ЯВОР ООД / МЕБЕЛИ ЯВОР https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пазарджик,ул "Цар Шишман"9&markers=Пазарджик,ул "Цар Шишман"9

ЯВОР ООД / МЕБЕЛИ ЯВОР

Розчо ти добре ли си ? Къде ги видя тез пари ти .В силните месеци ако вземеш 800 лв с БОНУСИ е добре, но сега и бонусите ги няма .Грешни сметки си правиш.Фирмата е пред фалит за мен пълна фантасмагория е заплатите са вече 400 лв ЧЕСТИТО

Парцалева, аз съм Парцалев! Ако сметнеш средно аритметично по твоите криви сметки и изчисления ако 9 месеца вземаш по 600лв = 5400лв и 3 месеца силни успяваш да докараш по 1300лв =3900лв = 775лв на месец през годината!? средно на месец се взема повече от 600лв. и то доста от месеците. Често консултантите през силните месеци си докарват по доста над 1300лв в силните магазини. т.е. съвсем спокойно около 800-900-1000 лв се пада да е средната работна заплата. Това че пръстите ти са широко отворени и неможеш да си направиш сметката е друг въпрос.

Относно това дали съм се срещала с бг производители за да оговоря бонуси- не съм!Има хора които ги оговарят тези неща и съобщават на персонала си за да могат да го мотивират за продажби на определени артикули.
Когато има някаква подобна оферта за нас персонала естествено на първо място е да продаваме продуктите с бонус /все пак заплатата ни зависи от това също/ и статистиката си го показва на яве.
А колко ми е годишната заплата могат да отговорят хората които я дават...за това няма да споделям.
Единствено мога да кажа дали тя ми стига или не и за какво си харча заплатата ако е толкова интересно/квартира на месец 200лв.+2х900 лв. за образованието ми за година +ток и вода всеки месец/.Но тук вашият въпрос бе за да ме контрирате ... че ако сметна за една година колко съм получавала нямам право да се оплаквам...отговорът е само един ГЛУПОСТИ НА ТЪРКАЛЕТА !!!
Тези пари които съм изкарала бяха с таргет, повече продаваш-повече взимаш +бонуси които не са малко.Елементарно.Ако работим по старата система за заплащане или сегашната.... то не съм мотивирана и мога да се скатавам колкото си искам - заплатата няма да се промени или най-малкото което е да работя с един клиент два пъти повече време и т.н. но няма да правя оборот.Затова коментирах в предишните постове че парите които бяха обещани от таргета не се дадоха на персонала /а стоката е продадена/...изводи?!!! Ако не е кражба то какво е? Вие ми кажете как ще се почуствате като дойде края на месеца и ви кажат че тези 200 лв. не са 200лв...... а просто забрави за тях... както и да е...вече разбрахме що за хора сте , толкова кадърен персонал ще изгубите .

Здравейте Парцалева,
 Имам два въпроса към вас.
1 Кога  срещнахте Българските производители,за да договорите бонуси?
2 Каква е годишната заплата?
                      ps Годишната заплата се обявява преди всички данъци.

Забравих да благодаря за мнението на Румен !!!
Браво Румене!!
Много точно казано.Ако ние сме прецакани поне да помогнем на тези които ще започнат или тъкмо се канят да започнат работа в явор.Затова хора пишете и пак пишете...
Който иска да ми зададе въпроси относно явора може да ме намери в социалната мрежа с истинското ми име Роза Парцалева.

Така значи, аз да кажа че имам познати дето бачкат ощр там. Жал ми е!!!! Какво да ви каа... няма кинти, обещават ви 600 лв взимате 400 а ви осигуряват на по-малко дори!!!ЖАЛ ПОГРОМ УЖАС!!!!
откааааз
сериозно не мога да повярвам че някой е готов да бачка за 400 лв и да е доволен, да се кефи че го цакат ииии така!

