Инфотехника ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Инфотехника ЕООД

Advisor, къде се загуби? Ще се радвам да ми помогнеш.

До Advisor:

[email protected]

Остави ми email адрес на който да се свържа с теб.

Advisor

Здравей Advisor! Търся си работа като компютърен оператор. Мненията, споделени тук за "Инфотехника" са меко казани плашещи. Можеш ли да ми препоръчаш фирма с по-добър имидж и по-нормални взаимоотношения?
Предварително ти благодаря.

НЕ СТАВА!!!

Не разбирам защо се наемат студенти да вършат работа, която може да се върши от ученици.

Договори в полза на работодателя - необходими са за да може свърши ли даден проект за който са трябвали доста хора клаузата за едностранно прекратяване на договора на най-новите хора да бъде задействана. Тихо и спокойно съвсем съгласно закона хората, които са разчитали на доход по време на "криза" са освободени.

Болнични - Те са в интерес на работодателя да ги има. Държавата ще му изплати възнаграждението на работника само в случай, че такива листи бъдат представени. Законът задължава работодателите да изплатят възнагражденията на работниците си в случай на отсъствие по болест. Фирмата не може да обвързва работниците си с други фирми или лица освен ако работника не е дал писмено съгласие за това. Недопустимо е да се задължава човек да предава документи с информация от лично естество на трети лица поради това, че работодателя не може да подсигури нужния за пълноценно функциониране персонал.

Социални привилегии - Обедната почивка, както и всяка друга свърза със правилата за безопасност на труда са полагаеми по закон. Това не е бонус, привилегия или каквото там смеете да го наричате. Медицински преглед е задължителен за работниците на всяка фирма като в съответствие със спецификата на работата необходимите здравни изследвания са задължителни. Сега ще дам примери за социални придобивки: допълнителни ваучери за храна/гориво, безплатна карта за градски транспорт, безплатна вечеря и транспорт за хора на работно време след 20h, карта за намаление в оптики, допълнително здравно или пенсионно осигуряване, карта за посещение на спортен комплекс и т.н. Ако някой има съмнения, че този вид облаги не се срещат често ще дам пример, че ги има във фирма намираща се в близост до Инфотехника, както и на поне още 3-4 места на които аз съм работил.

Заплащане - Няма да коментирам колко е малко или голямо. То е въпрос на договаряне. Овъртайм има в Америка, в България има извънреден брой часове. По закон заплащането на хората работещи след 20 часа трябва да е 1.5 пъти ставката на дневна смяна. Същото е валидно за хората работещи през почивните дни. По време на празници ставката е 2 пъти по ставката договорена в трудовия договор или правото на ползване на допълнителен ден платен отпуск и заплащане равно на договореното в тр. договор. Овъртайма (както му казвате) не е само в нездравословното бачкане по над 30% от времето с което разполагате в една седмица.

Колеги/Работна среда - Мероприятия с цел сплотяване на колектива няма. Управата не работи в такава насока. Типът управление който се прилага е тоталитарен (това не е като политическата система).

Развитие - Кариерата и развитието на всеки ще започне в момента в който напусне и разбере, че бизнеса се прави от всички в една фирма, а не само от Мениджмънта.

Не препоръчвам работа там. В същия бранш(обработка на данни) има достатъчен брой фирми предлагащи по добри финансови и социални условия.

Лек ден!

