СЕТ АД /img/frontend/nomap.png"

Игра: "Познай приликите с действителни лица и събития в текста".
За успешния бизмесмен на първо място е печалбата, тя е по-важна от всичко, дори от спазването на закона.
Ако можеш да не спазваш законите, които биха намалили твоята печалба, прави го. Давай подкупи на всички инспектори, които те проверяват. Те са бедни и алчни и да ги купиш е по-евтино, отколкото да си плащаш данъците.
Плащай на работниците най-ниската възможна заплата и ги осигурявай на минималният възможен праг. Защо да крадат управляващите, когато ти можеш да откраднеш тези пари. Освен това, работниците ти така и няма да доживеят до пенсия.
Дръж работниците си под постоянен стрес, уволнявай поне по един месечно, за да им покажеш кой командва.
Наемай на работа само млади, глупави идеалисти като им обещаваш всичко, и които е лесно да манипулираш.
Не наемай хора по-възрастни от 30 години, освен ако не са затънали в дългове. Работник с кредит е най-добрия работник, можеш да го истискваш до дупка и да правиш с него каквото си искаш. Няма къде да ходи.
Направи застраховка живот на работниците си в своя полза, така ако умрат или се самоубият, ти ще спечелиш. Стресирай ги постоянно, така вероятността да се гътнат е по-голяма.
Не изпитвай съжаление към работниците си, те са овце и не заслужават друго отношение.
Ако видиш, че някой работник познава законите, уволнявай го на часа, защото той ще ти донесе много главоболия.
Не допускай при никакви условия създаването на синдикат във фирмата си. Това е много опасно.
Намалявай заплатите при всеки удобен случай. Сега, по време на криза е идеалния момент да използваш работниците си до откат, а да им плащаш по-малко.Те са наплашени и послушни.
Виж кой от работниците ти се подмазва най-много, дай му някой лев и го накарай да шпионира колегите си. Той ще бъде щастлив от оказаното му доверие.
Спазването на горните принципи те прави успешен бизнесмен.
Успех !!!!!!

Г-н Щайнер имал навика да се забавлява за чужда сметка - веднъж дори обявил за продан колата на свой служител за 10 лева, след като наредил да я вкарат в коридора на завода, до самите врати на един от участъците, така че да могат колкото се може повече хора от завода да видят.И понеже имам нужда от някоя по-запазена кола, пък и 10 лева не са толкова много пари - admin, дали можеш да ме насочиш към някого за съдействие?

Идеалният тип личност при капитализма:
Идеалният тип личност при капитализма трябва да притежава солидно образование, за да може да изгради нов мироглед, ново светоусещане и чрез своето образование да изгражда морално устойчиви форми на поведение.
Единствения начин човек да изгради себе си и да изгради познанието си е образованието.Високо образования човек винаги намира време за своето духовно развитие. Трябва да притежава високи морални устои, които да не му позволяват да влиза в корупционни схеми и далавери.
Като раздел на пазарната икономика трябва да спазва и да се придържа към основния принцип на свободния пазар, според който сделките между хората са взаимно изгодни.
Като работодател не създава страх, а респикт и уважение.
Независимо от глобалното развитие на света родолюбието си остава основна градивна единица за даден регион или население. Трябва да бъде родолюбец, но не и националист.
За постигането на високи битови желания трябва да бъде работохолик. Да може точно и ясно да прогнозира бъдещото икономическо развитие на региона и държавата. Да спазва всички морални и конституционни закони.
Идеалната личност трябва да е силно ангажиран към значими обществени каузи като например екология, запазване климата на планетата и други световни проблеми.
Трябва да има готовност да отлага незабавното задоволяване на личните си желания.
Трябва да притежава уважение към всички хора, независимо от техните качества и степен на владеене на различни умения.

1 точка

Начинът на опровергаване на публикуваното "бягство" на новият изпълнителен директор от страна на "admin" говори само едно - историята по същество е вярна, въпреки вероятността от неточности във фактите. От своя страна това "бягство" означава сериозна криза във висшия мениджмънт, а то води до нестабилност на цялата компания. За един клиент не е важно кой ще "дръпне ключа", важен е рискът от такова развитие на събитията.

Носят се слухове, че предстои издаване на комикс със заглавието "Директор за един ден".
Колко жалко всъщност наистина, че се стига до тази низост - да се проверяват един по един компютрите в компанията, за да се провери кой е пуснал предишното съобщение. Може би на някого не му отърва, че почват да се появяват истините за това как собствениците не могат да си контролират нервите и няма никаква професионална етика спрямо подчинените си?
Колко жалко, че съвестта и коректността отдавна са си отишли от "господата", които все заплашват подчинените си, че "ще ударят ключа". Дали пък ключът няма да ги удари тях?
Мъката продължава на гърба на 200-300 поданници на великата арийска капиталистическа власт.

