Huawei Technologies /img/frontend/nomap.png"

Huawei Technologies

Здравейте! Заставам с името си, защото хич не ми пука, а даже с кеф ще разкажа!

Не съветвам абсолютно никой, който е вложил време, усилия и пари в образование, развитие и качествена среда, да започва работа в Хуауей в София!!!

Толерират се простотията и селянията, но те кореспондират с нивото на мениджмънта.
Съжалявам, че пропилях 2 години и няколко месеца от живота си с надеждата, че офисът им ще стане адекватно място за работа.
Почти две години ежедневно общувах с психично болната им рецепционистка - селяндурка, отговаряща напълно на всички критерии на фирмата при подбор на персонал, първият, от които е: кандидатът да е мега прост.
Но това е само малка част от колоритния работен опит, който може да се преживее там!

Не съветвам интелигентни и уважаващи себе си хора да си губят времето.

Напуснах с голямо облекчение и радост. ;))

Успех на всички!
Ценете и уважавайте труда, знанията и уменията си!

Не стъпвай в тази фирма. От началото до сега нищо не се е променило. Всеки, който е дошъл досега е съжалявал горчиво. Съсипан личен живот, съсипани нерви и отвратително потискаща работна среда. Малко по-добрите пари, които ще се вземат в сравнение с трите оператора не си заслужават - при това са изработени предоволно. От първите до последните коментари тук за тази фирма са абсолютно реални като може да се добавят още много.

Може ли малко актуална информация за фирмата?
Същата ли е ситуацията като долуописаната?
На какви нива се движат заплатите за административните позиции?

Благодаря предварително!

Внимавайте кандидати за ИНЖЕНЕРНИ позиции !!!
Обявата е за позиция например:
Инженер, младши технически специалист в отдел “Клиентски решения”
обаче в трудовия договор Ви записват - младши технически специалист в отдел “Клиентски решения".
С други думи назначават висококвалифицирани инженери на позиции за средно специално образование - техникум. Така фирмата спестява от заплати, но Вие ако сте начинаещ инженер си разваляте завинаги професионалната автобиография и никога няма да можете да работите като маг. инженер на запад. Устоявайте правата си, когато градите живота си !!!

Разочарован съм, изгубиха ми времето, предлагат ти постоянен трудов договор, с 3 месеца предизвестие, а накрая получаваш временен трудов договор. само с такива договори предлагали. Никъде в описание на позицията в job.bg не е спомената, че позицията е за временна работа

Кандидатствах за позиция, никой не ми каза , че договора е временен, лъгаха ме , че е постоянен.Добре, че обърнах внимание на договора.Постъпиха не коректно, защото обявите им са за постоянна работа, а договорите им са за временна.Освобождават те когато решат, че не си им нужен.
Бъдете внимателни

Някой може ли да ми даде информация за контакт с някой от китайците, но на по - висока позиция.. email примерно.. Благодаря

Искам и аз да изкажа своето мнение за българския клон на Хуауей от ролята си на бивш служител там.
Фирмата е изключително перспективна и поле за развитие има огромно. Със сигурност работните процеси не са от най-изчистените, но пък за мен е интересно да си част от един движещ се организъм, който е в процес на доустановяване на своите практики. Ако вършиш работата си добре, няма да останеш незабелязан. Да, може би малко по-дълго ще трябва да се доказваш, но пък къде не трябва?
Среда на работа - добра. Но за целта трябва да разбираш китайците и да си склонен да отделиш повече време на комуникацията си с тях. (Аз съм с китайски език и не съм обективна съвсем има ли, или не, езикова бариера). По-напрегнато е на моменти, но ако човек сам по себе си е медиатор, няма проблеми. Аз съм се смяла от сърце в офиса с колеги от всякакви националности.
Заплащане - мисля, доста добро. Заслужава си. Овъртайм също се заплаща по една много приятна за служителя формулка.
Отпуски - малко по-трудно е наистина, но ако навреме предупредиш и и имаш заместник, става. Мен лично не ми е било отказвано.
Сигурност - аз бях наета по проект и пак не мога да кажа конкретно. Вижте си договора - срочен или безсрочен е. И ако се представяте добре и си вършите задачките, си е едно сигурно работно място.
Насърчавам всеки да опита една азиатска фирма и да види дали е за него! Гарантирана динамика и различие.

