Homelan / Хоумлан АД /img/frontend/nomap.png"

Homelan / Хоумлан АД

1 точка от 2 мнения

Ще се опитам да резюмирам информацията възможно най-кратко - за да могат хората да си направят извод за Хоумлан преди да постъпят на работа там!История - работил съм като служител за фирмата от създаването й - общо 7 години (което включва и фирмата предшественик) и имам достатъчно опит и време прекарани в нея.Заплащане: Всички без ключовите фигури в тази фирма получават мизерно заплащане. Когато работех там си мислех че то навсякъде е така - не е ... повярвайте ми - нявсякъде другаде плащат повече!Уважение: Под нулата - ВСЯКА ваша заплата ще закъснява! Ще се проточва, а ако имате наглоста да поискате заплащането на труда си ще ви бъде обяснено "ми трудно е не са ни превели на нас" и подобено сорт "измислици" докато "шефа" си изплаща луксозните коли и апартаменти под носа ти с твоите пари. За 7 години стаж - половината са ми били БЕЗ осигуровки - а останалата половина - НА МИНИМАЛНА заплата! На въпроса "Не може ли да ми плащате пълните осигуровки" отговора е "Ако ти си плащаш всички разлики от минималната до пълната"! Привилегии: няма такива Фирмена сигурност: Няма. Уволняват те от днес за утре - карат те да подпишеш "споразумение" че е по взаимно съгласие иначе .... Назначават се нови хора след това - на по ниско заплащане - и те излитат след няколко месеца с лафа "Ами не върви". В момента фирмата има ЕДИН служител ... вие си правете сметките!Ангажираност: Трябва да бъдете 150% на разположение. Работно време - има до толкова че ще бъдете глобени ако закъснеете с 5 мин, но сякаш сте "задължени" да оставате до късно и да работите в събота и неделя. Ако сте техническо лице което по някакъв начин отговаря за сървърите или сървисите - работата през ноща е често срещано явление.Потенциал за развитие: Нулев - няма на къде да разстете! Това за което сте наети ще е първото и последното нещо което ще правите - докато не ви уволнят. 99% от персонала на фирмата е бил уволнен до сега!Местоположение: Гео Милев - досега в апартамент, от скоро в "магазин" намиращ се в същия вход.Колеги: Всички колеги са били много приятни личности до този момент. Просто служителите са хора, но управлението няма ни най-малка идея как се управлява фирма и почти винаги всички са изнервени или уплашени дали ще могат да си платят сметките в края на месеца заради закъснелите заплати!Работна среда: Визирайки стреса от "дали ще ме уволнят" и "дали ще си взема заплатата само с 15 дни закъснение" работната среда може да бъде само една - подтискаща!Обобщение: Много лошо управление, кофти заплати, закъсненията на заплатите не са рядкост а всекидневие, липсващи осигуровки, неизплащания на болнични, заплатата се изплаща след ВТОРИЯ месец след започване на работа (с лафа "за да има буферен месец") и този буферен месец НИКОГА не се изплаща. Има хора на които имат да им се изплатят такива "буфери" от 2010-та година и по назад. Никакво уважение, никаква стабилност. Очаквайте да бъдете омайвани до безкрайност на интервюто - за това колко са големи и какви неща ЩЕ станат.За да го кажа на нашенски - "За бога ... бягайте от там докато можете и докато ви държат краката"! Бил съм на мястото като вашето - търсел съм си работа - знам какво е - знам как се чувствате! Знайте че Хоумлан ще ви донесе само неприятности и болка - да минете през търсенето на работа пак - след като ви уволнят след като са ви изстискали до краен предел!Моля ви - послушайте съвета ми - намерете си някоя друга фирма с по позитивни отзиви!

Никакво уважение към труда и желанието за работа. Заплщанаето бива, но ако си човек, който наистина има желание да си върши работата, комбинацията от пари и изхабени нерви не е за предпочитане. Страшно много интриги, от които сякаш зависи всичко останало в работния процес. Лицемерието е качеството, което се цени най-високо.. С пълна сила важи "Не е важно на мене да ми е добре, важното е на Вуте да му е зле".