Гласеният за нов изп. Директо на СЕТ АД – г-н Scheichel, пристигна на 16.01.2012 г в Русе.
Последва обстоен преглед на документацията,оглед на производството и заседание с г-н и г-жа Щайнер- собственици на СЕТ А на 18.01.2012 г.
В резултат, на което г-н Scheichel със бясна скорост и мръсна газ потегли с фирменият автомобил Шевролет към летището в Букурещ.
За жалост плана за бягство бе усоетен от Органите на реда, поради превишена скорост.
Г-н Scheichel беше ескортиран от полицейска патрулка до портала на СЕТ АД, където заедно с куфарите си трепетно очакваше транспорт до Букурещ.
Г-н Scheichel изтая само два дни и няколко часа под ръководството на сем.Щайнер, така той подобри рекорда за скоростно напускане на фирмата.

За нищо на света не ходете в СЕТ АД!
Текучество на кадри, а за огромното текучество на персонал в една фирма не е виновен само персонала, нали?
Управлението прелича на Концлагер, в Аушвиц навярно е било по добре!

Грубо отношение във всички нива на управление.Когато решиш да потърсиш правата си казват-никой не ти е длъжен.Ей тази реплика може да ме изкара от равновесие.Точно щото ги виждаме всички какви заспали гани са си търсим своето, а те от своя страна недоволстваш щото им разваляме рахътлъка.Моля ръковдството да обучи на обноски всички които стоят зад врата, защото не се знае утешния ден кой къде е ще.

Едно време този завод беше наистина работещ и хората които работиха там имат по около 10 до 20 години само там.Имам родител който е работил там и помня защото съм бил там като дете с майка ми,че когато мултек работиха със завода всичко беше наред докато един еврейн женен за жена с болни мечти да бъде гражданка и да властва и управлява не го взеха този завод,разпродадоха и съсипаха.Един съвет към всички който искат да почнат работа там,Ако сте мазохист,обича те да ви тъпчат,е....т с вас и да се чуства те като животно това е мястото за вас.Аз лично предпочитам да почна на на някоя бензиностанция,автомивка или да докер в склад от това да работя там,но има една надежда вярвай те ми господ му го връща и ще му го връща, те си знаят как {Щайнерови имам предвид}

Когато чуваш как хората на ръководните позиции казват да не се търси нищо логично в управлението на тази фирма - значи рибата се е вмирисала отдавна откъм главата.
Главата е немска, но само на хартия - всъщност управлението е доста ориенталско - ниски заплати, голямо викане и юркане, всеки се дърпа да не поема отговорност, а който го направи - след време отнася плувката. Много прилича на китайския режим.
Жалко, че хвалят собственика, че говорел много чужди езици, защото когато поговориш малко с него на български - чуваш, че вместо "ние" казва "ми" и това ти стига да знаеш за неговите умения в чуждите езици.
Смешно и тъжно е как се управлява на принципа "па-па-па-па" - само голи приказки, гледат се едни цифри, ако не са постигнати цифрите - "организацията не става", ако са постигнати - кученцето, което е осигурило постигането им, получава кокалче, а другите кучета лаят, кервана си върви ..
За това не са виновни само собствениците обаче. Хората в България по принцип са такива - чакат някой да ги "оправи". 5 века са си 5 века.
Много трудно се работи в екип. Хората не искат да се научат да работят в екип. Хората не искат да си помагат. Хората искат една фалшива сигурност, една черупка, в която да се скрият, за да не ги гълчи никой лош началник. Хората са страхливи да си търсят правата, страхливи да живеят, страхливи да бъдат себе си.
От друга страна - пустият му немец иска роботи насреща, които да разгадават всяка негова мисъл само с едно леко мърдане на долната устна и показване на предните арийски зъби.
Ама то така не става. Трудно се постига диалог. И файда - йок.
От време на време се хвърля прах в очите с едни премии, дето щели да получават работници и служители. Дръжки на глогинки.
Голямата алчност, липсата на контрол в определени моменти и склонността да обиждат хората с епитети, възприети от собствениците като начин за мотивиране на служителите, много ми напомня на отношението на доста родители към децата им, водещо единствено до засилване на егото у децата и подхранване на скрита омраза.
Един познат беше казал, че заводът се "обезспециалистил" заради управлението на Щайнерови. Няма технолози и липсата им се запълва с каквото има под ръка.