SiteGround Ltd / Сайтграунд ООД /img/frontend/nomap.png"

SiteGround Ltd / Сайтграунд ООД

Някой знае ли подробности за обявената позиция Customer Service and Presales Director?
Нещо много "постно" са описали отговорностите като за директорски пост, та се колебая дали да кандидатствам.
Не се разбира къде е локацията - София ли, Пловдив ли ...
Просто ми стана интересно, та затова реших да питам тук.
Аз работя като директор вече 9 години и това, което върша, едва би се събрало на 5 страници в CV-то ми и то накратко. Нямам нищо общо с IT сектора, което изключва наличието на остатъчни професионални деформации в този бранш, и което според мен е предимство, а не недостатък. Останалите изисквния са 10% от това, за което отговарям сега.
Нещо не ми се връзва, но кой знае ...
Ако някой знае за каво става дума нека коментира.

The Expert

интересувам се от заплащането за позицията Marketing content writer и потенциалът за развитие в маркетинг отдела.

Здравейте.

Реших да изкажа своето мнение за фирмата, като човек с досатъчно дълъг опит в нея. И , надявам се, да отговря в известна степен на въпросите, които бъдещите ни колеги имат.

Първо, нека извадим явното от картината - перфектна фирма не съществува.
Никой на света не се намира на работно място, без нито един косур.
Ако някой претендира, че работи в компания, където никога до сега не се е сблъсквал с проблеми или не се е чувствал натоварен по някакъв начин, че никога няма работа, постоянно седи в YouTube/Facebook и получава 4 цифрена заплата - откровено ви лъже.
Големи хора сме, нека не се пързаляме умишлено с приказки за 8 годишни.

With that said - аз лично съм от 2 години+ във SiteGround и съм видял достатъчно много, за да имам възможност да дам обективно мнение.

Независимо дали сте от провинцията или София, фактите са едни и същи за всички - фирмата е крайно приветлива и отворена към своите служители (стари и нови) и дава равни шансове на всеки един, решил да започне при нас.

*Колегите ( без значение от ранга ) са директно 10/10. Млади, ентусиазирани, работливи и не на последно място - забавни.
Когато започнете, ще останете изненадани, как колеги, които са затрупани с 1 тон работа, ще оставят нещата настрана за да дойдат лично и да ви помогнат да се справите с вашият проблем, защото сте нови и защото те знаят какво е да не можеш да оправиш един случай.
Те са видели същото отношение, когато са навлизали тепърва в сферата и сега го предават на следващите групи.
Това е само един малък аспект от работата тук, който изобщо не е за подценяване, а определено създава впечатление и прави живота по-лесен. Поне аз се чувствах така, когато аз "прохождах".

*Атмосферата е точно такава, каквато повечето хора предпочитат, когато започват работа на ново място - приятелска и интересна, без усещането за излишно напрежение.
Офисите не са на Бали, където те лъха морския бриз и пеят птички, но работните условия, които фирмата предлага, легитимно заемат едни от челните места в държавата, имайки предвид генералното състояние на бизнеса в България и по-голямата част от работодателите тук.
Още по-якото е, че не трябва да вярвате на един текст в bgrabotodatel.
Можете да проверите сами с помощта на една много известна търсачка и да направите заключение за себе си.

*Работата определено е взискателна, изисква доста умствен труд, доста често и нерви и отнема време, докато започне да се усвоява по-адкеватно. По-голямата част от IT сферата е по този начин. Тук даже не си говорим за учене на код, програмиране и т.н. На някои ще им се отдава повече, на други - по-малко. Важното е, че фирмата не оставя никого по течението на реката и влага страшно много ресурс за се научите на това, за което сте дошли да работите за да си получите заплатата, която ви е обещана и за която сте си сложили подписа.
Възнагражданието идва с труд.
Ако смятате, че съществува работа, където човек си клати краката по цял ден, лайква статуси и с една заплата събира пари за X6-ца, Ви пожелавам успех в търсенето и намирането й. Наистина.
Но ако сте от онези, които не смятат, че нвъзможността да стоиш по цял ден в Instagram означава "кофти условия на работа" и "абе, не е кой знае к'во", а държите фирмата да бъде коректна спрямо вас, така както вие сте коректни в работата си спрямо нея - добре сте ни дошли. Очакваме ви.

