Алианц България / Allianz Bulgaria Holding

Здравейте,поканиха ме на интервю за позиция "Осигурителни и банкови посредници",вярно доста ме разпитваха,нямам никаква практика в банковата сфера,но сигурно са видели потенциал за да ме поканят на интервю.Заплащането ми стана ясно че е на процент,или с техни думи колкото повече работиш (повече застраховки имаш),толкова повече пари взимаш.Страхувам се че няма да им покрия стандартите,но и нищо не ми пречи да опитам.
можели някой да даде съвет?

Изключително некоректни.Кандидатствам за позицията "мениджър на екип"-финансов консултант.Те ми казват одобрена сте.Това което се иска от мен е да карам всички хора да се си правят скъпи застраховки,дори тези със заплата под 400 лв.и накрая както имаше уж сигурна заплата,се оказа,че НЯМА ТАКАВА.Само процент.Казах им-не искам да бъда застраховател,а само това за което съм кандидатствала ми се обаждат,че щом съм имала претенции не съм одобрена вече. ;)За град Варна !

Работя от 3 години в Алианц България Холдинг - универсална мрежа. Изненадана съм от негативното отношение към компанията от хора, които даже не са работили там.
Аз кандидатствах по обява за позиция "Мениджър екип". След първото интервю си дадох сметка, че трябва първо аз да се науча да продавам застрахователни и финансови продукти и тогава да градя свой екип. Лъжа е, че трябва да си приближен на някого, за да успееш. Ако работиш по стандартите на компанията израстваш много бързо. Няма таван на възнагражденията и има възможност за кариерно развитие. В момента съм Директор на мрежа и Търговски директор. Имам право на собствен офис и е много хубав, защото сама съм си го направила такъв.
Тази работа е за хора, които са комуникативни, бизнес ориентирани, постоянни, умеещи да слушат и разбират, хора, които изграждат отношения на доверие с клиентите си.
На разположение съм да отговоря от първо лице на въпросите, които Ви вълнуват, а ако сте от Стара Загора заповядайте в офиса ни - Д. Наумов 30л

Здравейте.
Някой може ли да каже какво е нетното възнаграждение за експертни позиции в „Застраховане – малък и среден бизнес” и „Международни застрахователни програми и корпоративен бизнес” ?
Видях, че са пускат обяви и ми е интересно какви са уславията за работа? Благодаря предварително!

Реших да проверя какво се пише в сайта за Алианц България Холдинг. Много кандидати за работа влизат в него за да получат предварителна информация за фирмата и не се замислят дали тя е вярна. На всички кандидати за застрахователи искам да им кажа да прочетат в КОДЕКСА за застраховане чл.164, чл.166,чл.60, чл.3, чл.157, чл.167, чл.168, чл.170, чл.171, и след това да коментират. На заплата се работи при брокерите - там да търсят трудови договори, а не да работят към тях без договор и да формират сива икономика. Застрахователните компании по закон назначават с договор за възлагане на посредничество, който позволява самоосигуряване. Първо трябва да се промени КОДЕКСА за застраховане и тогава кандидатите за застрахователи към Застрахователните компании да претендират за трудови договори. Алианц България Холдинг подпомага и стимулира под различна форма застрахователните агенти, така че работейки да получават добри доходи. Съгласете се, че ако отидете на друдов договор някъде, ако чакате заплата без да работите или ще фалирате фирмата или ще бъдете уволнени за да не я фалирате и на Ваше място ще се назначи друг кандидат, който ще работи. Относно клиентите - има статистика на колко телефонни разговори се урежда среща и на колко срещи се прави продажба. Просто се иска работа не да си губите времето в безполезни неща, иска се добра самоорганизация и да сте комуникативни, добри слушатели, позитивни, ориентирани към успеха. Добрият мениджър може да Ви помогне да сте успешни, но трябва да поискате успеха, трябва да следвате неговите указания и за всяко нещо да се съветвате с него за да постигнете успех! По отношение на обучението - вече не се заплаща! Но всяка застрахователна компания е длъжна по закон да обучава своите застрахователни посредници. Дори да имате висше образование е тесногърдо да смятате, че нямате нужда от обучителни семинари! Винаги може да се научи нещо ново, което Вие не знаете на тях. Всяко обучение, независимо в коя да е фирма, води до по-високи трудови резултати и по-висока конкурентноспособност между фирмите и на пазара на труда за самия служител. Пожелавам успех на всички кандидати за работа в Алианц България Холдинг, която е част от Allianz SE, знайте че тя е контролирана непрекъснато от немците и спазва стандартите, които се изискват от тях.

Кандидатствах като "Мениджър на екип".На първия ден бях на интервю в което не споменаваха изобщо за каква заплата и работа става въпрос.Обадиха ми се да кажат,че съм одобрена да подпиша договор.На следващия ден отидох и ми казват,че пак трябва да ме интервюират.Оказа се,че искат да работя като застраховател и ест без заплата.След като ме отпратиха,така и не ми казах нщ конкретно.Отношението беше УЖАСНО,нищо не можах да попитам-само те мен.Като им казах,че не си представям работата да нахалствам и да изнудвам хора с по 400 лв заплата да си правят застраховки за по ХИЛЯДИ левове,те просто ме изгониха.

Здравейте искам да попитам някой знае ли как горе долу стои въпросът с заплащането при стажантската програма в фирмата

Поканен съм на интервю за Мениджър Продажби за Варна. Изрично попитах човека (Михайлов) дали не става дума за събиране на екип и така нататък. Отговориха ми, че не е така, има екип, просто трябва някой човек да го ръководи. Утре имам интервю, ще кажа после какво е станало. Но, съдейки по коментарите, всичко ще свърши за 5 минути, като наговори глупости! Но, ще му тегля една майна!