БДЖ ЕАД /img/frontend/nomap.png"

БДЖ е кочина! Пълно е с боклуци! Условията на труд са адски мизерни! Много ниско заплащане! Това е работа за жълти стотинки! Там има крадливи ръководители и служители на нафта! Те трябва да бъдат уволнени дисциплинарно! Съдени и вкарани в затвора! Всеки десети влиза с връзки! Стига да си човек на някого близък приятел,братовчед или роднина на някого веднага те взимат на работа. 40 години имам трудов стаж, цял живот ме правеха на маймуна. Лоша организация! 20 години с месеци бавеха заплатитите!

Защо в няколко от големите градове са пуснати обяви за длъжността "РЪКОВОДИТЕЛ НА ПЪТНИЧЕСКИ ЦЕНТЪР" и още няколко административни длъжности? Каква е отговорността на тази длъжност? Какво е заплащането и редовно ли е?

ужасни условия на труд и заплащане

БДЖ - Мизерно и бедно , фалирало и задлъжняло със стотици милиони предприятие в което все още на пиедестал е поставена щуробаджанащината (връзкарството) , некадърноста и корупцията ! Работи се като през 18-19-ти век и при много тежки и мизерни условия като за повече от първа категория , а е трета и само ще си загубите времето , за което ще плачете горчиво след време като се осъзнаете къде сте попаднали ! И ще се срамувате и ще криете от приятелите си че работите там и сте ж.п,-ец ! Защото в момента е срамно да работиш там ! Ще осъзнаете , че на работа сте като на война - не знаете дори дали ще се върнете живи у дома или в по-добрия случай ще Ви арестуват и съдят ! На фона на тази безработица в България - в БДЖ няма кандидати за работа ! Заплатите не са пипани от десетилетие и са по ниски от тези на чистачките ! Говорим за тези дето работят там , а не за търтейте ! Единствено добре е за търтейте - охранената и скъпо платена огромна ( хиляди ) администрация ( 200 счетоводителя , 800 експерта по клати к*р и т.н.... и състояща се от синчета , дъщерички и любовници на шефовете издържани от данакоплатците ! Но те пък треперят , защото въпроса е само - следващия месец или след няколко ще бъдат СЪКРАТЕНИ ! Защото тази комунистическа идилия от далечното минало няма как да просъществува повече и идва денят на приватизацията или фалита !

Понеже не ми позволяват тук да сложа линка към сайта на Синдиката на локомотивните машинисти. Намерете го с google.
Влезте в раздел актуални новини- приложение длъжности ППП /Поделение пътнически превози/ или
ПТП /поделение товарни превози.
В ППП за всяка длъжност има коефицент който се умножава по минималната заплата за дружеството = 400лв.
Надбавките са за: прослужено време в жп. транспорта = 1% на година; нощен труд; национални празници;изънреден труд; храна =2лв. на ден отработен ден; километри- за пътуващия персонал;  И след това се облага с данък.
За ПТП са заплатите в таблицата направо са написани.
За НК ЖИ търсите КТД за НК ЖИ /стрелочници и ръководител движение.../.

В НК ЖИ минималната заплата е 388лв.
В същия раздел актуални новини са и КТД Колективен трудов договор- който се спазвал /почти докрай/. Не се давал график на машинистите- нямало желаещи и не стигат хора. Нестигат машинисти а помощниците били в по-вече. Машинист с 10г. стаж = около 700лв. чисто; с 1000км ма месец = за дизели; за ел.ломотиви се правели по-вече километри +100лв.; За новите мотриси около 1000лв. чисто, но трябва много стаж караш отделен курс и имаш договор за 5г. да не напускаш- неустойка 5000евро. Защото документа важи и в чужбина. В Гърция заплатата е 2500-3000евро. Примерно, че е най-близко.
Отпуск по КТД+ отпуск синдикални 2дни.
За машинисти и помощник маш. отделно още 5дни допълнителен отпуск за безплатна почивка /спане и храна/ в почивните бази на БДЖ /планина или море/.
Информацията е публична /има е в интернет/ така, че просто малко трябва да потърсите.

Ако може накои да каже в какъв размер са заплатите на по известните длъжности в БДЖ , ще съм много благодарен. Поздрави

Хора не си губете времето в тази фирма. Тук все още вирее комунизма !!!

Здравейтераз кандидатствам за работа в БДЖ и се интересувам какво представлява психотеста?

Продавам дипломи за средно и висше образование. За повече подробности ми пишете на и-мейл KAMEN.STOYANOV @ MAIL.RU ( без интервалите между знаците )

Най-ужасното предприятие, в което бихте могли да се пръкнете - особено ужасно е, ако сте се появили там без връзки - системата и некадърността ще ви смелят!!! И не си мислете, че ако сте кадърен, нещо може да е различно - партийната номенклатура винаги има последната дума (дано това да бъде публикувано:-)! Желая Ви успех в БДЖ (ама бързо се ориентирайте за нещо друго, по-сигурно и сериозно)!