Хемус Марк АД /img/frontend/nomap.png"

Хемус Марк АД

Нищо не е наред в "Хемус"/"Кох-И-Нор"/! Къртовски труд за нищо, стари машини, скапващи се почти всеки час, ниски заплати, прогресивно увеличаваща се норма, мизерни и тежки условия на труд...Подмазвачи и нагаждачи...Не ви препоръчвам дори да си помисляте за работа там!!!

Здравейте,явно нещата в Хемус са се оправили,защото не пишете.Или ви е страх да пишете защото да не ви изгонят.Ако сте доволни вече,похвалете го тоя Хемус,за да разберем,че вече всичко е наред.Като бивш служител дал на завода 18 години,ме интересува как се движат нещата там.Преместих се да живея в друг град и ми е далечко да дойда да видя старите колеги,ако са останали все още.Ако ли имам път към Бургас и дойда,може и да не ме пуснат.затова моля кажете нещо ,не мълчете.Поздрави от мен.

Защо не пишете бе хора,явно нещата са се пооправили в Хемус.Явно всичко е ОК.Сигурно се е сменило ръководството и всичко  е тръгнало идеално.Ако е така желая ви УСПЕХ и много,много РАБОТА!

Много съжалявам,за хората дали 20 и повече години трудов стаж на този скапан завод.Изхвърлиха ги като ненужни вещи,без капка съжаление и уважение.Мисля,че всичко идва от управлението на завода,в този завод няма трезво мислещи ръководни кадри.Всеки един ръководител(От бригадир нагоре)е толкова некадърен,че няма накъде повече.Щом се е допуснало да бъдат съкратени работници,знаещи тънкостите на професиите,които са работели в предприятието и то защото нямат техническо образование или са с основно???20 години могат да работят по машините ,а изведнъж"О,вие сте неуки!Затова ви съкращаваме ,нямаме нужда от вас!"Това е срамота.Сега като останахте само "УМНИЦИТЕ",мислите ли,че завода ще процъфти?Защото аз не вярвам.Сменете си управниците ,тогава може нещо да стане,но докато Д.А и Г.К са там,ще затънете още,по дълбоко в БАТАКА.Кризата е убийствена,дано да оцелеете.Успех във вашият"СЪРВАЙВЪР"

АЗ СЕ ПРЕДЪЖАМ КЪМ МЕННИЕТО НА ДРУГИТЕ БИВШИ СЛУЖИТЕЛИ НА ХЕМУС-МАРК,ЗАЩТОТО И АЗ СЪМ ПОРЕДНИЯ СЪКРАТЕН СЛУЖИТЕЛ СЛЕД 23Г. ТРУДОВ СТАЖ.БЯХМЕ ХУБАВИ ПРЕЗ ТЕЗИ ГОДИНИ,ЗАЩТОТО РАБОТИХМЕ КАТО РОБОТИ И ВСЯКА ЕДНА ЗАДАДЕНА ПОРЪЧКА ЗА ОПРЕДЕЛЕНО ВРЕМЕ НЕЗАВИСИМО КОЛКО Е ГОЛЯМА ТЕ ЗНАЕХА ЧЕ ТЯ ЩЕ БЪДЕ ИСПЪЛНЕНА,НО СЕГА КАТО СТАНАХМЕ НА ПО 50Г СМЕТНАХА ЧЕ ВЕЧЕ НЕ СМЕ ИМ НУЖНИ,НО ТЕ ТРЯБВАХА ДА УВОЛНЯТ ТЕЗИ КОИТО НЕ МОЖЕХА ДА СИ РЪКОВОДЯТ РАБОТАТА,А НЕ ДА ЛЪЖАТ ЧЕХА ЧЕ ЩЕ ИМ ТРЪГНАТ МАШИНИТЕ КАКТО НАПРАВИ ГЕОРГИ КАРАИВАНОВ 'СПЕЦИАЛИСТА'. ТРЯБВА ДА ЗНАЕТЕ,ЧЕ С НАШЕТО СЪКРАЩЕНИЕ ВИЕ 'УВАЖАЕМИ'СЧУПИХТЕ КРАКАТА НА ЗАВОДА!НО КАКТО КАЗА ЕДНА ОТ БИВШИТЕ МИ КОЛЕЖКИ ПО НА ДОЛУ ВИДЮВ ДЕН ИМА ЗА ВСИЧКО

