АДЖИЛОН КОНСУЛТИНГ / Адеко България /img/frontend/nomap.png"

АДЖИЛОН КОНСУЛТИНГ / Адеко България

В Адеко беше едно от най-разочароващите ми интервюта за работа.Не че не съм имал и други интервюта след които съм си тръгвал с мисълта-какво по дяволите ме накара да дойда тук, но там ставаше въпрос за ''HR''-и събрани на случаен принцип от педагогическите специалности на ПУ и свободните университети или такива със заслуги пред шефа на фирмата.Очаквах че Адеко е професионална компания но интервюто протече като разпит на обвиняем воден от млада комисарка, която не видя нищо положително в CV-то ми (интересно защо ме бяха поканили тогава) и половината време отдели да ме пита строго защо съм имал прекъсване.Очаквах ако събере достатъчно доказателства за моята вина да натисне някой бутон, да влязат други нейни колеги, да ми сложат белезниците и да ме отведат.Супер непрофесионално и отблъскващо.Не знам кой какви впечатления има но моите са такива че никога повече не бих ползвал услугите им, макар да имат и добри позиции.

Адеко прави интервюта за Кока кола, след което трудовия договор ще е към Адеко? Само на мен ли не ми се струва ок?

Положението в рекрутмънт екипа на Адеко е плачевно и съм на път да си тръгна! За последните 7 месеца напуснаха много колеги, компанията е нестабилна, няма визия в момента за развитието й. Мениджмънт екипа е под всякаква критика. Много хора напуснаха точно заради тях... Също така текучеството в Администрация е огромно. Новият шеф е изпратен в България да закрие офиса, както го е направил в предната държава.

Не препоръчвам да кандидатствате/работите там.

Обаче сте ми много интересни всички. Пишете анонимно мнение, без да заставете с името си, но въпреки това пишете с недомлъвки и не визирате нищо конкретно като проблем. Говорете с имена и реални примери, за да може мениджърите на компанията, които следят вашите мнения, да вземат мерки и да подобрят условията на работа. Бъдете конкретни хора - останете си анонимни, но поне говорете с реални имена и факти!

Преди да си излея душата бързам да споделя най-хубавата страна на Адеко - не те чувстват като част от фирмата. Това чудесно изяснява отношенията помежду ни... и така, в действителност съм сравнително нов работник на Адеко като контрактор в HPE GSD разбира се. За съжаление дойдох с намерението да градирам поне малко след последната си работа, но голяма заблуда. В началото бях със страхотни впечаления, заради супер якото интервю, което сигурно ще помня цял живот - единственото адекватно. Всичко стана много бързо и положително за мен. Но до тук. С месеци нямах представа, че имам нещо като TL и едва наскоро разбрах. Едно на ръка, че там никой нищо не знае и няма и желание да знае и да те информира. С течение на времето сам разбираш кога и как ще си взимаш ваучерите, как се пуска отпуска, time sheet и прочее. Заплатите са горе-долу по отношение на пари-работа, поне в отдела, в който съм аз към CFS tower. За съжаление, подобно на други фирми, се циганят за всичко допълнително като бонус за препоръка или при опит да изкопчиш поне 100 лв отгоре на заплатата при започване. Остава надеждата за прехвърляне към HPE в някой момент... но колкото и съблазнително да ви звучи работата в там, не забравяйте, че това си е поредният shared service center.

Кофти мениджмънт. Най- некадърните в топ мениджмънта на фирмата са най- отдавна и с опит само в тази фирма(напр. Венци). За сметка на това имат голямо самочуствие, че са върха в управлението на хора, процеси и ресурси :) Иначе има какво интересно да се научи, както и симпатични колеги на по- ниските нива. Не се залага на развитие на човешките ресурси достатъчно. За приятелските кръгове и номерата при промотиране във фирмата няма смисъл да говорим. Любовни ласки между колеги не са рядкост. Фирмената етика и култура са първосигнални.

Искам и аз да напиша няколко думи за АДЕКО, пък вие си преценявайте дали да кандидатствате по тяхна обява.

От Ноември месец 2016 работя за ХП чрез Адеко.

Искам да кажа, че интервюто с Адеко беше едно от най-бързите и най -организираните, които съм имала досега , а повярвайте ми аз съм имала десетки интервюта.

Доколкото си спомням първо ми се обади ейчарка, която ми каза, че ще ми направят два езикови теста на английски и на испански ( аз кандидатствах за позиция с испански), след това ще трябва да направя един писмен тест на английски и последния финален тест ( технически ) на срещата ни в офиса на АДЕКО.

Така минах аз двата езикови теста успешно и ми се обадиха да отида на интервю в Понеделник.

Отидох на интервю в Понеделник, говорихме си за мен, за работата, за позициите, на които съм била и направих техническия тест.

