Брайт-2000 ООД /img/frontend/nomap.png"

Брайт-2000 ООД

По - добре не си губете времето , в семейната фирма ще ви товарят с задачи всякакви , но заплащане ... колкото решат да дадат . Последната заплата , разбира се я забравяш . Трудов договор може и да не видиш , осигуровки на минимално и т. н . Настроениятя на шефката са отделно , бърка се навсякъде , просто така , да каже критика за каквото и да направиш . С една дума , не си ши част от клана , забравете .

Изненадват ме тези мнения честно казано, може и да е било така преди, но към днешна дата всичко там изглежда повече от добре :)

Имах ,,удоволствието" и ,,шанса" да работя в тази тъй наречена ЕВРОПЕЙСКА фирма.Единственотто европейско е,че България се намира в административните граници на Европа.
На интервюто едно се говори,но после е страшно.Първо се казва,че се работи през събота(това зависи от настроението на госпожата,за която границата на уважение и избухване в истерия е много тънка линия).Работи се почти всяка събота,заплащането изобщо не отговаря на натоварването.Иначе е пък голям смях има един човечец,който си търси аудитория(изглежда у дома никой не го слуша)който много обича в края на работния ден когато вече краката не те държат да почне да ти разкава какъв късметлия си да работиш за ВЕЛИК човек като него.Текучестово на кадри не е голямо,а е огромно(за което са виновни не собствениците),а защото хората не искали да работят.Ами сметнете как лятото за 26 работни дни и заплата 700-800 лв ти вземата акъла което прави надница от 25-30 лв,можеш спокойно да изкараш повече пари и не бъдеш навикван и унижаван като роб.

Моите уважения хубава сграда сте си направили,хубави коли карате сигурно и безгрижен живот живеете.Но имайте уважение и на нас работническата класа и ние сме хора и ние имаме деца и семейства и ние имаме разходи и ние искаме да живеем спокойно и да помагаме на хората които са с нас.Никой човек не е повече от останалите всички сме равни(уж сте начени хора пък не знаете).Но няма как за тези пари които плащате това да се случва.Никой човек не е повече от останалите всички сме равни(уж сте начени хора пък не знаете).Какво самочувствие и как бихте се чувствали Вие или някой ваш близък да работи за човек който иска само от вас, не ви уважава и ,,може ви"ще ви даде нещо повече когато се докажете(кога след 5 месеца,1 години или 5 години).Има толкова много литература в библиотеките,четете там сигурно пише как един собственик трябва да се държи с служителите си.Едва ли там някъде е споменато,че получаването на нервни кризи и истерични кризи попада в правилното ръководене на дадена фирма.Всеки има проблеми,не сте само Вие,но както работника не ви занимава с тях,така и Вие не крещете като ...Има толкова балнеоложки комплекси за лечение в страната(дори някой са с пътеки от НЗОК).Не са виновни политиците,министрите,примиера или президента,а хората които искат все повече те да са добре,а другите зле.
Защото това което сте постигнали няма да има никакво значение ако никой не иска да работи за вас.
И бежанците в държавата ни няма да търпят вашето поведение.
Моя съвет:
Уважавайте хората които работят за вас не ги унижавайте,стимулирайте ги,четете кодекса на труда в него пише 40 часа седмичен труд(ако ли не ги накарайте сами да имат желание да работят извънредно).

Светът е малък,България още по-малка,а какво остава за Пловдив.
Един мъдър българин казваше тръгне ли приказка из село,че Пена е лека жена цялата околия няма да я иска у дома.

Работих там преди време мислех че нещата ще се оправят но като чувам не е така.Най много не ми харесваше отношението към персонала.Г-жата не спира да крещи за щяло и не щяло не човешко отношение.Г-н не е по различен.Съвет към все още работищите , няма да живеем па 100 години не си губете времето няма благодарност по добре е 10 часа (както съм а сега) работа за много повече пари и почивка събота и неделя и спокойствие вечер.вечер.Отколкото малко работа за средни пари и стрес отношение.Накрая ще си останат четиримата. Всеки работил там знае за кои говоряговоря.

