АДЖИЛОН КОНСУЛТИНГ / Адеко България /img/frontend/nomap.png"

АДЖИЛОН КОНСУЛТИНГ / Адеко България

Обаче сте ми много интересни всички. Пишете анонимно мнение, без да заставете с името си, но въпреки това пишете с недомлъвки и не визирате нищо конкретно като проблем. Говорете с имена и реални примери, за да може мениджърите на компанията, които следят вашите мнения, да вземат мерки и да подобрят условията на работа. Бъдете конкретни хора - останете си анонимни, но поне говорете с реални имена и факти!

Преди да си излея душата бързам да споделя най-хубавата страна на Адеко - не те чувстват като част от фирмата. Това чудесно изяснява отношенията помежду ни... и така, в действителност съм сравнително нов работник на Адеко като контрактор в HPE GSD разбира се. За съжаление дойдох с намерението да градирам поне малко след последната си работа, но голяма заблуда. В началото бях със страхотни впечаления, заради супер якото интервю, което сигурно ще помня цял живот - единственото адекватно. Всичко стана много бързо и положително за мен. Но до тук. С месеци нямах представа, че имам нещо като TL и едва наскоро разбрах. Едно на ръка, че там никой нищо не знае и няма и желание да знае и да те информира. С течение на времето сам разбираш кога и как ще си взимаш ваучерите, как се пуска отпуска, time sheet и прочее. Заплатите са горе-долу по отношение на пари-работа, поне в отдела, в който съм аз към CFS tower. За съжаление, подобно на други фирми, се циганят за всичко допълнително като бонус за препоръка или при опит да изкопчиш поне 100 лв отгоре на заплатата при започване. Остава надеждата за прехвърляне към HPE в някой момент... но колкото и съблазнително да ви звучи работата в там, не забравяйте, че това си е поредният shared service center.

Кофти мениджмънт. Най- некадърните в топ мениджмънта на фирмата са най- отдавна и с опит само в тази фирма(напр. Венци). За сметка на това имат голямо самочуствие, че са върха в управлението на хора, процеси и ресурси :) Иначе има какво интересно да се научи, както и симпатични колеги на по- ниските нива. Не се залага на развитие на човешките ресурси достатъчно. За приятелските кръгове и номерата при промотиране във фирмата няма смисъл да говорим. Любовни ласки между колеги не са рядкост. Фирмената етика и култура са първосигнални.

Искам и аз да напиша няколко думи за АДЕКО, пък вие си преценявайте дали да кандидатствате по тяхна обява.

От Ноември месец 2016 работя за ХП чрез Адеко.

Искам да кажа, че интервюто с Адеко беше едно от най-бързите и най -организираните, които съм имала досега , а повярвайте ми аз съм имала десетки интервюта.

Доколкото си спомням първо ми се обади ейчарка, която ми каза, че ще ми направят два езикови теста на английски и на испански ( аз кандидатствах за позиция с испански), след това ще трябва да направя един писмен тест на английски и последния финален тест ( технически ) на срещата ни в офиса на АДЕКО.

Така минах аз двата езикови теста успешно и ми се обадиха да отида на интервю в Понеделник.

Отидох на интервю в Понеделник, говорихме си за мен, за работата, за позициите, на които съм била и направих техническия тест.

Също така Тийм Лидера на проекта ми задаваше технически въпроси.

Приключихме интервюто и ми казаха до 2 седмици , че ще имам обратна връзка.

В Четвъртък ( същата седмица ) получих обаждане от ейчарката , че са ме одобрили и са ми пратили оферта.

Така аз прочетох офертата и приех, заплатата хич не е 900 лв, не знам по кои проекти и в коя година е била толкова но моята е далеч от 900 ( слава богу).

Така че мисля, че с това , което ви изредих дотук ви доказвам , че ХП не взимат хора на талази нито пък първия човек от улицата, там се попада след поне няколко теста , дори и през Адеко си е дълъг процеса.

За обучението : 3 седмици обучение, scheduled calls , desk specific training - това прави не повече от 4 ри седмици, понякога може да са повече както беше при мен ( не знам поради каква причина).

За работата: Много зависи от това , в какъв проект ще попаднете. Има проекти с много обаждания , има и такива с по-малко.
Моя проект е по - малък и не е толкова натоварено.