Никой не смята, че е хванал Господ за шлифера, както се намеква в някой постове, само защото работи тук, нито ще се оптива да ви го натрапва по някакъв начин.
Факт е, обаче, че компанията има с какво да се гордее. Както собствениците й, така и служителите, които работят в нея. И в това няма нищо лошо. Нека правим разликата между тези двете.
За справка, можете да посетите следният линк:
Фактите говорят сами.

В заключение, искам да се обърна специално към онези от вас, което все още се колебаят и са върху оградата на избора -
Давайте смело напред и преценете сами за себе си дали си заслужава или не. Не оставяйте мнението ви да бъде манипулирано от уж настоящи служители, които ги е страх да сложат дори истинското си име в постовете си, но лаят анонимно. Това всеки го може.
Всеки един от вас има глава на раменете - ползвайте я, преди да вземете някакво мнение в интернет сайт за канон, без да имате и една йота допир с реалността.

Поздрави. :)

За работа в Стара Загора и Пловдив става, ако нямате по-добра алтернатива. На колегите в София заплатите им са с по 200 лева по-високи, за това и някои се местят. Имайки в предвид натоварването в момента по около 60-70 чата, а на нощтните над 80, мейли, обаждания и т.н. наисина не си заслужава,защото стреса е наистина голям. Всеки обикновен кол център в София осигурява 1200-1400 нетна заплата(с два езика 1600) и то още от старта, а не като в Сайтграунд почваш на 600 или 800 и в чак в края на първата година, ако издържиш започваш да взимаш нормално възнаграждение. Социалните придобивки са стандартни също и далеч не са база за парадиране - банани, допълнително здравно осигуряване, банички в Понеделник, ако сте дневна и съответно карта за спорт. Почивката която предлагат е окей, но важи само ако имате над 1 година т.е. повечето хора дори не успяват да я дочакат. В момента се обучават нови колеги, но си е публична тайна, че не са достатъчно, а и има постоянно напускащи именно заради стреса, разбира се и уволняват хора. Не е за всеки и не рискувайте постоянната си работа за да кндидаствате - може да отпаднете още на началния треийнинг ако не им допаднете. Уволняват хора постоянно от всички отдели и дори и за обяви в ОЛХ - разпродаваха стари компютри за по 300лв. и колега купи и стегна един и го пусна за продажба - някак си от ръководсрвото намериха обявата и го уволниха. Американски стереотип на работа ама с бай ганчовски провинциалистки привкус и напомпват служителите си, че едва ли не това е фирмата месия на българския пазар - да ама не. Обиди и псувни има както към служителите така и към клиентите. Правете си сами изводите все ще намерите и плюсове и минуси. Аз не обичам стреса и манипулацията и вече преговарям с друга фирма в сферата на съпорта. Предлагат ми и квартира в София за да се преместя по-лесно от Стара Загора.

кандидат за работа съм и искам да попитам какво представлява двуседмичното обучение и тестовете по време на него? Нещо страшно ли са понеже разбрах, че доста хора отпадат след обучението.

Може ли някой да сподели каква е заплатата в Siteground за съпорт само с английски?

Здравейте, някой може ли да даде информация какви са работните смени

Ами вече пусках така, но не получих обаждане. Да разбирам че скоро няма да пускат обява само с английски, поне не официално?

@Анонимен
Не, не всичко става с препоръчване, мен никой не ме е препоръчвал. Сега набират нови групи с италиански, но ти пак си кандидатствай, може да те одобрят за английския отдел, хора винаги трябват