Тази фирма е пълен цирк(по-точно)-лудата баба и ония поставен палячо.Осигуряват момчетата на четири часа,отношението към работниците е кръгла нула.Нямам думи-мога да напиша много истини,но искам да знаете,че това не са хора.Бягайте по-далече от тази фирма.Тия само ламтят за пари.

Драги ми Марине,колко си прав в всичко което си написал.

Ха,Ха,Ха здравейте Господин Тимчев,
На никого не се оплаквам, застанах с името си и казах мнението си без да използвам мними клиенти от Асеновград, за това се иска чест, кураж и доблест. При вас това отдавна го няма. И след 10 години да прочета написан от вас текст пак ще ви позная – човек трудно бяга от стила си , от думите в речника си, от начина си на изказ – той е огледало на същността му. Вашия стил и изказ е добре познаваем. Преди много години Стефан Цанев беше казал, че вярва в децата, които не са били чавдарчета, докато има хора, като вас със Сталинско мислене и подход на Берия никога няма видим европейското и западното в българските фирми - доста често цитирано докато работех във вашата фирма. И двамата много добре знаем, че „ Брайт 2000“ има един единствен клиент в Асеновград на име Иван, но вие не знаете че той ми е приятел. В краткото ви експозе разпознавам думи и цели изрази изричани ежедневно от вас. Защо ви е толкова трудно да преглътнете факта, че хората напускат и могат да имат и изразяват собственото си мнение, те не са крепостни селяни както ви се иска. Всички колеги и клиенти знаят, че напуснах сам, предварително бяха уведомени. Нядявам се скоро да си спомните народната мъдрост, че „рибата се вмирисва откъм главата“ и ще имате отговор на въпроса защо хората напускат.
P.S : Знам, че учтителната форма „Ви“ се пише с главна буква. Умишлено не го направих.

Абе Марине ,от кого се оплакваш . Ти работи толкова време в тази фирма и не свърши работа за 5 пари.Ако са те изгонили- браво.За съжаление само самочувствието ти е голямо, а възможностите са ти са много малки . Идва при мен десетки пъти и не можа да научиш нито един от продуктите ,които предлагаш .Това,което пишеш вообще не е верно . Аз познавам фирмата от поне 7 години . Има почтеност и професионализъм.В склада хората са си същите . Уважават ме .Условията за работа са европейски . Предлагат продукти на известни европейски фирми .Какво повече искаш . Че ти и в къщи не можеш да правиш каквото си искаш . Работа се иска драги- навсякъде.
Ако пък знаеш как - направи си една фирма и прави каквото знаеш.Сам ще си бъдеш господар. Управителите са взискателни ,защото по целия свят е така

Семейна фирма управлявана от бивш комсомолски секретар, в която самочувствието и арогантността на Управителите е доста в повече. Ако уважавате себе се и не бихте искали да бъдете унижавани не постъпвайте на работа в "Брайт 2000 ООД". Изискванията към Вас ще бъдат европейски, като постоянно ще ви се цитира на запад как се работи, в тази фирма как, в онази как, а в същото време отношението към вас ще бъде "БАЛКАНСКО". Ще ви се крещи, ще се удря с юмрук срещу вас по масата. Естествено при постъпване ще ви обещаят "цветя и рози", след което ще започнат да бавят трудовия договор, заплащането няма да е обещаното, отношението се променя и попадате в тяхната феодална реалност............ докато не ви издържат нервите и ........... напуснете. През 2012 г. на длъжност "търговец" се изредиха пет човека, за 2013 г. още трима, в склада също има текучество на кадри. Липса на коректност, липса на отношение - последна заплата просто забравете.

За съжаление, коментарите съдържат истината. Тези хора имат лоша слава и лично се убедих, че са заслужили да ги разсъждават като некоректни партньори, недобри работодатели и хора, не спазващи думата си!