БДЖ ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Понеже не ми позволяват тук да сложа линка към сайта на Синдиката на локомотивните машинисти. Намерете го с google.
Влезте в раздел актуални новини- приложение длъжности ППП /Поделение пътнически превози/ или
ПТП /поделение товарни превози.
В ППП за всяка длъжност има коефицент който се умножава по минималната заплата за дружеството = 400лв.
Надбавките са за: прослужено време в жп. транспорта = 1% на година; нощен труд; национални празници;изънреден труд; храна =2лв. на ден отработен ден; километри- за пътуващия персонал;  И след това се облага с данък.
За ПТП са заплатите в таблицата направо са написани.
За НК ЖИ търсите КТД за НК ЖИ /стрелочници и ръководител движение.../.

В НК ЖИ минималната заплата е 388лв.
В същия раздел актуални новини са и КТД Колективен трудов договор- който се спазвал /почти докрай/. Не се давал график на машинистите- нямало желаещи и не стигат хора. Нестигат машинисти а помощниците били в по-вече. Машинист с 10г. стаж = около 700лв. чисто; с 1000км ма месец = за дизели; за ел.ломотиви се правели по-вече километри +100лв.; За новите мотриси около 1000лв. чисто, но трябва много стаж караш отделен курс и имаш договор за 5г. да не напускаш- неустойка 5000евро. Защото документа важи и в чужбина. В Гърция заплатата е 2500-3000евро. Примерно, че е най-близко.
Отпуск по КТД+ отпуск синдикални 2дни.
За машинисти и помощник маш. отделно още 5дни допълнителен отпуск за безплатна почивка /спане и храна/ в почивните бази на БДЖ /планина или море/.
Информацията е публична /има е в интернет/ така, че просто малко трябва да потърсите.

Ако може накои да каже в какъв размер са заплатите на по известните длъжности в БДЖ , ще съм много благодарен. Поздрави

Хора не си губете времето в тази фирма. Тук все още вирее комунизма !!!

Здравейтераз кандидатствам за работа в БДЖ и се интересувам какво представлява психотеста?

Продавам дипломи за средно и висше образование. За повече подробности ми пишете на и-мейл KAMEN.STOYANOV @ MAIL.RU ( без интервалите между знаците )

Най-ужасното предприятие, в което бихте могли да се пръкнете - особено ужасно е, ако сте се появили там без връзки - системата и некадърността ще ви смелят!!! И не си мислете, че ако сте кадърен, нещо може да е различно - партийната номенклатура винаги има последната дума (дано това да бъде публикувано:-)! Желая Ви успех в БДЖ (ама бързо се ориентирайте за нещо друго, по-сигурно и сериозно)!

Докато съм работел в това поделение на БДЖ смятах,че света ще пропадне без железница.По стечение на обстоятелствата имах известни конфликти с ръководството и това бе причината първоначално да бъда отстранен принудително от длъжноста си,а в последствие и да напусна.Няма за какво да съжалавям! Поне живея като човек,разчитайки само на себе си и без да е необходимо да се съобразявам с този или онзи.Много от бившите ми колеги смятаха,че ще "ходя гладен по улиците" след като се махна от БДЖ.Но се излъгаха ! Мога да кажа съвсем спокойно,че времето,в което съм работел в БДЖ е профукано и безмислено! В друга държава железничарската професия е уважавана и респектираща.Тук - гледат те със съжаление и присмех като те видят,че си от "ЖП"-то!

Съкращенията при нас се извършиха на шуробаджанавски принцип тези който сме с образование и трудов стаж 20 години останахме на улицата а тези с курсчетата да работиат.Никакви курсове за преквалификация не ни предложиха въобще нищо.Осъдих ги на 2 съда но те продалжават да се инатиат и само обжалват-питам се защо не направят така че този които е извършил съкращението той да плаща разходите по делата и обещетенията на тези който са осъдили БДЖ и чак тогава работите ще се оправият.И да се назначават външни комисии при съкращения и да се проведат тестове и нагледно работата на всеки един работник изместо.

Моля,не променяите разписанието на пътническия влак от Черковица за Плевен в 15,40 с него се привират много учители от Плевен удобен е защото тръгва след като свършат всичкитени часове, а новото разписание е много рано  ще тръгва в 14,37 с час по рано.Молим Ви него променяите няма с какво да се прибираме до Плевен а и с БДЖ е много по-евтино и удобно.От учителите който пътуват-Благодарим Ви

в депо димитровград започнаха съкращения съкращава се без никакъв критерий съкращават се хора с висше от пжи съкращават се хора изпълняващи по 2-3 длъжности съкращават се семейни и самотни родители въпреки обещанията на пламен джуров че депо димитровград ще работи остават хора с основно образование и алкохолици не съкратиха тях а читавите и свестни хора които работеха и всичко това се дирижира от птп пловдив като при съкращенията не се питат преките ръководители  дърпат ти досието ей такакато на лотария и си съкратен без да се гледа какво и как работиш и с какво образование си а депо димитровград кара най- много товари тези от птп пловдив са толко нагли че дори си позволиха да приберат и трудовите книжки на хората и сега когото съкратят трябва да ходи до пловдив да си вземе книжката а заповедите за съкращение се пращат по пощата ужас просто голямо безхаберие и наглост на птп пловдив начело с лалев