Вискомп ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,бул. Христо Ботев 92 "B"&markers=Пловдив,бул. Христо Ботев 92 "B"

Вискомп ЕООД

Пичове от три години не работя никъде и си докарвам по 1BTC на всеки шест месеца от този сайт https://r.adbtc.top/1092055

Може би най-пропадналата фирма по отношение на технологии - ползват се морално остарели технологии.Това е така понеже ако се вкарат нови такива всичко ще изгърми, а като изгърми няма кой да го оправи понеже няма кадърни хора...В тази пародия има двама трима човека които бутат и знаят за какво става въпрос, останалото е траш...

Последното мнение в сайта е от преди 4 години. Това е така, защото фирмата отдавна не набира нов персонал, още преди време имаше голямо текучество на специалисти и в крайна сметка там остана да работи около 80% измет, които даже не си правят труда да публикуват мнения, защото самия интерес към Вискомп е нулев.

Фирмата използва за основна работна ръка и движеща сила разни стажантчета-гимназисти в техникумите, евентуално и завършили, без особен опит и със съмнителни знания. Специалистите отдавна са се отдръпнали от тази помия. Качеството на кода им е под всякаква критика. Пише се на "килограм" от въпросните стажанти. За заплащането - страшно ниско даже и за града.

Привилегиите са никакви. Потенциал просто не съществува в рамките на Вискомп. Работната среда - безпорядък пълен, наблъскани бюра и столове. Единствения плюс е, че се намира на Сточна гара и с това си качество е на сравнително удобно местоположение.

Моят съвет е - даже и да стане чудо, да получат проекти и да се хванат да търсят свестен персонал, бягайте колкото се може по-надалеч от тази фирма.

Няма какво да се лъжем, фирмата е може би е от най-малко плащащите в тази сфера в града. Очевадно е , че се разчита най-вече на ниско платена работна ръка и на стажанти които да вършат грубата работа покрай малцината можещи старши програмисти останали там. Ако случайно успеете да се доберете на тяхното ниво може и да започнете да получавате заплата която що-годе ще достига средните нива за тази работа и Пловдив , но пак не съвсем. Положителна страна е колективът , като цяло няма толкова конфликти и с малки изключения това е наистина спокойно място за работа. Има какво да се желае и от страна на осигуровки... Като цяло е добро място да започнете своята кариера, но определено нее място на което трябва да се задържате.

С тези 400лв вече се уляхте :) Не разбирам едно нещо само.. има телефон за връзка, вдигни слушалката, набери номера и си набави необходимата информация. Това не е място за задаване на въпроси, а за изразяване на мнение за фирмата.. Съвсем отделен е въпросът, че въпреки всичко инфо има и в предишните мнения..Не е 400лв, за повече инфо .. знаеш къде.Минава се през сериозни тестове и задачи преди да почнеш за да се прецени потенциала на всеки. Точно поради засиления подбор в началото и интензивното обучение след това, аз лично не помня стажант да си е тръгвал поради незнание/несправяне. Всички си завършват програмата и стават младши програмисти със съответното увеличение на заплатата. Така че приеми че успеваемостта на стажантите клони към 100%!Няма да имаш никакво забавяне на парите.. никога, работиш на нормален трудов договор. Няма оставяне след работа, работното ти време се съобразява до колкото е възможно с личните ти нужди. Голям процент от колегите си посещават и лекции/упражнения в работно време.. и това няма да ти е проблем, стига накрая на месеца да имаш пълен месец (отпуски/отработвания).Айде сега могат да се изредят и негативните мнения.. :)Inside info: в тези гадни времена, в тази фирма се търсят перспективни кадри, на които се залага много и двама от най-опитните служители на фирмата персонално ги обучават. Фирмата има нужда тези стажанти да успеят, иначе месеците на обучение отиват напразно и трявба да се търсят нови кадри.. влезнеш ли веднъж, не се притеснявай дали ще бъдеш задържан, всичко зависи от това дали Ти искаш да останеш :)Поздрави!

Здравейте.
Интересувам се от работа в тази фирма - задължително ли е стартирането на кариера във фирмата да започне със стаж? Виждам, че месечната заплата на стажант е била 400 лв. преди година. Все още ли е такава, защото на мен ми се струват малко тези пари? Все пак са нужни повече пари, за да може човек да покрие поне битовите си разходи и да може да се храни без да мизерства. Разбирам, че стажантите нямат всички необходими знания (има неща, които не са застъпени в учебните планове в университетите и е нямало кой да ни насочи да ги четем), но пък не ги и обучавате от А и от Б, така че не би следвало възнаграждението им да е толкова ниско. В крайна сметка и стажантът е човек, и той трябва да плаща сметки и да се храни. Освен стажантските заплати ме интересува и каква част от стажантите се наемат след края на стажа? Ясно ми е, че няма да се наемат всички, но да не е и един? А колко всъщност стажантски места имате? Интересува ме и какво е заплащането на младшите PHP програмисти? Всичко със заплатите наред ли е - осигуровки, плащане на време, трудов стаж? Остава ли се редовно след работно време, както е в повечето ИТ фирми?Всяка информация би ми била от полза.Благодаря предварително за информацията и отделеното време.

Имаме стажтска програма и за дизайнери, но към момента местата са заети, За отворени позиции можете да следите секцията Кариери на нашия уеб сайт http://www.viscomp.bg.
Относно интервюто за стажанти - не е страшно :) То е просто среща, която има за цел да се запознаем и уточним подробности за работата, нашата фирма, качествата на кандидата и т.н. Тестът включва основни понятия от областта на PHP и MySQL, а до задачка биват допуснати само кандидати, които са решили правилно минимум половината тест, като каква точно да бъде тя, решаваме в деня на провеждането й, съобразявайки се с нивото на Вашите знания, рзбира се :)
Ако имате допълнителни въпроси, можете да ми пишете на [email protected] или да се обаждате на телефон 032/655 175.

Здравейте искам да попитам стажантската програма само за PHP програмисти ли е има ли и за  WEB дизайнери .

Здравейте на всички! Искам да попитам относно  стажантската програма на Viscomp. Как протича интервюто за стаж, какво включва теста и задачката? Някой ако има повече инфо нека да пише.
Благодаря Ви предварително.

Отностно долния пост, аз бих предпочел да започна на работа в фирма в която ми плащат 400лв, но увеличението на заплатата е прогресивно и постоянно, т.е. след година и половина да имам възможност да вземам 2000лв, а не да започна на стартова 800лв и след 2 години да вземам 1000лв.... А ако има фирма която ти плаща 2000лв без да имаш някакъв моля сподели инфото ;)