За социалните придобивки: имате около 60 лв ваучери за храна
- 20 дни платен отпуск ( както почти във всяка фирма)
- ваучери за такси за тези , които работят до по късно ( аз имам нощни смени и ми покриват транспорта)
- спорт карта - която се поръчва през специален портал и с нея можеш да посещаваш много фитнес салони в София.
- допълнителни трейнинги ( безплатни ) след 6 месец
- допълнителен бонус към заплатата след 6 месец
- различни социални ивенти организирани от АДЕКО.

Местоположение : Бизнес Парк София , Младост 4, в някоя от сградите на ХП.

Има метро, автобуси - няма от какво да се оплаквам , на мен ми е супер удобно.

Възможности за развитие : Има след 6 и 9 месец, както вътрешни ( в самия екип), така и външни(можете да се прехвърлите в ХП).

Възможности за храна: Имате магазин 345, има Събуей, и заведение за хранене К- Express , както и много кафенета.

Така че не е толкова лошо както някои го представят , пак казвам , може би зависи от това в какъв проект си, но аз лично бих окуражила всеки да кандидатства в АДЕКО и сам да види как са нещата.

Здравейте, като бивш служител на "Крадеко" в мрежовия отдел на HPE искам най-искрено да Ви кажа по никакъв начин да не стъпвате в тази фирма. Предполагам, че който е стигнал изобщо до тази фирма е някое младо момче, което току ще е завършило университета както бях аз. Заплатата е около 1000 лева нетно (беше 900) в HPE. Скъсват ти задника от работа, като непрестанно те мониторират от 100 места, колко си работил, дали си работил. Вие работите в HPE, но сте никой. Всички около вас имат повече привилегии, по-добра заплата. Двойни стандарти! Не си мислете, че нещо учите. На първо ниво сте една техническа секретарка и това е.Дано нямате допир до такива лайна като Борис Сарабеев. Той е лицето на арогантния мениджмънт. Мога още много да напиша за Адеко, но просто запомнете това - "НЕ ХОДЕТЕ В АДЕКО, ОСВЕН АКО СТЕ ОТЧАЯНИ".

Здравейте, аз съм бивш служител и бих искал да ви предопредя. Видях, че има HPE са пуснали обяви за първо ниво младши инженери. От обявата изглежда така, че май HPE ще те наемат, а не тези нещастници през Адеко. Ако ви викнат, се пазете тази обява да не е лъжа и да подпишете с Адеко, защото тогава няма да има 24 почивни дни, добро заплащане и главния ви меринджей ще е едно лайно на име Борис Сарабеев (оперативен мениджър на Адеко за България), който ще си позволява да ви крещи и ще се чуствате сеедно работите в селската бакалия. Пазете се!!!

Относно Анонимния пич с дългия коментар за ГСД по-долу:

Брат, в момента работя в един от тези немски екипи в ГСД и това, което казваш е пълна глупост! И ще ти кажа защо, а и ти го знаеш - всички знаем, че говориш за един прословут екип в ГСД, в който нещата не са толкова розови, но и не съм чувал да са чак толкова зле, колкото ги обрисуваш! Ама забравяш, че има още около 6-7 екипа с немски. Аре моля те да не ги слагаш всички под една шапка, щото примерно в Омния, JCI и други, няма нищо общо с еонците. А и кой знае къв си и ти. Взе ли са те от Berufsakademie Ravensburg и сигурно си се помислил за велик, пред някоя "отрепка" ( според теб ), който е учил немски в Гьотето в Бургас, немската в Перник или 1-ва Немска в София. Не казвам, че е най-невероятната работа на света и ще остарея в Адеко, ама ми писна да чета злобни и снобски коментари от разни хейтъри, които си нямат друга работа и влизат да хейтят.

Управителят за България е невероятно тъпо парче - пълен некадърник. Скъсваш се от бачкване за мизерни пари. Свестните хора си тръгват, а некадърниците ги повишават. А да - и трябва да си сменят видеото в джобса, че хората от записа отдавна вече не работят там.

Така на кратко - ако сте в ГСД, немския кол център, натоварването е огромно, никой не знае какво става в повечето време, хората са наети от улицата с минимални знания по езика и компютрите като цяло. Всичко е много специфично и без това. Обучението е неадекватно и не подготвя кандидата за па работното място. Обучаващите също не им пука, страшни лентяи са.
Огромно текучество. Наемат се хора само и само, за да не се налага на вече по-издигналите се да вдигат телефоните. Пирамидната структура е налице. Първо ниво агентите се сцепват от работа, ако сте от тях и си вършите свестно задълженията не очаквайте нищо добро, най-много да искат от вас още повече и ще ви assign-ват повече от гадните случаи. Тези които не си вършат работата нищо не им правят, не ги уволняват - само и само да се вдигат телефоните, друго не ги интересува.
Не съм чул някой да е уволнен поради некадърност, която в ГСД е навсякъде.

