Huawei Technologies /img/frontend/nomap.png"

Huawei Technologies

Привет!
Има обява  за wireless engineer.
Бихте ли казали нещо повече: пари, натоварване, сигурност. ... или може би всичко са само празни обещения?
на пазара съм от доста време и текучество има навсякъде - във всяка една фирма и не се знае до кога си в нея.
Дайте инфо плииз - заслужава ли се човек да се хване на хорото?

3500? това мой на 3-месечие ли? за позицията която са обявили, при положение че дори не е старша позиция, не можеш да очакваш повече от 1200-1300 лева на месец. И като им свърши проекта, няма да те пратят на друг, а ще те уволнят както направиха миналата пролет с едни 30% от фирмата. Аз не работя за тях от есента на 2006, но имам доста познати там, така че мога да те уверя че нещата не са розови

Здравейте, няма ли някой от хуавей да сподели опит. Има ли шанс да се вземат едни 3500лв. на позиция wireless network engineer ? И ако ги дадат има ли шанс да ме изхвърлят след няколко месеца, като им свърши проекта.

Пак има обява. Толкова ли е зле , че напускат по време на криза?
Някой да каже

А какви са заплатите има сега някакви обяви за иженери. Долу горе поне
Не искам пак да разбирам какво е заплащането по трудния начин да пускам СВ да ходя на едно две интервюта и чак тогава...

1. Заплащане: Еми не знам кой би сложил тука повече от 0. Като цяло HR политиката на компанията е да наема незавършили студенчета, без никакъв опит, най-добре от провинцията - хора които изобщо не са ориентирани на пазара на работна ръка в София, нямат никакъв опит и съответно не могат да претендират за високи заплати. Ако се появи някой с малко повече опит се опитват да го излъжат нещо и недай си боже да се навие - ще остане с празните надежди за повишение на заплатата.

2. Уважение. Това е относително понятие имайки предвид че работиш в интернационална среда и в офиса винаги има хора от поне 3 националности. Уважение от българксите колеги винаги има, уважение от европейските колеги - също. Китайците - там много зависи на каква позиция си и колко си разбираш от работата. Ако се окаже че разбираш повече от някой който са докарали чак от Китай - ми не очаквай уважение от него ... уважението и доверието се печели и от опита който имам мисля че и сред китайците можеш да си спечелиш уважание, просто ще ти е малко по-трудно.

3. Привилегии. Тука са доста силни, поне според мен. Освен sim-card (е да - само карта, без телефон), дават и служебен LapTop, дават и ваучери за такси. Не мисля че някой е ощетен откъм ваучери. Освен това има служебни коли и шофиори. Е ... не дават ваучери за храна, нито плащат паркинга на служителите (бел.авт.: паркингът в Бизнес Парк София е платен - последно беше около 30лв/месец ), но все пак има доста неща които дават.

4. Фирмена сигурност - не знам как да коментирам това. Освен по отношение на информационната сигурност която има - както вече бе отбелязано Интернет е тема табу и абсолютно забранен в офиса. Има само Intranet и 2 троянски коня които се подвизават под името "Secutiry Policy Enforcement System" и не дават да се вържеш дори с Intranet, ако на мапината има инсталиран софтуер, който не е позволен от компанията - е все пак LapTop-a на фирмата, а не личен, затова са в пълното си право да казват какво може и каквоне може да слагаш на него.

5. Работа / Свободно време - не знам кой се оплаква от много работа. Който е риба да им стои на китайците след 18ч. за жълтите стотинки които дават - ми негов си е проблема. Абсолютно не мисля че някой може да те накара да останеш след работно време. А времето когато са викали служителите всяка последна събота е отминало. Работно време: от 9 до 18 - стандартно.

6. Потенциал за развитие. Хех ... еми ако си завършващ студент без никакъв опит - да има накъде да се развиеш, затова и те пращат да те "обучават". И да не си завършващ студент пак може да научиш туй-онуй, стига да имаш нерви да изтърпиш китайците, както и желание да работиш при заплати с поне 30% до 50% (а понякога и повече) по-ниски от реалните за сектора.

