Пикадили /img/frontend/nomap.png"

Здравейте всички бивши колеги. Аз съм от София и съм напуснала ноември 2016 г, заплатата и неползваната ми отпуска не са изплатени,навярно и няма и да ги получа доброволно. Ако има желаещи, да се съберем и да ги осъдим колективно. А настоящите служители, напускайки си вземайте болнични, за да не увиснете като нас.
Моля някой от ръководството на Пикадили( сигурна съм, че четат тук) да има честа да ни обясни , защо и кога ще ни бъдат изплатени Заработените пари. Това е кражба!!!!!

Бъдете единни.не подписвате разни фиктивни неща. Търсете си правата! Те са използвачи!

Много е жалко,че напусналите през последните няколко месеца няма да си получат обезщетенията.Почти сигурно е,че повече заплати няма да преведат и служителите са в пълно неведение какво следва от тук нататък.Никой от ръководството няма доблестта и смелостта да им даде ,каквато и да е информация за случващото се.Всички мълчат и се спотайват с едничката надежда,че поне ще могат да вземат някакви пари от борсата.
Вземайте си болничен,така поне ще вземете, някой лев от НОИ.

Какво се случва с фирмата колеги?Затвориха два магазина в Изгрев и на бул.Йерусалим. Официално никой нищо не казава,Балона се спука колеги,кораба този път потъва бавно но сигурно.....

Във Варна затварят магазини. Денонощния Пикадили център вече не е такъв. Имайте го предвид колеги от други обекти и магазини - да нямате проблеми и вие. И за рекламни материали пари няма вече май. Не ги пускат редовно. И заплащане се бави.

Здравейте, аз съм служителката от предния коментар. Това което съм написала може да се провери и потвърди, към днешна дата не съм получила дължимата ми сума. Финансовия Директор е решила,че аз не съм техен служител вече и мога да живея на фотосинтеза.

Здравейте, аз съм бивш служител на веригата магазини Пикадили. Работих няколко години там и напуснах преди 2 месеца. Искам да изкажа и аз мнение за тях. Служителите са съвестни и много добре обучени, има и много добри кадри и в централен офис, но за съжаление тези най-горе, управляват зле и се крият като мишки.Служителите отнасят всички негативи от клиентите.
Накратко искам да изкажа възмущението и разочарованието си. Напуснах както си му е реда, с предизвестие, изработих си го и кротко си чаках заплатата, така и все още не съм я получила. Най-лицемерното в случая е,че Пикадили(СЕЛЕКТ ТРЕЙД)в този период е организират томбола с награди, който да раздават, но не могат да ми платят заплатата, защото са финансово затруднени.
Аз не съм единствената напуснала в тази ситуация,а виновните за това се крият и не могат да ни отговорят, защо...?

Мога да кажа следното - работих 1г и 7 месеца за тях. Усраха трудовите ми книжки - цели 2 тр. книжки - от магазин в магазин постоянно ме местеха, суз да ме уплашат и сам да си напусна, но уви работех на пук на тях. При всяко местене от магазин на магазин - общо 16 местения всяка страница от трудовата книжка се записваше - ДА така е редно, но 2 книжки отидоха само за тях, адски е грозно както и за отпуските... Последно бях в Младост и се карах с човешки ресурси..работех от 11 до 11 понякога 3 на 1 не 2 на 2..всичко ок но никаква почивка? Свързах се с чвешки ресурси и се оплаках а те ми казаха, че като не ми харесва да напускам...всякаш моля кой знае за какво аджеба как се карат 12 часа без да ядеш - аз съм непушач...мойте извинения, ама са егати и боклуците..да не говорим за регионалния на 28 дето се прави на велик и онзи смотльо Веселин Александров 25 годишен хлапак хвалан Бога за рогата...все пак има син на 1 година, пожелавам му със сина му да се държат така както с мене. Нещастници! Огромна мизерия и дупка...много се кефя, че напуснах...а и аз не съм длъжност касиер, а зареждач..набедиха ме, че като съм замествал колежка касиерка 8 стека цигари не съм маркирал...цигари за 150лв ядосах се и напуснах..може ако искам да ги съдя 1 не съм подписвал декларация за МОЛ материална отговорност 2 не съм касиер...

Всеки ден, малката Мравка, пристигаше рано на работното си място и започваше да работи. Работеше и беше доволна.
Шефът – Лъвът – се учудил, че мравката работи без надзор.
„Ако тя Работи толкова без надзор, не би ли могла да Работи повече, ако е под нечий надзор“? – замислил се той.
Така той нае една Хлебарка, която имаше голям опит като надзорник и изготвяше чудесни доклади.

