Алианц България / Allianz Bulgaria Holding

Обръщам се към настоящите служители на холдинга.
Предвид предстоящите съкращения имайте предвид че може да договорите минимум 6 брутни заплати и съкращение по чл. 331 от КТ

Кандидатствах за позицията "Експерт здраве и безопасност" през март 2016 г. Поканиха ме на интервю и с това свърши всичко положително, което ми се случи. След като интервюто бе проведено в духа на седянка около Женския пазар от една разпасана госпожа, която се представи за вицепрезидент "ЧР" и която през цялото време демонстрираше превъзходство и пренебрежение към потенциалния кандидат за работа с коментари от типа: "Какво правите на вашите оперативки в сегашната ви работа, може би пиете уиски?". Усещайки и духа от негативния микроклимат в офиса разбрах, че мястото ми не е там. В допълнение на това получих уверението, че до една седмица ще ми върнат обратна връзка с резултата от интервюто, което разбира се не се случи. Точно след една седмица, обаждайки се да проверя какъв е резултата, едва ли не бях нахокан, че съм си позволил такава волност, като отново бях убеждаван, че до 1-2 дни при всички положения "ще ви дадем обратна връзка". На третият ден от моето обаждане обявата се появи отново в jobs.bg без естествено да бъда официално информиран, че не е е избран кандидат за позицията след всичките обещания за това. Бягайте далеч от тази фирма - името и е немско, но всичко в нея е балканско...

Ако някой иска да кандидатства в застрахвателна компания, то ЗАД "Алианц България Живот" е най-правилното решение. Нека да погледнем и защо вече 7 поредни години Алианц е на върха със страхотна преднина пред останалите. Изключително адаптивни са спрямо измененията на международния пазар. Предлагат качество и сигурност. Всеки себеуважаващ се човек иска да работи за точна и коректна компания, която наистина се е съсредоточила върху задоволяване на финансовата потребност на човека. Има решение за всеки един, независимо от неговия доход. Обезщетенията се изплащат дори и в тридневен срок, независимо, че в Кодекса е записано до 14-дневен срок. По отношение на заплащането. Не е ли по-добре да имаш шанс да изкарваш повече от средната работна заплата, отколкото да стоиш всеки месец на 800лв бруто. Защо трябва да работиш на трудов договор и труда ти да не бъде оценен и да работиш цял живот без да ти вдигнат заплатата. И същевременно да не можеш да излизаш в отпуск, когато ти се налага. Всеки един в Алианц подхожда с разбиране, да не говорим, че повечето хора са млади и учтиви. И едно друго предимство е, че компанията се ползва с много добър имидж в цял свят и дава широк спектър от познания във всяка една област именно заради ежедневната комуникация с малки и големи клиенти. Ако имаш лична идея, която ще е в полза на компанията, мениджърите ще се вслушат в теб, независимо на кое ниво в йерархията си.

Здравейте,поканиха ме на интервю за позиция "Осигурителни и банкови посредници",вярно доста ме разпитваха,нямам никаква практика в банковата сфера,но сигурно са видели потенциал за да ме поканят на интервю.Заплащането ми стана ясно че е на процент,или с техни думи колкото повече работиш (повече застраховки имаш),толкова повече пари взимаш.Страхувам се че няма да им покрия стандартите,но и нищо не ми пречи да опитам.
можели някой да даде съвет?

Изключително некоректни.Кандидатствам за позицията "мениджър на екип"-финансов консултант.Те ми казват одобрена сте.Това което се иска от мен е да карам всички хора да се си правят скъпи застраховки,дори тези със заплата под 400 лв.и накрая както имаше уж сигурна заплата,се оказа,че НЯМА ТАКАВА.Само процент.Казах им-не искам да бъда застраховател,а само това за което съм кандидатствала ми се обаждат,че щом съм имала претенции не съм одобрена вече. ;)За град Варна !