Виж,какво ,ще то кажа,незнам кой си и колко години работиш в Хемус сега Кохинор,но си явно ужасно заблуден.а може би някой ти е замъглил съзнанието т.е са ти промили мозъка.13 год.работих там,работих с надежда нещо да се подобри,да стане предприятието по европейски стандарт.Купиха го австрийци-"JOLLY",помислихме си,че нещата ,ще потръгнат,но уви.Мъчиха се с нас хората(та българина може ли да възприема нещо).трябваше да сменят ръководството и може би тогава нещо можеше да стане.Продадоха го на Кохинор,пак същата управа.Нещата са още по-зле.Не се оправдавайте с кризата,от година на година поръчките намаляват.И стигаме до извода,че няма потенциал за развитие в тази фирма.а ти дето си решил да въвеждаш някакъв ред ,просто се откажи.Изгонихте хора които с години са работели там,мога да кажа дори,че изгонихте специалистите и защо защото нямат образование.Докато имаше поръчки бяха добри сега като няма не са образовани.Не се прави,че не ги разбираш тези неща недей да дрънкаш глупости,като комунистически лозунги,а ми се поогледай около себе си,стани от стола си,слез в производствата и виж какво е положението там,тогава опиши заблудата в която си попаднал.

Искам да започна с това, че преди да дойда в Кохинор съм минал през една също толкова одумвана по форумите компания, в която HR - ите под фалшиви псевдоними даваха ласкателни мнения за фирмата и защитаваха подчертано абсурдни тези. По подразбиране целта на включването ми далеч не е такава.
На въпроса: за Кохинор и Хемус. За незапознатите - разликата между тях е, че Кохинор е търговско дружество, а Хемус - прозиводствено предприятие, като и двете са под една шапка. Съответно тази им специализация определя и техните особености, проблеми, специфики и прочее. Също, Хемус функционира като едно тромаво голямо стабилно предприятие, докато Кохинор е "непослушното дете" на чехите, в което се развиват се нови продукти, реализират се идеи, допускат се грешки : , но като цяло се усеща динамиката на пазара.
Проблемът е, че за да постигнем сега в кризата резултатите от миналата година трябва да работим може би два пъти повече, при повече напрежение и несигурност, по-многобройно, но малки по обем поръчки и прочее... При почти всички компании е така (може би без фармацията, но там е съвсем друго) и това определено създава проблеми. Разботанта среда със сигруност не е "стимулираща", "развиваща потенциала", "откриваща нови хоризонти", но на такива клишета биха се вързали само студенти второкурсници, такива условия по същество няма никъде. За интригите и сплетните - и на мен понякога ми идват в повече, но и това е нещо често срещано.
Хубавото в Кохинор е, че екипът, наистина е от млади и позитивни хора (нека не звучи клиширано), които наистина даваме много от себе си, за да се опитаме да дадем вярната посока на развитие на фирмата. За мен лично е голямо предизвикателство да постигна нещо тук, много по - голямо от това да се бия в гърдите, че работя в Нестле (примерно) и за това съм много велик. Вярно, нещата не са така структурирани и подредени, сами се учим от грешките, но това му е чарът. И наистина - ако очаквате корпоративнар подредена обстановка по с работа от 9 до 18 - добре не кандидатсвайте - елате пак догодина, когато ще сме въдворили нашия си ред в нещата :) Ако пък искате да развиете нещо в себе си (макара и малко) или да приложите някоя идея (макар и малка) - заповядайте на интервю. Черно на бяло нещата стоят така, всеки има право да избира, а не като нашите родители, които "централно" са били "разпределяни" по села и паланки.
На всички търещи искрено желая да намерят подходящата за себе си работа!

Амвлия,предполагам,че не познаваш никой в тази фирма.Само ще ти кажа,че в момента има страшно много съкращения на работници.Почти всеки ден от завода си отиват по 4-5 човека,които са дали 20-30години от живота си за Хемус(сега КОХИНОР).А и чувам ,че започва съкращвние на административен персонал.Страшно нелогично ми се струва наемането на нови кадри.И все пак незнам.В Хемус всичко е нелогично,какво се чудя и аз?Но ако искаш пробвай се.Желая ти УСПЕХ!!!

Много благодаря за съвета, признателна съм Ви и все пак продължавам да се чудя, а и при наличието на цялата тази криза и безработица

Амелия,всичко,което пишат за Хемус се отнася за КОХИНОР.Няма разлика в управата.Фирмата е една и съща,само името е сменено.Затова не се бъркай да започваш там работа.Разпитай хора ,които са работели или все още работят там.Ако не ти пука обаче ,че след 2-3 месеца може  да останеш без работа,кандидатствай.Ако искаш да се развиваш в тази област ,като PR,в КОХИНОР няма да успееш.А ако си много умна,там ще те смачкат.Затова хубаво си помисли.Това е приятелски съвет.И все пак ако решиш ,УСПЕХ!!!