Относно казаното от Розчо Парцалев...
мога да ви кажа че писаното от него и подобни постове не са на консултанти работили или работещи в явор.
Няма логика човек да бачка за 1000 лв. и после да му намалят заплатата на 250 лв да не се оплаква.Всеки идва в явор да печели пари /често обещават на интервюто/ а не заради красивите очи на управителя.
Ако този същия Розчо Парцалев работи и получава както и аз...
няма как да пише такива небивалици.Ако сте забелязали драги читатели само негативните постове са истински а именно хора които са се сблъсквали с работата в явор всички останали положителни са изкуствени или казано на прост език някой следи какво са написали гадно за фирмата и веднага се представя за колега от фирмата който е щастлив да работи за 200-300 лв. и навсичко отгоре коментира мненията на колегите си като ги вини че се оплакват за лошите условия.Познавам много хора във фирмата и искам да ви уверя че няма такива хора с такива имена които хвалят фирмата и са доволни да бачкат за 100 лв на месец  и да ги пускат по 10 дни в неплатен отпуск всеки месец.... няма да се повтарям от предишните постове.

До всички които са решили да се пробват в МК Явор .
вие сте на интервю за работа в МК Явор :
1) когато ви кажат каква е минималната заплата която ще получавате , поинтересувайте се дали това е брутната или нетната сума . ( в случея това ще ви е максималната за около 8 месеца в годината)
2) работното ви време ще е от 8.45 до 21 + !?!?!?! като единственият почивен ден извън графика ви ще е 1 януари (кофти е като ти се падне почивен  по график ;-) )  Платен отпуск 20 дни ( но няма да ти кажат че като се изчисли по формулата   а*в/с = 14 дни ) .За неплатени няма и да стане дума .
3) ще ви кажат че когато преминете на постоянен договор ще имате много привилегии на фирмата и преференции за теглене на заеми от банка ОББ ( като разберете на колко ви осигуряват , попитайте в банката за какъв кредит можете да кандидатствате, и ако са в добро настроение няма да ви се изсмеят а ще ви дадът съвет да не давате 30 лв за одобрение на документите от банката защото ще са пари хвърлени на вятъра.)
4) ще ви уверяват че колкото повече работите толкова повече пари ще получавате (само дето колкото и да работите ще получавате толкова колкото те са решили - по симпатия )
5) тук само казват истината - (отнася се за складови работници , монтажници и шофьори )  работата е свързана с вдигане и пренасяне на тежки кашони и мека мебел . Няма лошо само дето не можете да си представите когато дойдат 2-3 камиона със стока и работниците в склада (4 работника) трябва да транспортират стоката до склада и да я подредят ,което се прави на ръка , а по между това още 100 задачи имат да свършат .
6) това е извън интервюто -  ако все пак започнете работа въпреки всичко , през определени периоди ще бъдете привиквани да се разписвате върху разни документации , моят съвет е да четете преди да подписвате и ако имате възможност се допитвайте до правен служител дали сте в правото си да откажете да се подпишете .

Парцалева! Аз съм Парцалев! Бившите служители са бивши или защото са били некадърни и са изгонени или защото сами са напуснали по някакви лични причини! Не мисля, че твоето мнение каквато и да си ти предполагам консултантка може да е най-обективното във цялата фирма! Представа си нямаш дори съм сигурен колко хора работят в тази фирма и видиш ли мнението на една трябва да е миродавно за всички! Да бе да...намери си друга работа и си пиши за новия работодател...Успех...Най обичате да плюете...вижте се себе си...и аз не съм 100% доволен от работата си тук, но за сега не мисля да напускам, защото като си върша задачите добре си имам сигурна работа и в хубавите месеци вземам добри пари. Това, че вие и в силни и слаби месеци не изкарвате нищо си е просто защото толкова си можете! ПС. Далеч съм от най-оборотните магазини на фирмата!!!

Браво на колежката Димитрова !!!
Наистина изчерпателно изказване, аз самата исках да изкажа тези неща но не успях да си подредя мислите и примерите .
Много точно си описала цялата ситуация която е наистина много тежка / за тези които сме още на работа /.
Все още немога да намеря пари за да си платя разходите за месеца.
Най-наглото бе това че тези дни тръгнаха проверки по магазините с тайни клиенти /така споделиха колеги от наши магазини/които ти се подиграват.На всичкото това трябва да си идеалния консултант а именно да получаваш малко,да работиш повече,не задаваш глупави или някви въпроси,не се оплакваш.... и всичко друго освен заплата...
Евала колежке...дано има повече хора като всички нас които си пишат мнението.