АТЕС ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Сливен,ул. Стефан Караджа 42&markers=Сливен,ул. Стефан Караджа 42

АТЕС ЕООД

Момци,2009-2010,вземах 800-900+лв.,ама с наистина яко блъскане и много труд.Поздрави на КГ-тата.:)

Изключително ниско заплащане, за това което се извършва. Не препоръчвам тази фирма заради това. Началникът на фирмата, си едно нищо за него, работищ като слуга, гони от работа от едно нищо. Стола е под всякаква критика.

Реших да напиша мнение, че от доста време не е писано. Нов съм във фирмата, вече изкарах един месец.

Не знам откъде да започна. Впечатлен съм, честно казано. Условията са много добри, помислено е за всичко. Добро впечатление ми направи първо екстериора – поддържана трева с пръскачки, пейки на всяко място, беседка. Вътре всичко е модернизнирано. Първата седмица имаше само теория, и да си най-простия – ще го научиш материала. Обучителят е много позитивен човек, стаята е оборудвана с мултимедия. Втората седмица вече е практика – помислили са и за това, подготвят те преди да станеш официално работник. Има си отделен сектор, специално за това, горе в цеха.

Има три почивки на всеки 2 часа, две по 10 минути и голяма от 30 минути. Лично аз пристигам с автобуса половин час преди да започнем работа и тръгвам 15 минути след като излезем. Всичко е с карти и се чекирам при влизане и излизане (както би трябвало да е навсякъде). Хората са разделени на манти (честно казано, мисълта, че съм в затвор в началото не ми излизаше от главата) – новите до 6 месеца са с оранжеви и приличаме точно на затворници, но честно казано нямам проблем малко сортиране на работниците. Останалите са със сини манти, тези със зелените са качествен контрол, има жълти, бели, черни и червени манти, няма смисъл да се впускам в детайли.

Пари се изкарват, стига да ви се работи. Осигурен съм на 380 лв, от които вземам чисто около 290. Дават се пари за присъствие, за извънредни и премии, най-вече. Ако попаднете в стара група – това сигурно ще го чуете и от друг, ще е по-трудно, но евентуално ще ви е по-добре. Тук се работи на проценти.

Днес имате да направите 30 броя кабелни комплекти. Но понеже сте нови, не ви искат 100%, т.е. всичките 30, а 50% - 15 бройки. Така първия месец. Ако сте в стара група, която няма да си позволи да направи 50%, а е свикнала да ги прави всичките (че и повече), то до голяма степен сте късметлии, ще вземете премия, задето сте минали исканите от вас проценти. Три дена ще ви е трудно, но се свиква. Първите 6 месеца са въобще така и повечето нови вземат по-големи заплати от старите работници, защото им искат по-малко и премиите са по-големи. С всеки месец се качват процентите с 10, докато не стигнат 100.

Средно се взема около 450 лв. Някои вземат 700, а много други 300.

Работата... Тук е до голяма степен късмет къде ще ви сложат. По принцип обучаващият на практиката преценя, но при нашата група това не се получи. Не прецени достатъчно добре и всичките сме не точно там, където трябва, но свикнахме. Старите работници помагат все още. Работата плаши в началото, аз лично се уплаших, когато видях големите маси (вертикални табла) с кабелните комплекти (КК) по тях и хората, които като машини въртят банда (изолирбанд) и обличат КК или ги контактуват. Никога не мислих, че ще свикна толкова бързо като тях да работя. Направо тръгнах да се отказвам, но се радвам, че останах. И все пак има дни, в които наистина писва, защото е едно и също, 8 часа. Имайте късмет да останете на 16 часа, когато ви извикат... Крака, ръце, гръб, кръст... нищо няма да чувствате, стига да сте като мен, де. И когато пуснат трансфера\линията да се върти по-бързо, става каша. Лично мен все още работата не ми харесва, като че ли може леко да се облекчи.

