по-евтини компютри от преди 10 години, вече може и да са ги ъпгрейднали :)

С две думи - не започвайте в тази "фирма", а ако случайно сте попаднали там, гледайте бързо да напуснете!!!!!!!