1) Абе интересно откъде обикновен оператор има данни от какво е част Инфотехника, тук имаме намесени ръководни фактори които им снасят информация. А ти нещо пак като преди манипулираш. За това че преди 2004 DMI е предлагала работа в България на оператори база данни - какво бъркам че такава не се е предлагала ли? Или може би ти си бил тогава някакв биг бос на висока длъжност който е подготвял идването на Инфотехника в България ли? От там идва високата ти школовка и добрата длъжност която сега заемаш значи! Ясно!!! Пич ти не разбра ли че имам достъп до определени бази данни, които не са достъпни на всички, и осбенно като цитираш имена на фирми и хора някои работи мога да проверя. От къде мислиш знам че Инфотехника е от 2004 в България? Или мислиш че са ми го казали шефовете ли? Правилата на форума не ми позволяват да давам линкове, та камоли пароли, иначе си водя разследвания на всичко което казваш, както и го подлагам на всички възможни видове анализ.
2) Кое то ти пак отклоняваш темата - един вид не се интересувайте хора от това което аз ви излъгах, то не е толкова важно - това го коментирахме и преди.
Ами че си лъжец го изведох с няколко твои тези, които оборих.
Приемам предизвикателството да продължим дебата публично. Той е насочен към уважаваните от мен читатели на този, форум, а не към теб, чието мнение ми е пределно ясно и очевадно няма как да променя. Какво ще кажеш като се върна в София след 20.06 да се видим 12.00ч по време на обедната почивка на фирмата, която коментираме, в ресторанта в сградата, където е сега офисът, да поканим желаещите да слушат нашия дебат служители на фирмата, кандидатите за работа - да заповядат и те, аз да доведа свидели, които да стенографират, после да публикуваме дискутираното на този форум. Навитак? Готов съм да си взема отпуска в деня който ми посочиш. И още нещо до 20.06 ще махам гащи по разни чукари, и не е сигурно дали ще имам интернет достъп, та следващите евентоални постове ще бъдат след тази дата.
Очаквам отговор на това ми предложение!!!

Този път наистина ще бъда кратък.
1) Нещо бъркаш. Инфотехника е част от DMI, която е доста дълго на пазара. Не желая да изпадам в повече подробности
2) Болнични или не, клаузи или не ... ако искаш да работиш и ако полагаш необходимото усилие - няма да имаш проблеми. Всичко друго са подробности. Ако беше толкова страшно, нямаше да има хора които да започват работа там.
Тук не е съд да цитираме факти и протоколи и какво ли не, а форум. Но ако трябва ... ще ги вадим. То винаги ще има някой на който няма да му е угодено.
Колкото до болничните ... това е една цяла друга тема. Накратко - казах че всеки си избира. Аз предпочитам да отида на лекар там, където имам най-много доверие... и си ходя до родното място. Ако не ми изнася - мой си е проблема .. ама не мрънкам нали ?

Да кажеш на някого лъжец ... е голяма отговорност. Аз мога да ти докажа, не само че не съм лъжец, а и че съм прав в много отношения ... дори и публично... без да се крия зад този форум .. така че .. внимавай с приказките. Ако искаш кажи кога ... ще си чукнем една среща на по биричка и ще обсъдим нещата face to face. Ама да ме наричаш лъжец ... баси сополкото си, чесно.

Извинявам се на читателите на форума за един съществен пропуск, който най-красноречиво покавза как Teatime лъже. Забележете, последната работа я работи от 4 години, предпоследната от 3 години (договорите освен тези при инфотехника дето са в полза на работодателя), т.е. на последните две работи е от 7 години, сега сме 2009, предната работа следва да я е започнал 2002 година, в Инфотехника трябва да е работил 2002 година или по-рано, а за непросветените ще кажа че фирмата е в България от 2004 година. Някой още да продължава да вярва на този лъжец?