Мислех, че имам достатъчно натрупан трудов опит и нищо не би могло да ме изненада в корпоративна среда. Уви, оказа се че не е така, когато става въпрос за българския клон на Huawei Bulgaria. Самата компания не е лоша, но аз ще разкажа за офиса в София.Съгласна съм с написаното от колегата Атанас и няма да повтарям това, което той вече е написал. Единствено ще го подкрепя и ще кажа, че е напълно прав. Не само той, ами всичко изписано по-долу е вярно на 100%. Не случайно този, който е казал, че там където има дим има и огън е прав. За тези, които смятат да започнат да работят там ще им кажа, че следват да си приготвят десетопърсната система за комуникация ако не знаят китайски. Масово в тази компания не се говори английски език, а някакво подобие  на английски с китйски диалект и не е ясно дали и това е английски. Всчики азиатци са ти шефове. Ако е жълт има право да ти дава нареждания, независимо от това кой е и какъв е. Длъжен си да изпълняваш без да задаваш въпроси. Няма значение на каква позиция си и дали ти е работа. Ако например си асистент, той може да ти даде да правиш някакви сложни конфигурации без дори да си инженер, няма значение започваш да го правиш и тежко ти ако сгрешиш, което е нормално ако виждаш такова нещо за първи път. Вчера един например докато минаваше се изхрачи и бялата слюнка му се разточи от устата, като дъвка той просто я размаза върху мокета. Аз щях да повърна, а иначе се явява поредния началник. До тук добре ако в името на едната заплата можеш да се примириш с тези незначителни неща. Работана атмосвера е отровно напрегната. Има една дружинка български инженери, които са много свежи, но толкова. Така наречения отдел човешки ресурси се представлява от една некомпетентна женичка на видима възраст 45, на която китайците са дали малко повечко власт. Тя се вживява, като специалист човешки ресурси, но си няма идея какво е това. Казва се госпожа Анита Тодорова, която е там само и единствено да пуши цигари на балкона на сградата. Трудно създава документ на български език без сериозна доза правописни грешки, но поне за красота да ставаше. Потенциал за развитие - абсолютно никакъв. Уважение или браво, благодаря за свършената работа - без такива неща. Отпуск? Ах, за каво става въпрос, ама защо ти е? За 3 дни платен отпуск писах обяснителна записка и един азиатец ме повика за да му дам обяснение от къде на къде ще искам отпуск. Много българи има там, които са с власт и не работят нищо. Отишли са за да си избиват комлексите и по някакъв начин с десетопръсната система са убедили китайците, че са най-добрите, но ще се убедите, че и чеп за зеле не става от тях. И все пак ако нуждата от пари крайно много ви е притиснала и отидете в тази компания, ето какво можете да очаквате. Фирмена сигурност - нулева. Работа- поемате работата на целия офис и останалия китайски народ независимо на каква позиция сте. Длъжни сте. Оставате там до 8-9, че и до 10ч. вечерта, може и събота и неделя. Скъсват ви от работа, което е ОК, поне за мен е ОК. Нека да се работи нали все пак за това сте там. Време за скука няма, но признателност и уважение какво е това? Ако ви изпращат по задачи из града или някъде следва да ползвате собствената си кола или такси на собствени разноски. Инвестираш лични средства, които обаче не е сигурно дали ще ви ги върнат, а все пак ако след като съберете подписите на всички китайци и сте по-упорит-а има някакъв шанс да си вземете парите обратно, но ще чакате 2-3 седмици, че и месец. А, сега представете си ако 7-8 пъти в месеца ходите из града и на едно излизане давате по 30-40лв. за такси, колко ще инвестирате и кога ще ви ги върнат ако сте по-настоятелен. Системата им в това отношение е направена така, че да се откажеш. И тази ситема е създадена не от кога да е, а въпросната женичка Анита Тодорова. Ако започнете там ето имената от който следва дасе пазите. Пламен Вичев- един възпълничък мъж  с големи комплекси, гръмогласен и крайно комплексиран. Не се учудвайте ако започне да ви нарежда какво да правите без дори да го познавате и без да ви е началник. Пазете се също от въпросната Анита - заради крайната си некомпетентност е доста отмъстителна и ако разбере, че знаете повече от нея тежко ви. Ако поискате нещо от нея, като документ или нещо свързано с работата не очаквайте да го получите. Пазете се и от един юрист, който не знае за какво точно е там. Ако сте жена той се изживява, като Дон Жуан-а на офиса.Веднага ще дойде да ви обяснява, колко  е велик и как е работил не къде да е, а за "подземния свят" представете си. Ще започне да ви дава акъл и да ви поучава. Жаден е само и единствено за внимание - отново има дълбок комплекс, а какво точно парви там ако го попитате и той няма самия да може да ви обясни. Работата там е по проект. В момента тече един, който приключва през Март 2015, нищо че ако отидете на интервю могат да ви кажат, че е за 1г. Питайте ако успеят да ви разберат разбира се от кога все пак е стартирал проекта. Е, драги кандидати дано съм успяла да предпазя някой който има и друг вариант или се колебае между Huawei и друго място. И все пак. Хората са склонни да не вярват, като четат по форумите. Ами пробвайте! Ха добре дошли в  Huawei Technologis Bulgaria. И аз акто започвах реших че другите са лоши, злобни и ги е яд и за това пишат лошо и лъжат по форумите. Да, ама НЕ. На 100% вярно било, та аз се убедих сама. Честито на спечелилите конкурс за работа в тази фирма. Единственото що-годе по прилично нещо в тази фирма са едни що-годе малко по-добри пари на фона на икономическото положение в страната. Но какво е достойнството пред парите нали? Вие решавате. Само с достойнство не става и пари си трябват. Надявам се да бях обективна и изчерпателна.