Първото решение на Хлебарката бе да въведе контрол на Мравката. След това на Хлебарката и бе нужна секретарка, за да ѝ помага с изготвянето на докладите и тя нае един Паяк, който освен с архивите, се занимаваше и с контрол на телефонните разговори. Лъвът бе очарован от докладите на Хлебарката и я помоли и за графики на производството и анализ на тенденциите. За тази цел на Хлебарката ѝ купиха компютър и бе наета една Муха, която да ръководи отдел рентал.
Мравката, доскоро продуктивна и весела, бе отчаяна от толкова срещи, които ѝ заемаха цялото време! Лъвът стигна до заключение, че е дошъл моментът да се създаде длъжност отговорник за южна България , където работеше Мравката. Постът бе поверен на Хлебарката. Новият отговорник, Щурецът, също имаше нужда от компютър за да му помага да подготвя стратегическия план за сектора, където работи Мравката, която на този етап вече не се забавляваше и с всеки изминал ден се ядосваше все повече.
По същото време Хлебарката убеди Лъва за абсолютната необходимост от проучване на средата. След като проучи работната натовареност, Лъвът забеляза, че секторът на Мравката не работи вече колкото преди. Хлебарката изкара три месеца в офисите и направи огромен доклад, в няколко тома, със заключението: „Има много персонал в тази фирма“.

Познайте първо кого уволни Лъвът? Мравката, естествено, защото тя „проявява липса на мотивация и конфликтно поведение.

Жестока експлоатация! "Таен служител" взе 14 лева месечна заплата в хипермаркет

5 апр. 2016 | 15:56
Внедрената от КТ „Подкрепа“ служителка се сблъскала с тежки условия на труд, доноси и лъжливи обещания. Служителите заплащат бракуваните стоки

Заплата от 14 лева за един месец труд е получил "таен служител", внедрен от КТ "Подкрепа" в българска търговска хранителна верига.

Синдикатът разкри шокиращи разминавания между обява за работа и реални условия на труд, пише „Монитор“. Нееднократно от „Подкрепа” са алармирали, че не се спазват правата на работниците у нас.

Проблемът не е от вчера, посочи Ваня Григорова, икономически съветник към синдиката. Намаляват се правата на работниците, алармира тя. За да се установи каква е реалната ситуация, синдикатът е внедрил свой служител по аналогията на техниката „таен клиент”.

Дария Захариева е кандидатствала за рекламния отдел на търговската верига, но реално я назначават като редови служител. Според офертата касиер, зеленчукар и работник топла кухня трябва да получава между 800 и 1225 лева бруто. 100 лева отгоре през летните месеци получават зеленчукарите.

Каква е реалната ситуация - заплатата по договор е драстично по-ниска от обявената. Документално заплащането е 440 лева. Около 900 лева нетна заплата имат шанс да получат само ръководните длъжности в магазина, които работят по 12 часа на ден.

Работното време вместо 8 часа е значително по-голямо, като Дария Захариева обясни, че и се е налагало да бъде 9 часа без храна и вода, защото не е имала възможност. През цялото време е трябвало да стои права, тъй като касиерът няма право да сяда. Обещан и е бонус от 300 лева, ако първите три месеца не се разболее. Освен това получаваш паричен бонус 300 лева, ако доведеш на работа свой приятел и той не напусне поне 3 месеца.

Служителите заплащат всяка бракувана стока. Забранява се разговорът по телефон, дори и да е спешно. Ако някой наруши тази забрана, глобата за разговор по телефона се плаща не само от провинилия се, но и от всички служители. Служителите се глобяват и ако не хванат клиент, задигнал стока от магазина. Освен това всяка стъпка на служителите се наблюдава с видеокамери.

Внедрената служителка се натъкнала на свой колега-отговорник, чиято длъжност била да рови в кофите с отпадъци, да снима опаковки от хранителни стоки и да изисква касова бележка от служители за тях. С лошо око се гледало и на разговора между самите служители, тъй като се считало, че те можело да се договорят да ощетят компанията.

Основният извод след проверката на Захариева е, че работната седмица е шестдневна, има огромно текучество на персонал, създават се фалшиви очаквания в кандидат-служителите, работната атмосфера е отровна, има санкции, глоби и се насърчава доносничеството.

Реално след един месец заплатата на Дария Захариева с глобите и удръжките е 14 лева.