АДЖИЛОН КОНСУЛТИНГ / Адеко България /img/frontend/nomap.png"

АДЖИЛОН КОНСУЛТИНГ / Адеко България

Не мога да си обясня защо има толкова озлобени хора, които не пишат нищо конструктивно. Критиката е хубаво нещо, но когато е обоснована. Аз реших да напиша нещо различно от моето преживяване в Адеко. Компанията ми помогна преди години да намеря страхотна работа в ХП тогава. Никога няма да забравя прекрасното отношение от двамата рикрутъри – Стефан и Лъчезар, които се отнесоха професионално, приятелски и чисто човешки към мен. Едно от много малкото приятни преживявания, които съм имал в подобни компании. Винаги ще си спомням Адеко с добро.

Кандидатствах за позиция с немски и английски език. Имах 3 интервюта по телефона, съответно на двата чужди езика и на български. Още тогава обсъдихме очкаванията ми за работно време и заплащане, като от страна на фирмата всичко беше ок и твърдяха че могат да ги покрият. Следва интервю на място на английски език с включени няколко технически въпросчета. От там насетне започва великото разкатаване... В край на сметка се оказва, че заплащането е с 30 % под очкаваното от мен, работното време е на сменен режим, който още на първото телефонно интервю категорично отказах. Цялата комуникация протича по следния начин- те ми казват, че ще се обадят, а после аз ги търся понеже не се обаждат. Така и не се срещнах с Hiring мениджъра, предавахме си съобщения по друг служител. През цялото време, в което ме разкатаваха, обявиха същата позиция в интернет- само че на български език /когато аз кандидатствах беше на английски/, предполагам, за да може "подходящия" кандидат да я разбере. Цялото нещо продължи 3 седмици, в които инвестирах време и усилия, надявайки се глупаво и оптимистично, че предварителните параметри ще бъдат спазени. В същото време получавам изключително позитивен feedback от езиковите си познания, от документите, от образованието и опита...бла, бла, бла! От цялата история останах с горчив вкус и на нито един познат или приятел не бих препоръчал да си губи времето с Модис. Ако при процеса на кандидатстване отношението е такова, не искам да си представям какво се случва, когато вече си служител.

Фирма Модис, като всички фирми, навлязли по времето на ГЕРБ в България е управлявана на принципа некоректна пирамида от мутраджийски тип. Бягайте, бягайте далече. Явно на ГЕРБ им трябват само телефонисти и айтита. Е не може всички да сме айти. В САЩ телефонисти работят само тези без университет.

Когато бях на интервю в Модис ми казаха че ще бъда в един екип, а после се оказа че са ме пратили във възможно най-гадния екип, където хора са влизали в болници, а други са колабирали на столовете си от стрес и т.н. Даже едно момиче 1 месец не е успяло да се оправи. Не случайно дават много пари там сега - защото жив те одират. Не се лъжете по това - после ще ви ги изкарат през носа! Не издържах и 2 месеца там

Преди няколко дни ми беше първия работен ден във Модис/Адеко. Повече от щастлива съм, че следващите дни нямаха нищо общо с него. Две много неприятни жени проведоха отегчително дълъг трейнинг като беше изключително трудно да се разбира английският им - особоно на едната женица. Имах чувството че духът ми напуска тялото няколко пъти. В крайна сметка мъката свърши, хапнахме в много добре измислено ресторантче в самата сграда, починахме - даже има плей стейшън игра на която хората играеха. В следващите дни всичко беше страхотно, срещнах много усмихнати и готини хора които изтриха лошите ми впечатления от първия ден. За момента съм много доволна - парите са супер, локацията е сравнително близко до метро и до автобус 413. Поне за момента не съм видяла нещо, което да потвърждава лошите мнения по-долу

Защо Модис не са си направили отделна страница в БГ Работодател, ами още ползват името на Адеко?

Най-гадното място на което съм работил!

Абе момче пхахахахах - как може да слагаш в едно изречение Мениджмънт и КРАДЕКО? Там мениджмънт няма - там си разделят козунака 10 човека а другите го духат.. На моето интервю ми разправяха за развитие, свалиха ми звездите - и аз им повярвах... гоУема грешка. от повече от година вече не работя там, но и до ден днешен нищо не се е променило. Едни и същи хора се разпореждат и гък не можеш да кажеш. Всички можещи си тръгват - остават само поставени лица и хора, дето другаде няма да ги вземат. ако ви кажат, че ви интервюират за ЕОН, ставате и отваряте вратата и - Дим, дим дим дим да ви няма! И това че са си сменили името не означава че има разлика от когато бяха КРАДЕКО!

Някой може ли да сподели относно Network Support Engineer-ите. Как са парите, има ли възможност да се научи нещо. Мениджмънта свестен ли е?

половинага екипи вземат повече даже от ролите, само хората с немски и френски са наебани. браво, МЪДИС !