Шуменски Университет Епископ Константин Преславски /img/frontend/nomap.png"

Шуменски Университет Епископ Константин Преславски

Абсолютно съм съгласен с част от негативните мнения. В този университет няма нормални отношения. Там нямат за цел да те научат на нещо, а имат за цел да те използват или да ти вземат парите. Всичко е връзки, всеки е човек на някого, по никакъв друг начин не може да пробиеш. Условия за обучение и за преподаване като материална база-никакви! Това е един псевдоуниверситет, в който цари посредственост, селяния, връзкарство. Това е една машина за пари, тях нищо друго не ги интересува. Бардак е доста подходяща дума за случая. Има добри преподаватели, но те са малцинство. Изобщо най-добре е да бъде закрит, за да се приключи този фарс...

v momenta sam student posledna godina i sam mnogo razo4arovan ot tozi VUZ.kazal sam na vsi4kite si poznati da ne kandidatstvat tuk.turcite se polzvat s privilegii...a vse pak jiveem v Bulgariq

takiv gaden universitet ne sim vijdala.tam vsi4ko e pari,trqbva da si ima6 priqtel za da policis nay-malkoto ne6to"zaverka".pik za izpita da ne govorim

Бях студентка точно в този "ВУЗ"! И да си плащаш, и да си учиш, и да имаш желание да си взимаш изпитите...нямаш шанс да те оценят като ЛИЧНОСТ! Една част от преподавателите не си знаят материала...
Служителителите и по-точно всички от "помощният персонал" (без никакво изключение) се отнасят със студентите като че ли са от малцинствата-държанието е меко казано нагло; не спазват раб. си вр. и все студента е виновен за всичко. Така е! Това е истината за ШУ!
Отказах се от този т.нар. ВУЗ и реших да се преместя в друг!

Не смятам, че горните две оценки са обективни. Особено във втората си личи твърде "вътрешната" субективна оценка на пишещия. Университетът си е нормален български универитет (има си недостатъците като всички останали БГ университети), който обаче за разлика от други никога не е оставал без студенти. Заплащането е средно, а за нивото на натовареност си е направо добро. Служителите получават по-малко пари от преподавателите - това е вярно, но и работата им е само манкиране на дейност. На когото не му харесва - да напусне.
Зашото именно заради такива работната атмосфера става лоша.

ШУМЕНСКИЯТ УНЕВЕРСИТЕТ Е ЕДНА АБСОЛЮТНА СЕЛЯНИЯ.В НЕГО СИ НЯКОЙ САМО АКО СИ ЧОВЕК НА НЯКОГО.ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА УПРАВИТЕЛНИЯ СЪВЕТ-В ЧАСТНОСТ-СТУДЕНТСКИ СЪВЕТ.ТАМ ПРОСТО ВСЯКА ГОДИНА ХОДЯТ НА ЕКСКУРЗИИ В ЧУЖБИНА С ПАРИ ОТ БЕДНИТЕ СТУДЕНТИ ЖЕЛАЕЩИ ДА ОТИДАТ НА БРИГАДА ЗА ДА СИ ПОКРИЯТ ОБРАЗОВАНИЕТО.

Този "университет"/кавичките са задължителни в случая/ е развъдник на аморални "ценности", защитник на вечната "правда": по-силният/като длъжност/е прав. Не очаквайте да оценят способностите, професионалния ви опит или приносът ви към тази "институция". По-скоро си налягайте парцалите, не се оплаквайте от мизерната заплатка, усмихвайте се мазно на властимащите и най-вече - лягайте си с всеки, който си поиска - иначе лошо ви се пише. С огромно съжаление го казвам, но това е чистата истина - "университетът на толерантността" е всъщност "университет на любовта" - само така може да се пробие там, така се израства в йерархията и така се получават що-годе "нормални заплати". Не препоръчвам на никого да си губи времето в тоя бардак.