Също така Тийм Лидера на проекта ми задаваше технически въпроси.

Приключихме интервюто и ми казаха до 2 седмици , че ще имам обратна връзка.

В Четвъртък ( същата седмица ) получих обаждане от ейчарката , че са ме одобрили и са ми пратили оферта.

Така аз прочетох офертата и приех, заплатата хич не е 900 лв, не знам по кои проекти и в коя година е била толкова но моята е далеч от 900 ( слава богу).

Така че мисля, че с това , което ви изредих дотук ви доказвам , че ХП не взимат хора на талази нито пък първия човек от улицата, там се попада след поне няколко теста , дори и през Адеко си е дълъг процеса.

За обучението : 3 седмици обучение, scheduled calls , desk specific training - това прави не повече от 4 ри седмици, понякога може да са повече както беше при мен ( не знам поради каква причина).

За работата: Много зависи от това , в какъв проект ще попаднете. Има проекти с много обаждания , има и такива с по-малко.
Моя проект е по - малък и не е толкова натоварено.

За социалните придобивки: имате около 60 лв ваучери за храна
- 20 дни платен отпуск ( както почти във всяка фирма)
- ваучери за такси за тези , които работят до по късно ( аз имам нощни смени и ми покриват транспорта)
- спорт карта - която се поръчва през специален портал и с нея можеш да посещаваш много фитнес салони в София.
- допълнителни трейнинги ( безплатни ) след 6 месец
- допълнителен бонус към заплатата след 6 месец
- различни социални ивенти организирани от АДЕКО.

Местоположение : Бизнес Парк София , Младост 4, в някоя от сградите на ХП.

Има метро, автобуси - няма от какво да се оплаквам , на мен ми е супер удобно.

Възможности за развитие : Има след 6 и 9 месец, както вътрешни ( в самия екип), така и външни(можете да се прехвърлите в ХП).

Възможности за храна: Имате магазин 345, има Събуей, и заведение за хранене К- Express , както и много кафенета.

Така че не е толкова лошо както някои го представят , пак казвам , може би зависи от това в какъв проект си, но аз лично бих окуражила всеки да кандидатства в АДЕКО и сам да види как са нещата.

Здравейте, като бивш служител на "Крадеко" в мрежовия отдел на HPE искам най-искрено да Ви кажа по никакъв начин да не стъпвате в тази фирма. Предполагам, че който е стигнал изобщо до тази фирма е някое младо момче, което току ще е завършило университета както бях аз. Заплатата е около 1000 лева нетно (беше 900) в HPE. Скъсват ти задника от работа, като непрестанно те мониторират от 100 места, колко си работил, дали си работил. Вие работите в HPE, но сте никой. Всички около вас имат повече привилегии, по-добра заплата. Двойни стандарти! Не си мислете, че нещо учите. На първо ниво сте една техническа секретарка и това е.Дано нямате допир до такива лайна като Борис Сарабеев. Той е лицето на арогантния мениджмънт. Мога още много да напиша за Адеко, но просто запомнете това - "НЕ ХОДЕТЕ В АДЕКО, ОСВЕН АКО СТЕ ОТЧАЯНИ".

Здравейте, аз съм бивш служител и бих искал да ви предопредя. Видях, че има HPE са пуснали обяви за първо ниво младши инженери. От обявата изглежда така, че май HPE ще те наемат, а не тези нещастници през Адеко. Ако ви викнат, се пазете тази обява да не е лъжа и да подпишете с Адеко, защото тогава няма да има 24 почивни дни, добро заплащане и главния ви меринджей ще е едно лайно на име Борис Сарабеев (оперативен мениджър на Адеко за България), който ще си позволява да ви крещи и ще се чуствате сеедно работите в селската бакалия. Пазете се!!!

Относно Анонимния пич с дългия коментар за ГСД по-долу:

Брат, в момента работя в един от тези немски екипи в ГСД и това, което казваш е пълна глупост! И ще ти кажа защо, а и ти го знаеш - всички знаем, че говориш за един прословут екип в ГСД, в който нещата не са толкова розови, но и не съм чувал да са чак толкова зле, колкото ги обрисуваш! Ама забравяш, че има още около 6-7 екипа с немски. Аре моля те да не ги слагаш всички под една шапка, щото примерно в Омния, JCI и други, няма нищо общо с еонците. А и кой знае къв си и ти. Взе ли са те от Berufsakademie Ravensburg и сигурно си се помислил за велик, пред някоя "отрепка" ( според теб ), който е учил немски в Гьотето в Бургас, немската в Перник или 1-ва Немска в София. Не казвам, че е най-невероятната работа на света и ще остарея в Адеко, ама ми писна да чета злобни и снобски коментари от разни хейтъри, които си нямат друга работа и влизат да хейтят.