Работя от 3 години в Алианц България Холдинг - универсална мрежа. Изненадана съм от негативното отношение към компанията от хора, които даже не са работили там.
Аз кандидатствах по обява за позиция "Мениджър екип". След първото интервю си дадох сметка, че трябва първо аз да се науча да продавам застрахователни и финансови продукти и тогава да градя свой екип. Лъжа е, че трябва да си приближен на някого, за да успееш. Ако работиш по стандартите на компанията израстваш много бързо. Няма таван на възнагражденията и има възможност за кариерно развитие. В момента съм Директор на мрежа и Търговски директор. Имам право на собствен офис и е много хубав, защото сама съм си го направила такъв.
Тази работа е за хора, които са комуникативни, бизнес ориентирани, постоянни, умеещи да слушат и разбират, хора, които изграждат отношения на доверие с клиентите си.
На разположение съм да отговоря от първо лице на въпросите, които Ви вълнуват, а ако сте от Стара Загора заповядайте в офиса ни - Д. Наумов 30л

Здравейте.
Някой може ли да каже какво е нетното възнаграждение за експертни позиции в „Застраховане – малък и среден бизнес” и „Международни застрахователни програми и корпоративен бизнес” ?
Видях, че са пускат обяви и ми е интересно какви са уславията за работа? Благодаря предварително!

Реших да проверя какво се пише в сайта за Алианц България Холдинг. Много кандидати за работа влизат в него за да получат предварителна информация за фирмата и не се замислят дали тя е вярна. На всички кандидати за застрахователи искам да им кажа да прочетат в КОДЕКСА за застраховане чл.164, чл.166,чл.60, чл.3, чл.157, чл.167, чл.168, чл.170, чл.171, и след това да коментират. На заплата се работи при брокерите - там да търсят трудови договори, а не да работят към тях без договор и да формират сива икономика. Застрахователните компании по закон назначават с договор за възлагане на посредничество, който позволява самоосигуряване. Първо трябва да се промени КОДЕКСА за застраховане и тогава кандидатите за застрахователи към Застрахователните компании да претендират за трудови договори. Алианц България Холдинг подпомага и стимулира под различна форма застрахователните агенти, така че работейки да получават добри доходи. Съгласете се, че ако отидете на друдов договор някъде, ако чакате заплата без да работите или ще фалирате фирмата или ще бъдете уволнени за да не я фалирате и на Ваше място ще се назначи друг кандидат, който ще работи. Относно клиентите - има статистика на колко телефонни разговори се урежда среща и на колко срещи се прави продажба. Просто се иска работа не да си губите времето в безполезни неща, иска се добра самоорганизация и да сте комуникативни, добри слушатели, позитивни, ориентирани към успеха. Добрият мениджър може да Ви помогне да сте успешни, но трябва да поискате успеха, трябва да следвате неговите указания и за всяко нещо да се съветвате с него за да постигнете успех! По отношение на обучението - вече не се заплаща! Но всяка застрахователна компания е длъжна по закон да обучава своите застрахователни посредници. Дори да имате висше образование е тесногърдо да смятате, че нямате нужда от обучителни семинари! Винаги може да се научи нещо ново, което Вие не знаете на тях. Всяко обучение, независимо в коя да е фирма, води до по-високи трудови резултати и по-висока конкурентноспособност между фирмите и на пазара на труда за самия служител. Пожелавам успех на всички кандидати за работа в Алианц България Холдинг, която е част от Allianz SE, знайте че тя е контролирана непрекъснато от немците и спазва стандартите, които се изискват от тях.

Кандидатствах като "Мениджър на екип".На първия ден бях на интервю в което не споменаваха изобщо за каква заплата и работа става въпрос.Обадиха ми се да кажат,че съм одобрена да подпиша договор.На следващия ден отидох и ми казват,че пак трябва да ме интервюират.Оказа се,че искат да работя като застраховател и ест без заплата.След като ме отпратиха,така и не ми казах нщ конкретно.Отношението беше УЖАСНО,нищо не можах да попитам-само те мен.Като им казах,че не си представям работата да нахалствам и да изнудвам хора с по 400 лв заплата да си правят застраховки за по ХИЛЯДИ левове,те просто ме изгониха.

Здравейте искам да попитам някой знае ли как горе долу стои въпросът с заплащането при стажантската програма в фирмата