7. Местоположение - Бизнес Парк София. Ако някой някога ви каже че това е хубаво място, не му вярвайте! Това е място разположено на крайната точка на София където паркоместата са платени, а местата за хапване са изключително ограничени. Ако решиш да излезещ да се разходищ малко няма къде да отидеш, няма дръвчета - колкото и странно да звучи в центъра на София по малките улички като се разхождаш ще срещнеш много повече дръвчета, отколкото в Бизнес Парк София.

8. Колеги - както във всяка една ГОЛЯМА фирма. При офис от средно 130 до 150 човека ще срещнеш всякакви - и умни, и по-малко умни, и интелигентни, и не чак толкова интелигентни, и българи, и кирайци, и румънци, и поляци, и англичани, и холандци ... Не може да се удари чертата и да се каже "такива са" за всички.

9. Работна среда - "open space", ако някой знае какво е. Западен модел - всички работят на едно място - 600 кв.м и фърлени вътре към стотина бюра, лекичко оградени с ниски преградки. Това носи своите плюсове и своите минуси. Плюсовете са че много бързо опознаваш колегите и винаги когато някой ти потрябва, независимо дали е от твоя отдел или не - можеш вднага да отидеш до бюрото му и да свършите работа. Минуси - не би могъл да се концентрираш и да работиш спокойно когато 50 човека се опитват да говорят едновременно.

Друго за китайската култура - мърляви са... спят следобяд. Точно така - спят. върне ли се от обяд, китаеца съвсем спокойно си опъва краката под бюрото и поляга върху лаптопа или бюрото - спинка си около половин-един час още, и след това си мисли че е отпочинал и ще работи по-продуктивно. А всъщност китаеца идва в Европа на почивка. В европа изпращат не тези които най-много знаят и могат да се оправят с проблемите, а тези които имат най-дебели връзки. Китаеца не е чувал за шоколади "Milka" или бонбони "Lindt" (поне тези от huawei). Тука му е като почивка - българчетата да работят ...

Здравейте, фирмата е от скоро на Българският пазар и нека ви запозная с нея.
1. Заплащане, за съжаление на някои измислени мениджъри (продукт,прожект) без да си мръднат пръстчетата или да си напънат мозъците взимат доста пари, за останалите могат да чакат веднъж годишно с около 10% чисто.
2.Уважение ли , ами тук може да се изпише доста за и против, по принцип китайчетата не им пука колко хора напускат за тях идеята за задържане на персонала още е на заден план и просто гледам как всяка седмица почти някой си пуска молбата за напускане.

3. Ами не виждам почти никакви, дали са ни по една сим карта (без телефон), Има и две екскурзии в годината за по ден и половина, друго аз нещо не се сещам

Съотношение работа/свободно време ;-))) Ами преди се работеше и всяка последна събота ей така да ти набиват канчето колко си маловажен?!?!!
, а това че най-редовно седиш до 8 ,9 и колко много работа вършиш вкъщи - това... ли е най-важното;-)Е тези които съм отбелязал в скоби по-горе се чудят кой саит в интернет да разгледат, колко пъти да ходят да си вземат кафе и т.н и дали вече е 18:00 или трябва да чакат още малко...
Потенциал - Да понеже те претрупват с работа - имаш шанс да понаучиш някои неща и да отидеш някъде на по-добро място, само че те нарочно те пращат на някакъв измислен курс за да могат да те задържат за още 2 години хитро няма що.
Местоположение ли? АМи Те всички Китайчета са си в Младост и им е близко , а за останалите??? Има естествено и фирмен автобус !!!!, който познайте от къде минава(само през Младост)
Колеги- повечето са пичове, като тук оценката не е 4,5 заради някой въпросни личности тотално отхвърлени от други фирми н незнайно защо са приети тук и които са в скоби по-горе, както и някои въпросни Китайчета който се мислят, че са голяма работа.
Работна среда - По принцип в офиса е доста скучно, няма и Интернет естествено заради фирмената сигурност
Това е за сега нека другите колеги да помагат ;-")