Самата работа е отвратителна - звъни ти някъв немец, който имал няква си поръчка за СМТП поща, или за парола, или за каквото и да е, и ти трябва да разбираш от всичко. Но де факто просто разбираш как да попълниш малко тикети и да ги пратиш там където трябва, а от там ти ги връщат и не правят нищо адекватно, защото познай какво - работиш с индийци и унгарци, на които не им пука повече, от колкото на теб.

Заплащено иначе е добро, но не покрива нивото на стрес и омраза от работата - бруто 2000 лв +++ , бонуси до към 10 % след 6м. Има и ваучери, има и допълнително здравно осигуряване, работа на смени или и събота, за сметка на друг ден компенсация.

Тези които вече са се издигнали на 2-ро ниво са ок, нямат почти никва работа, не им звънят телефони, по цял ден кафенца и цигарки, обаче много пищят че имали работа, мани мани. Да ги ожалиш направо.

Абе живи и здрави да са, казах истината и така.

Като бивш служител на Адеко и по точно в ITO Windows support мога да кажа следното. Ако искате да бъдете употребени, смлени, сдъвкани и изплюти, Адеко/HP е вашето място.

1. Обучението им куца яко, това с менторството много зависи на какъв човек ще попаднеш. А в повечето случаи изобщо не ги интересува справяш ли се или не, защото всеки гледа себе си. Аз попаднах на ментор който, беше пред прехвърляне в HP и изобщо не го интересуваше научавам ли нещо... а обучението му беше нещо от сорта, "Това аз го правя така, защото знам че мога, иначе не трябва да се прави по този начин и ти не можеш да го правиш и не трябва"... На въпроса ама ти от къде знаеш че дадения тикет не е важен, и за това го затваряш директно, отговора беше е ако е важен ще бъде пратен отново... Общо взето иди разбери кое е важно и кое не е и как точно се прави.
2. Текучеството е огромно. От вас се иска да работите бързо и като робот. Който мисли общо взето се бави, всичко се изпълнява стриктно по зададена политика, която е спусната от някой който седи над вас. Не се ли справяте червените точки ви се трупат неумолимо и в един момент чао без много обяснения.
3. Както казах от вас се очаква да работите бързо, по зададени политики, не си мислете че ще градите нещо, ще създавате или пък кой знае каква мисловна дейност ще се изисква от вас. Първо и второ ниво са нива за роботи, където всичко което ще правите е да филтрирате основните проблеми и да ги решавате по зададени правила и политики, които политики някой от 3-то ниво е написал и определил. Така че не се хабете да си чоплите мозъка за неща от рода, ама това може да е направено по-добре, или аз мога да го свърша по бързо ако... на никой не му пука дали можете или не.
4. Явно има и не малко хора които не си вършат работата като хората и то на по-високите нива, защото редовно има фалшиви тикети, и сигнали за проблеми за напълно изправни системи. Проблема е че някой просто не е настроил нивата на алармите, защото го мързи и защото знае, че първо и второ ниво им е работата да филтрират всичко.
5. Като цяло да бачкаш на смени за някои хора може да е забавно, но можеш да работиш за същите пари (в други фирми) и по нормално време, разбирай само през деня и 7 дни седмично.
6. Относно това дали ти е сигурно мястото... не си и помисляй такова нещо. Ако нямаш приятели или познати в по горните нива или пък някой менажер, забрави. Сгафиш ли заминаваш си. Но и лично видях как един колега се отърва след като затри база данни, на голяма корпорация, само защото беше сбъркана една буква от цял ред команди, която се изпълнява на принципа copy&paste и му се размина защото имало бекъп.
7. Имам и приятел който е Cisco специалист от най-високо ниво с всички видове сертификати издържа само година в HP. Сега работи в Германия и не мисли да се връща. Спомена като напусна HP, че фирма като нея, единствената и цел е да употребява хората и да ги използва като роби. Днеска е тук, утре ще е другаде, стига цената на работната ръка да е достатъчно ниска.
8. Принципно някои от колегите са готини, но има и много дразнители, които даже може да се чудиш как по дяволите са попаднали на това място.

Общо взето това е... Опитай си късмета, ако искаш. Ако си млад и ентусиаст може и да успееш, да се задържиш повече от година.