SiteGround Ltd / Сайтграунд ООД /img/frontend/nomap.png"

SiteGround Ltd / Сайтграунд ООД

Няма такива тъпаци....Повечето миришат на пот и прокиш....Глупави са,чакаме новата сграда,няма....имаме нова HR ама е многооооо тъпа, шефовете се бабанат един друг, подръжката също чат чат е обладана от шефските лица...
Не се лъжете,даже не подавайте тук...

Искам да благодаря на SiteGround за всичко което направи за мен за близо 6-те години работа в фирмата. За съжаление трябваше да напусна по лични причини.

Сайтграунд е уникално работно място и ако не сте успяли да се докажете или впишете, не търсете вината у другите, а лично в себе си.

Имах честта да имам като ръководители двама уникални професионалисти Иван и Ивайло, на които благодаря за начина по който се справяха с трудностите и филтрираха негативите достигащи до екипът ни. За престоя си там научих страшно много неща, които в момента ми помогат в работата зад граница, както и да си намеря добра работа тук.

На малките фантазьори които си мислят, че всички IТ фирми ги чакат с 10к заплата след като завършат (механото), само мога да пожелая успех и да се замислят след като сменят 254-тата си работа какво са можели да постигнат ако бяха все още в SiteGround.

SiteGround мога да определя с една песен на Ronnie James Dio: "YOU ROCK"

Аз видях Ценов да праска Тенко анално в стария офис, и, няма да го забравя, му каза "пей Ламбада бе, гей" - и Тенко - "ба лалалал ламбада бе, ба лалала ламбада де".

Нямам нишо против гейовете, ма сценката беше гротескна, щото шкембето на Ценов беше почти до врата на Тенко.

Visualize that.

Искам да споделя какво се случи на интервюто ми за позиция Employer Branding Manager през 2017. Бях извикана на среща с трима души, като в последствие на интервюто ми влезе дама, която се представи само с първо име, без да каже каква е позицията и в HR отдела.
Сподели ми, че останалите нямат възможност да влязат. След което ми проведе 30 мин разпит за най-добрите практики от моята работа, водеше бележки, питаше за подробности (нормално) и накрая каза „Благодаря Ви, това беше. Ще се свържем скоро“.
Така и не се свързаха с мен, трябваше аз да им пиша, за да ги попитам какво се случва с моята кандидатура след около месец.
Един съвет- не губете времето на кандидатите ако сте решили, че вече сте намерили човек.
Ходенето до вашия офис- до Декатлон на околовръстното не е лека задача в работно време, а и всеки кандидат изисква уважение, а не 30 мин разговор с дамата, която е била свободна да влезе в този момент.

А пък аз си мисля, че на всички им стана ясно, че не съм Георги. И на всички им стана ясно, че сте уволнили човек, дето е бачкал за вас, и от страх, тъпня и прочие сте го нарочили, което показва кви сте.

Другото вече съм го коментирал. Ето ви обява на истинска фирма в София, ремоут има стотици

"Трициферени, даже четирицифрени" - това сериозно ли го каза бе, Гонзо. Ти чуваш ли се. Начална работа, то цялата работа ви е начална на вас бе, това е shared hosting, не продавате атомни бомби. И въпреки това, да знаеш два езика както искате перфектно + техническите знания и да ми говориш за трицифрена... я виж обявата отгоре бе.

Тенко почна пак да пише във Фейсбук, настрои ли си Неста да му е топло на грозния гъз?

Ебати клоуните. Трицифрен уй за вас, палячовци.

Преди 2 години взех решение да започна работа в тази компания! И до ден днешен не съжалявам!

Няма база са сравнение. Отношението на колегите и на супервайзерите те кара да се чувстваш като в семейство. Наистина понякога си скъсваш г*за от работа, но труда винаги се възнаграждава!

ПС - Летните партита са черешката на тортата :D

Абе, Георги.... всички разбрахме, че си бил ти, май само ти не си разбрал :) или беше жена ти ли?

Както и да е, не е важно, но е много грозно да викаш така срещу фирмата, дето те храни и ти обезпечава(ше) добър живот, да ти даде привилегията да си част от малобройната прослойка на средната класа в България.