Благодаря на Teatime за наистина доста ползотворния дебат който проведохме на този форус. Само да спомена че болничните се предстарят на работодателя, каквато въпросната счетоводна къща не е за операторите на инфотехника. Няма нищо лошо ако Инфотехника прибегне до подобни външни услуги но Инфотехника, а не счетоводната къща е длъжна да се занимава с болничните. То всичко в тази фирма е направено по подобен начин имаш право на много неща ама имаш купища умишлено създадени трудности реално да ги ползваш, както е случаят с болничните, УНИКАЛНО изобретение на инфотехника, че ти прехвърлят и отговорността на тебе да ги новиш не на тях, ами примерно едва ли не на Семо Мастиката от кварталната кръчма. Така е и ако искаш да излезеш - не можеш да се разбереш с някой който отговаря за операторите, ами първо - Радо-секретарката казва одобрявам, питай супервайзора, после суперзайзора - одобрявам - питай Катето, тя от свой ред одобррявам питай шефа и ако не ти е неудобно да минаваш по цялата тази верига изпадаш в немилост. Горната верига е примерна, може някои от хората да липсват или да им се представяш в друга последователност но логика е такава, мотаят те преди да ти дадат съгласие все едно то им се откъсва от сърцето.
Защо съм толкова благодарен на Teatime за постовете, типичен представител на логиката на управат на фирмата, който ми позволява да разкрия хода на техните мисли и маниери - ето забележете хванах го че лъже че почти винаги договора бил в полза на работодалеля и той извърта че това имало значение само за мързеливци дето си кратят (класически трик от учебници по манипулация) като те разобличат че лъжеш да доказваш че това което си излъгал е несъществено, малозначимо и че си тъп и прост че въобще се интересуваш от него. Този човек дори,като хора в инфотехника отнема вашето право на мнение, читатели на този форум, като вместо вас решава че това което пиша са глупости, все едно вие сте прости та да не прецените кое е по-глупост.
А всички ние от провинцията знаем че като работим в София, ходим на лекар в София, който ни издава болнични и даваме болничните на софийския си работодател - ходенето до родните ни места няма никакво място в тази схема, или някой може би се съмнява? Вие това го знаете че реда на получаване и предвижване на болничните е именно такъв, приятели мои, а хората от Инфотехника лъжат и манипулират по този начин. Благодаря на Teatime, че ми помогна да ви го демонстрирам, за което още веднъж му изразявам своите искренни и дъбоки благодарности:)! И накрая се заклевам във всичко свято за мен че диалогът ни не е нагласен, освен във форума и под този Ник човекът не ми е познат, нямаме уговорка той да ми пише тези толкова лесни за оборване от мен съждения. А дали съм ги оборил - вие преценете!!!

Виж сега, братле. Не ми се коментират глупости, но трябва да ти отговоря все пак като сме тръгнали. Ще се опитам да бъде кратък и ясен.
И предният и сегашният работодател са ми с такава клауза. Само че, не виждам какво те притеснява? В едната работа изкарах 3 години и се наложи да напусна ... поради мой си съображения, не че не бях доволен. В сегашната съм 4 години, смених 4 отдела и сега ръководя такъв. Какво от това? Какво като я има тая клауза? Нещо да ми пречи? Проблемът е там, че хората които коментират такива клаузи и ги е страх просто отиват на работа да си клатят краката и тъй като знаят какво може да се случи с такава клауза в договора .... мрънкат и недоволстват ... ако не е така айде кажи ми моля те как е след като ти дадох пример с мен ??? Колкото до болничните - мисля че бях повече от ясен. Това е частна счетоводна фирма, която си определя сама седалището и начина на работа. Никой не е длъжен да ти носи ТВОЯТ болничен. ТВОЙ си е проблема. Като не ти изнася - недей си взима болничен. Тук не виждам какво недоволствате? Далече ли ти е ? Ми иди на село ... там всичко е на 5 мин ... Ами ти знаеш ли, че въпросните студенти, които работят в такива фирми ... ми повечето от тях трябва да идат до родния си град да си го вземат ... а за някой това са над 100 и повече километра... някакъв коментар ? Колкото до борсата ... брато ... като има работа и като ти трябват хора. ... не 1 пър седмично, а всеки ден ще обновяваш ... щото тая работа трябва да се свърши. А хората да се радват, че на тая криза има фирми които наемат и пращат и оувъртайм даже. Щото ти явно си презадоволено софиянче, ама знаеш ли че някой хора са доволни и на 300 лева заплата, че да могат да си платят квартирата или общежитието, А? И да има какво да ядат ... и фирми като ТАЯ за тях са спасение ... мисля, че е излишно повече да коментирам такива неща ... не се чуди ако не ти отговоря на следващия пост ... ако е същия като предишния......