Publicis MARC Advertising / ПУБЛИСИС МАРК АДВЪРТАЙЗИНГ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Publicis MARC Advertising / ПУБЛИСИС МАРК АДВЪРТАЙЗИНГ ЕООД

Отвън изглежда добре....филиал на голяма и реномирана международна организация.Обаче.....съответно с един от по-долните коментари,независимо от личен опит,ще бъдеш поставен на изпитателен период от 3-6 месеца(неплатен, но на пълен работен ден,гарантирано да вършиш отговорни задачи,а не просто да си the coffee guy and shredder man)

Интервюто ,на което бях,ми се стори че беше като за изпълнителна длъжност(да имаш впечатляващо CV и covering letter, първо интервю,да изпълниш една дълга писмена задача,второ интервю и после така и не разбрах....всичко това за стажантска позиция,в която се очаква обаче да си навътре в индустрията,да имаш опит,да знаеш неща,но и да си склонен да работиш за без пари...не би трябвало това да е практика в 2016 ,дори и в БГ.

Дори не знам защо изобщо се съгласих да ходя...Първият сигнал бе, че като маркетингова агенция би трябвало тяхното присъствие в социалните медии да е up-to-date,а не пълно с неработещи линкове и неъпдейтната фейсбук страница

Мениджмънта на компaнията е безобразен. Всичко там изглежда само привидно добре. Добре замаскиран парад на схеми и експлоатация е най-точното описание, което мога да дам за тази компания. Казаната дума, обещания и уважение там са митологично понятие. Идеята е да вземат колкото могат повече от теб, изцеждайки те до максимум и давйки пълният минимум. Междунродна компания на селско ниво. Горещо не препоръчвам за хора, които имат поне малко себеуважение.

Опитаха се да ме поканят на интервю за маркетолог, зададох им въпроси относно работна среда и други. Отговориха ми обидено, че трябвало аз да съм ги проверил преди да кандидатствам при тях и т.н.

Е проверих ги, ако коментарите са верни и аз съм се отървал да си губя време на интервю при тях.

Правих проект възложена от фирма Публисис АД - Николай Неделчев /съдейки по логото, трябва да е същата или свързана/, имаха хиляди претенции за сроковете, въпреки че се бяха забавили с месеци за необходимите документи и най-безцеремонно излъгаха, че ми ги били пратили по мейла, но незнайно защо не са пристигнали; и видиш ли - не са те винодни, та трябваше да се моля като просяк по общините навръх нова година да направят невъзможното, ходих хиляда пъти..., обещаха, че всичко това допълнително ще се заплати и накрая не си платиха таксата за проекта към общината /от 50лв/....дреболия, но на фона на другите разминавания ми се струва крайно несигурна и некоректна за трайни взаимоотношения фирма.

Единствения досег, който съм имал с тази фирма, е едно интервю за работа. Това е може би интервюто, от което най-бързо съм си тръгнал. С изключително облекчение си тръгнах от тази фирма и всъщност единственото, за което ме е яд е, че си загубих времето. Крайно фамилиарничене от сорта "ами пич, глей са... ами пич това, пич онова..." - съжалявам, но това за мен е смешно и несериозно. Не е това, което очакваш когато отиваш в някаква "велика" компания. Нямам нищо против да се минава на ти при такива разговори, но уличният език НЕ е езикът на един такъв вид комуникация... ако ще и да кажете "еми те в артистичните среди са по-освободени" Освободени - ОК, но не и простаци. Но това е само началото. Върхът на сладоледа беше изказването "еми пич, глей ся, много ни харесват нещата, които си правил - ставаш... (след две минути) ... ама пич, ние понеже не сме сигурни дали ставаш ти предлагаме първо да направиш, е така, 6 месеца неплатен стаж" и това общо взето беше моментът, в който напуснах с мръсна газ.
А, и как да не спомена това, че срещата беше примерно за 10 часа, аз се разкарах дотам за да се видя за 2 секунди с "пича", който ми каза, че "нещо много важно изникнало" и ще трябва да се видим в 13:00.
Така че с две думи: несериозност и неуважение. Сори.

Може би най-смешната фирма в Европа. HR отдела е на ниво отпреди 16 години и искрено се надявам да вземат малко да почетат някоя и друга книга и да отидат на някое друго обучение защото се излагат. Така нареченият HR е на нивото на немска бакалия. Не е нормално да пуснеш обява за конкретна позиция, с конкретни изисквания към кандидатите, а в последствие променят изискванията към кандидатите. ОК, разбирам че и Вие сте шуро-баджанашка фирмичка, но не е нужно да го показвате толкова явно. Жалко за хората които се връщат в България и попадат на такива аматьори. Вземете пример от HR отдела на Мобилтел, наистина има каакво да научите. Наистина Ви съжалявам.

Прочетох повечето мнения тук и мисля, че преобладава твърдението, че заплатите не са високи но някой би ли говорил в цифри защото всичко е много относително също така и дали заплащането е редовно защото оказва се това е съществен проблем на много работодатели. Мисля да кандидатствам за специалността предпечат. Предварително благодаря на всеки който изкаже мнение и даде съвет за да не си губя времето излишно :)

Публисис си остава най-добрата фирма, в която съм работила.

Много се забавлявах с това за крайния квартал :) Хахахах! Ако бул. България е краен квартал, вие сигурно не сте достатъчно голям/а, за да осъзнавате действителността:) ? Бизнесите вече не са в центъра, вземете за пример който и да е. Едва 5 на 100 от големите бизнеси са с адреси в центъра, а 50% от тези 5 сигурно са банки. Хахаха!
Колкото до привилегии като служебен бензин, трябва да ги търсите там, където самата работа има нужда от такива - например ако кандидатствате за маркетинг мениджър или кий акаунт мениджър. В агенциите това е много по-рядка практика. И вие много добре го знаете.
Марк не е място за професионалисти ????? Хахахах! А къде- в Бела България може би, където ще ви мачкат без никакво уважение и където ще се наложите само ако се подмазвате. Там ли е ноу-хауто? Има хиляди като Бела, само няколко като Марк. Аз съм работила в достатъчно бизнеси - български и международни, за да зная това. И в търговията и в маркетинга. И не ниво акаунт, хахаха :)

Здравейте, може ли някой да ми сподели мнението си за Хепи Енд, която е част от групата Publicis Mark. В момента търсят човек за акаунт асистент.