Като толкова не те кефят столовете, вземи си един стол за 1000 лв. у вас и си бачкай от вкъщи - можеш(е) да си го позволиш, под половин заплата е.

И така де, достатъчно за бивши колеги, да говорим за бъдещите - не се колебайте, ами идвайте при нас! Фирмата е пекана, шефовете са готини и ги е грижа за вас, колкото и мненията тук да ви убеждават в противното. Макар най-вероятно (поне в началото) да нямате нужда от директна комуникация с Рени/Иво/Тенко - винаги можете да говорите с тях, ако сметнете, че е нужно и нещо не ви удовлетворява или пък преките ви началници не взимат присърце нещо, което вие смятате за важно. Общо взето с комуникация всичко се постига, стига да е на правилното място - щото тук не е мястото да се оплакваме от офисни мебели или от колеги. Все пак дълги години една женица си развяваше байряка във фирмата, въпреки че всички знаеха, точно щото и всички си мълчаха и беше една такава публична тайна - ненужни драми.

А този тип с къртовския труд не го разбирам, явно не е бачкал другаде досега - да се замисли колко негови приятели работят по доста повече и получават доста по-малко. Масова практика е да има 10 часови работни дни и/или 6 дневни работни седмици, а хората накрая да взимат трицифрена сума или пък в началото на четирицифрените. При нас само стартовата е в началото на четирицифрените и развитие колкото и да не ви се вярва има - в другите фирми злоупотребяват с тази стартова заплата, но при нас наистина е такава и движение нагоре си има стабилно, стига да имате желание за работа, лоялност и да сте малко или много схватливи.

Естествено има и много по-добре заплатени длъжности, ама тук говорим за entry level - customer service/technical support. Позиции, за които се иска главно чужд език и малко да ви сече пипето, никой не очаква от вас сертификати и hacking skills. Хората ви обучават, инвестират във вас пари и време, та и ви плащат затова - какво повече?!

Не е Утопия все пак, всеки може през неговата призма да види нещо, което не му харесва - beauty is in the eye of the beholder - ама това е работа - затова и ви се плаща. И то доста добре. Нормално е на моменти да има натоварване, но все пак компенсацията за това е повече от добра. Ако пък не ви кефи - винаги имате други опции, в jobs-а e пълно с обяви, ама не си мислете, че всички са като SiteGround и т'ва дето го пише в обявата е същото и в реалността :). Но да се оплаквате тук не виждам смисъл, много по на сериозно ще ви вземат, ако го споделите с прекия си ръководител.

А пък просто ако всички се хванат да бачкат качествено и намалят мрънкането, гарантирам ще има много по-малко работа, щото няма сами да си я създавате :) think about it!

Еми, това е, пожелавам на всички крепко здраве и добри приятели!

Купувам си днес Капитал и гледам грозната физиономия на Тенко Тенията. Говори за фирмата, лъжи до лъжи нали, бил от 15 години и затова - глупости, единия Боби умря от рак на гъза, другия отиде в Сандански да глеаа домати и Ценов тоя го праска отзад ма... как да е.

Друго ми направи впечатление 17.2 милиона лева оборот, това как се връзва с 2 милиона клиенти по 5 долара на месец?

Тенко, не знам как ще го направим братле, ама ще ядеш сериозни лайна, тъпак.

Не бе няма лошо. Нека момчетата правят парички. Не нарушават много закони, не са направили някакви тежки престъпления. Нека се кефят на колите си и да се вживяват, че са някакви успешни бизнесмени. Селския манталитет е нещо много традиционно за България, Сърбия, Македония и в Ориенталския свят. Това са гео-фактори.
Изисканите чичковци, възпитани, културни, интелигентни и способни мениджъри и директори ги гледаме по филмите и в Интернет и си мислим, че и тук трябва да е така. Не.
А и според мен българина, масовия си е свикнал на тази култура, среда и начин на живот.

Значи има едно решение за тази "фирма". Сменя си името, маха висшия мениджмънт, ако трябва и тениите и селяндурите, както и некадърните HR-ки и започва на чисто. Това ако има някакъв борд на директори. Ако няма, селяните и тениите започват да гледат YouTube клипчета "How to manage a company" и така след няколко месеца или година опитват да си оптавят бозите, мисленето и всичко!