ЕКОТОП /img/frontend/nomap.png"

Професора беше прав като ми каза, че всяко едно завръщане е начало на едно ново заминаване, но това мое заминаване ще бъде в съвсем различна посока

За две седмици работа ми стана ясно, че ако не си обмислят сериозно политиката за оцеляване те ще западат все по-вече и повече. Авторитарните начини на ръководство са основната причина, но управлението на фирмата не се е сетило да разбере, че за да върви работата им, чорбаджиите следва да прекарват 80% от времето си сред тези, които им дават хляба в устата,за да не правят "недоносчета". То и да пишеш и да не пишеш все тая ще се получава, защото има колеги, които знаят какво и как следва да се направи, но тези дето лежат на старата слава ако не се самоусъвършенстват може даже и пенсия да не дочакат в това "модерно" предприятие. Имам пред вид средната им възраст.

No CoMEnT PojelaVaM im uspeh na bada6tite rabotnici Da probvat ot tova glava ne boli no sled mesec dva mnogo shte gi zaboli.Ima dobri rabotnici i maistori no posto rabotata trqbva da se ocenqva poveche

на драгия професор му е време май да се оттегли, не е за него тая работа, нека даде път на сина си с ново мислене и идеи да управлява тази фирма. Всички които сме работили там идвахме с желание за развитие и се раздавахме максимално, уви това беше наказано с неплащане на заплати и подигравателно отношение. С трохите, които се раздават там и закостеняло мислене и техника, тази фирма няма бъдеще. Не съветвам никой да започва там, условията на труд са ужасни...

на господин "професора"нещо маи не му става ясно че хората в фирмата немогат да си изхранват децата с обештания че утре или в другиден можеби но не е сигурно ште има пари а пари винаги има просто човека"професора"не иска да си бръкне в собствения двоб за да плати далжимото на хората а те са отдадени на работата и са мн свесни хора от мен ако зависи заплатите штяха да са двоини или троини защото те са си изкарали парите с честен труд а колкото до работното време помня су6тия този човек "професора"веднъж ми каза че закона е само до портала на фирмата от там на татук ве4е е друг закон закона на джунглата или просто оцелява по "подмазвачески"подготвения благодаря за вниманието

Е как може професор ..... да пише такива глупости. Кого ще излъже? Всички инженери от специалноста знаят още от Университета що за фирма е Екотоп. Познавам поне 20 човека които са го напуснали заради нередовно изплащане на заплати - забавяне до 5-6 месеца, като след напускането не взеха и стотинка. Да не забравяме и ,че група служители го осъдиха за горното през 2004г. Колкото до самата фирма - в момента една от най мизерните в бранша. Добрите позиции на фирмата в началото на 90-те години, породени от липсата на конкуренция не можаха да се запазят до днес, което разбира се се дължи на ограничения мироглед на професора. Не можеш да си самовтълпяваш че ти си най-умния, най-кадърния и да лежиш на стари лаври, като разчиташ че конкурентите спят. Всъщност времето доказа, че подобно мислене не помага. Фирми които инвестираха в кадърни служители, в нова офис техника, в нови машини, сега са на светлинни години пред Екотоп. Лафа , че се развива родното производство не помага на никого. С този стил на работа българска продукция никога няма да се доближи до европейската. Когато шефа е заинтересован само от безмислените интриги в офиса си и от собственото си самочуствие, фирмата не може да надрастне моментното си състояние на подсредствена в бранша. Както се казва в една реклама "Не може само с ядене - трябва и акъл"

Здравейте Мара 1 и 2 който и да си те подкрепям в преценката ти. Работата е докъто ти изтискат силите или получиш инфаркт или друго, работиш всичко възможно независимо от образованието ти метеш, переш ,храниш кокошки, а отношението е че си некадърник, мързелив,и нищо не разбираш.Коледни се дават само на избрани ,заплата когато им скимне,подписваш се на хартийки и на ведомост срещу 180 лв, е дава пари на някои под масата естествено.Работно време нямаш, работиш и събота и неделя, понякога по 12 часа когато си командировка. Вижте общежитията на какво приличат- на кучкарници.

Хе, хе, типична българска картинка. Управляващия заграбил кокала става сляп и глух...Нека напиша и аз няколко реда, преди време се явих на интервю примамена от европейската реклама за обучение. След 1 час търсене успях да открия така наречения "офис" - апартаментче в панелка на края на града. Отвори ми секретарката дъвчеща някакъв вмирисан сандвич, което обясняваше носещата се воня и ми обясни, че съм подранила и трябва да изчакам, набута ме в някаква стаичка и ми напъха стари вестници да чета, докато шефа благоволи да ме приеме. "Офис техниката" и бръмчащия веф бяха от времето на баба ми... След 20 минути чичкото реши да ме приеме...Поредния надут балон

На Мара 1 и 2, който няма трудови и организационни навици и способности да работи в мениджърски екип, през цялото време на бюрократичния си летаргичен престой от 9 до 18часа с двучасова обедна почивка и междинни кафе-паузи и който прехвърля услужливо служебните си задачи на всички останали, отговарям, че съм горд човек със своята лоялност и сериозно отношение към избраната от мен фирма БИЗНЕС-ГРУПА "ЕКОТОП” (повече от 15 години) и за разлика от него нямам сменени 4 работни места за 1 година. Не бягам от трудностите и си върша работата самостоятелно.

Мара 1 и 2 изборно е пропуснал да спомене, че в „ЕКОТОП” всеки кадърен (и некадърен) човек получава възможности за развитие и обучение в България и в чужбина - в Европейски фирми, което е безплатно за него и оформя самочувствието му на човек.
В „ЕКОТОП” няма създадени условия единствено и само за формално физическо присъствие, без принос в работата.
Конспирации, заговори и сплетни съществуват само в интелектуално ограничения мозък на един мързелив човек, търсещ си извинение за своята злоба и некадърност.

Мара 1 и 2 отново за пореден път търси работа сърфирайки из интернет-сайтове, със своето празно CV, удобно разположил мързеливите си задни части на топло у дома. И чакайки парсата си, изработена от някой друг.

БИЗНЕС-ГРУПА „ЕКОТОП” е авторитетна водеща фирма в топлотехниката. Няма финансови задължения. Изплаща всички трудови възнаграждения и допълнителни поощрения. Остават на работа само хора със сериозно отношение. Когато има работа има по-голямо натоварване, когато се предадат изпълнените проекти – се осигурява достатъчно почивка. Всеки може да получи фирмена подкрепа в решаването на лични проблеми по лично кредитиране или финансиране или решаване на здравословни въпроси.

"ЕКОТОП" е фирма-Лидер в дейността. Ползва се с висок авторитет и сред европейските си партньори, докато Мара го познава единствено...жена му. За негово съжаление, в този живот Мара сам се е обрекъл да бъде вечният неудачник.

Горда в подобна фирма може да е единствено истеричната и психоболна секретарка успяла да оплете драгия професор като редовно му изгаря препечени филийки. Гордо са напуснали 70 човека, последните 4 вкупом преди седмица. Защо ли в сайтовете за работа постоянно има обяви от екотоп? Деликатно се пропуска, че се работи и в събота и неделя понякога и постоянно се налагат измислени глоби...Във фирмата няма фиксиран ден в който се получават заплати, това в най-добрия случай се случва веднъж в месеца, ако има пари разбира се, никакви аванси, бонуси или карти за градски транспорт, фабриката е на 15 км извън София, а офиса е в кв. “Борово” и т.н. и странно защо трябва да се подписваш на 3 различни суми при получаването на достойно изработеното си възнаграждение.