Хората... тук още по-голям късмет. Има от интриганти по-големи, има откачени и искрено луди, има много големи пичове и хумористични типове, бе всякакви има. Има и много тъпи и такива, които просто не можеш да понасяш заради малоумната им физиономия, че и понякога миризмата им. Пожелавам на всички да попаднат на група като моята – търпеливи жени, които ти показват кое-как да направиш, без да викат отгоре ти и без да те препират, докато се учиш. Всеки знае какъв е бил в началото, но доста са го забравили и се мислят за богове. Все още не им се поддавам, не ме трогват, но може вие да сте по-избухлив човек. Настройте се освен физически, и психически. Моят началник е много добър човек, тя е на около 25-30 и е страшно позитивна и толерантна. Казва се Катя... ако случайно някой работник чете това, да знае коя е. Шефовете също са... ами, като шефове, това мога да кажа. Има много турци, малко са циганите, идват да работят поляци и украинци, почти всяка седмица идват дори и японци. Организацията е на друго ниво – пак казвам, за всичко е помислено.

Преди заплата на едно табло се изнася информация за всеки колко заплата получава и защо толкова и толкова. А, при оформянето на документите – те ви издават медицинско, но ако сте от мъжки пол – трябва да отидете за свидетелство за съдимост.

Има стол, всеки ден е различна храната, има дни, в които лично на мен не ми харесва, но като цяло не съм претенциозен. Вътре има също и лафка, тоалетните са в добър вид, съблекалнята също, на всеки ъгъл има апарат за топла и студена вода, както и в цеха. Към заплатата дават и купон от 60 лв. за почти всички супермаркети.

Сигурно забравям нещо, ако искате да питате нещо – питайте. Няма проблем да отговоря на каквото и да е. Общо взето с две думи – добри условия на труда, заплащнето може да е малко по-високо, работата може да бъде малко по-олекотена, хора – всякакви, стол, 3 почивки, 2 седмици обучение. :)

Защо не се пише нищо ново за фирмата?

И аз също мисля,че има деление м/у кандидатите;(Е,така е .Като се разрушиха бг. фирми,заводи.Преди 25 гд. от селата ги караха с автобуси в "Г. Димитров" и др. предприятия.Нима трябва да съм някоя си Айше ,та да ме вземат на работа????Дано някой от управляващите от Сливен чете........,но надали.Ще чакам да се опровергае моето мнение.......чакам покана за работа:)

Аз мисля че заплащането във фирмата е много ниско за положения труд който се дава от хората работещи във нея.Освен това сигорност няма,не се знае като отидеш на работа дали няма да те изгонят за някоя глупост.ИМА ГОЛЯМО ДЕЛЕНЕ МЕЖДУ БЪЛГАРИ И ТУРЦИ .Турците са с по големи превилегии.

Шефа е взискателен като всеки работодател. Проблема е там че незнае какви игри се играят в цеха.Там цари-наши и ваши. Аз съм доволна от заплащането.В големия град заплатите дори са и по-малки.Има една поговорка ,,Кой каквото прави за себеси го прави'' .

От скоро почнах работа в Атес и оставам със смесени чувства заради следните неща: Първо - заплащането е добро като за стандартите на малък град като Сливен. 360 лв първоначална заплата за момчетата + месечен бонус от 40 лв. за присъствие (тоест да нямаш нито един пропуснат работен ден или закъснение) + премия от шефа всеки месец (по негово усмотрение зависи в какво настроение е). Освен това извънредния труд (след работно време) се заплаща по 4.60лв на час, което не е никак зле. Сами преценете колко може да спечелите от извънредни за един месец... освен това храната и транспорта са безплатни и има доста почивки. НО...
До тук с добрата страна - сега следва лошата: - Шефовете са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО несправедливи и за това почти никой в завода не ги харесва. Защо е така ли - ами защото когато някой сбърка, вместо шефа да му каже "така и така - тук си объркал, оправи си грешката" - той почва да вика на работника ( да му крещи в лицето) а напоследък дори взе да гони за няма нищо дето се вика... Работата стана изключително несигурна. Надявам се ако някой от шефовете прочете това - да се замисли сериозно, защото просто това не е човешко отношение. Един добър шеф трябва да има малко повече УВАЖЕНИЕ към своите работници, защото именно те са тези, които вършат цялата работа и носят печалба на фирмата. Без тях сте нищо

(Защо ли,повечето коментари не са написани правилно на български????  :)....)
Повечето неща може и да са вярни,но имат много яки К.Г-та.

защо не набирате мъже,а  само жени ? Мъже те не ви ли  варшат работа ите могат да работят както другите, жените сигорно вършат друга работа а мъжете немогат?