Като настоящ служител искам да споделя и изкажа мнение за всички негативни коментари по - долу.
Тъй като съм във фирмата от доста време, трябва да каже, че всичко това изписано тук, до последната запетайка е ВЯРНО.
Ако някой се чуди каква е обстановката в комунистически китай нека заповяда. Чувството, че си роб е незаменимо и се допълва от постоянно натрапващото се, и напомнящо се превъзходство на жълтата раса.
Организация и Ръководство: Китайците - крайно некомпетентни мениджъри. Овчар би се справил в пъти по - добре. Българите - крайни комплексари избиващи домашни проблеми на хората на по- ниски нива. Разбира се има изключения но са 3ма души :)
Работа: Наемат те за телекомуникационен инжинер, но искат от тебе да построиш ускорител на елементарни частици, а ти плащат точно толкова, колкото да не си тръгнеш.
Колеги: Китайците са ловени с капани по оризищата някъде из републиката. Българите са прекалено подтиснати за да могат да се радват. Има 5 - 6 човека, който са голям купон.
Комуникация: С българите няма проблем, но китайците са друга бира. нивото им е I is Liu. I are work. Който е бил на интервю знае.
Отпуски: - какво е това отпуска??? защо ти е???
Овър тайм: а да това е онзи ден от седмицата в който си тръгваш в 18:00, а не какво всеки ден в 10. Плаща се, но е прекалено всеки ден да си от 9 до 22 на работа.
А не се съгласи а нещо казано от китаеца имаш 1 седмица преди да си тръгнеш
Проекта им е до месец МАРТ 2015 г. така че не се хабете и не се пънете, зашото свърши ли проекта АДИОС:)
А разбрах че работата е временна в първият си работен ден :