Вискомп ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,бул. Христо Ботев 92 "B"&markers=Пловдив,бул. Христо Ботев 92 "B"

Вискомп ЕООД

Последното мнение в сайта е от преди 4 години. Това е така, защото фирмата отдавна не набира нов персонал, още преди време имаше голямо текучество на специалисти и в крайна сметка там остана да работи около 80% измет, които даже не си правят труда да публикуват мнения, защото самия интерес към Вискомп е нулев.

Фирмата използва за основна работна ръка и движеща сила разни стажантчета-гимназисти в техникумите, евентуално и завършили, без особен опит и със съмнителни знания. Специалистите отдавна са се отдръпнали от тази помия. Качеството на кода им е под всякаква критика. Пише се на "килограм" от въпросните стажанти. За заплащането - страшно ниско даже и за града.

Привилегиите са никакви. Потенциал просто не съществува в рамките на Вискомп. Работната среда - безпорядък пълен, наблъскани бюра и столове. Единствения плюс е, че се намира на Сточна гара и с това си качество е на сравнително удобно местоположение.

Моят съвет е - даже и да стане чудо, да получат проекти и да се хванат да търсят свестен персонал, бягайте колкото се може по-надалеч от тази фирма.

Няма какво да се лъжем, фирмата е може би е от най-малко плащащите в тази сфера в града. Очевадно е , че се разчита най-вече на ниско платена работна ръка и на стажанти които да вършат грубата работа покрай малцината можещи старши програмисти останали там. Ако случайно успеете да се доберете на тяхното ниво може и да започнете да получавате заплата която що-годе ще достига средните нива за тази работа и Пловдив , но пак не съвсем. Положителна страна е колективът , като цяло няма толкова конфликти и с малки изключения това е наистина спокойно място за работа. Има какво да се желае и от страна на осигуровки... Като цяло е добро място да започнете своята кариера, но определено нее място на което трябва да се задържате.

С тези 400лв вече се уляхте :) Не разбирам едно нещо само.. има телефон за връзка, вдигни слушалката, набери номера и си набави необходимата информация. Това не е място за задаване на въпроси, а за изразяване на мнение за фирмата.. Съвсем отделен е въпросът, че въпреки всичко инфо има и в предишните мнения..Не е 400лв, за повече инфо .. знаеш къде.Минава се през сериозни тестове и задачи преди да почнеш за да се прецени потенциала на всеки. Точно поради засиления подбор в началото и интензивното обучение след това, аз лично не помня стажант да си е тръгвал поради незнание/несправяне. Всички си завършват програмата и стават младши програмисти със съответното увеличение на заплатата. Така че приеми че успеваемостта на стажантите клони към 100%!Няма да имаш никакво забавяне на парите.. никога, работиш на нормален трудов договор. Няма оставяне след работа, работното ти време се съобразява до колкото е възможно с личните ти нужди. Голям процент от колегите си посещават и лекции/упражнения в работно време.. и това няма да ти е проблем, стига накрая на месеца да имаш пълен месец (отпуски/отработвания).Айде сега могат да се изредят и негативните мнения.. :)Inside info: в тези гадни времена, в тази фирма се търсят перспективни кадри, на които се залага много и двама от най-опитните служители на фирмата персонално ги обучават. Фирмата има нужда тези стажанти да успеят, иначе месеците на обучение отиват напразно и трявба да се търсят нови кадри.. влезнеш ли веднъж, не се притеснявай дали ще бъдеш задържан, всичко зависи от това дали Ти искаш да останеш :)Поздрави!

Здравейте.
Интересувам се от работа в тази фирма - задължително ли е стартирането на кариера във фирмата да започне със стаж? Виждам, че месечната заплата на стажант е била 400 лв. преди година. Все още ли е такава, защото на мен ми се струват малко тези пари? Все пак са нужни повече пари, за да може човек да покрие поне битовите си разходи и да може да се храни без да мизерства. Разбирам, че стажантите нямат всички необходими знания (има неща, които не са застъпени в учебните планове в университетите и е нямало кой да ни насочи да ги четем), но пък не ги и обучавате от А и от Б, така че не би следвало възнаграждението им да е толкова ниско. В крайна сметка и стажантът е човек, и той трябва да плаща сметки и да се храни. Освен стажантските заплати ме интересува и каква част от стажантите се наемат след края на стажа? Ясно ми е, че няма да се наемат всички, но да не е и един? А колко всъщност стажантски места имате? Интересува ме и какво е заплащането на младшите PHP програмисти? Всичко със заплатите наред ли е - осигуровки, плащане на време, трудов стаж? Остава ли се редовно след работно време, както е в повечето ИТ фирми?Всяка информация би ми била от полза.Благодаря предварително за информацията и отделеното време.

Имаме стажтска програма и за дизайнери, но към момента местата са заети, За отворени позиции можете да следите секцията Кариери на нашия уеб сайт http://www.viscomp.bg.
Относно интервюто за стажанти - не е страшно :) То е просто среща, която има за цел да се запознаем и уточним подробности за работата, нашата фирма, качествата на кандидата и т.н. Тестът включва основни понятия от областта на PHP и MySQL, а до задачка биват допуснати само кандидати, които са решили правилно минимум половината тест, като каква точно да бъде тя, решаваме в деня на провеждането й, съобразявайки се с нивото на Вашите знания, рзбира се :)
Ако имате допълнителни въпроси, можете да ми пишете на [email protected] или да се обаждате на телефон 032/655 175.

Здравейте искам да попитам стажантската програма само за PHP програмисти ли е има ли и за  WEB дизайнери .

Здравейте на всички! Искам да попитам относно  стажантската програма на Viscomp. Как протича интервюто за стаж, какво включва теста и задачката? Някой ако има повече инфо нека да пише.
Благодаря Ви предварително.

Отностно долния пост, аз бих предпочел да започна на работа в фирма в която ми плащат 400лв, но увеличението на заплатата е прогресивно и постоянно, т.е. след година и половина да имам възможност да вземам 2000лв, а не да започна на стартова 800лв и след 2 години да вземам 1000лв.... А ако има фирма която ти плаща 2000лв без да имаш някакъв моля сподели инфото ;)

Много ги криете тия средни заплати! Ще рече човек, че се срамувате от тях...
Аз като чух за тези 400 лв. за току що завършил направо ми дожаля...
При условие, че от други фирми предлагат около 2000 нето начална заплата, как очаквате въобще да кандидатства някой при вас.

Аз се надявах на неофициална информация от някой служител за границите на заплащане. Ако исках конкретна оферта от фирмата, щях да им пиша на тях :)