Едуардо Миролио /img/frontend/nomap.png"

Едуардо Миролио

Като човек работил, в това ужасно гнездо на змии, мога да кажа само едно - нямаше по-щастлив ден за мен,от този в който си тръгнах!Във връзка с коментара на Началника - провери в речника и не бъркай РОБОВЛАДЕЛСТВО с КАПИТАЛИЗЪМ.При капиталзма всеки има право на мнение и само най-качествените оцеляват, при Робовладелството - оцеляват само лицемерите и подлизурковците.НЕ съм съгласна, че хората, които работят в цеховет на Миролио са недостойни - напротив - помисли си кой ти изкарва заплатата, докато си провеждате оперативките всеки понеделник на последния етаж в Администрацията! Ако има брак - то той е заради некачествениет суровини - нима може да произведеш добра продукция от залежала прежда, или по-лошо, такава която е прегорена от многократното пребагряне, защото някой не оцелил цвета...Ако искаш да се докараш пред някой, по-добре се откажи и си замълчи, защото всеки, който се е докоснал до помията на Миролио може да ви направи на дребни стотинки...радвай се че хората имат нужда от работа и си мълчат иначе такива като теб нямаше да има къде да се покриват имитирайки работа всеки ден...дори не ми се подхваща темата за изкуствено направените извънредни часове - цял ден на кафе машината, по пътищата, на обяди извън фабриката и след 5 вече сме най - работните!!!Въобще не говори за уплътняване на работното време!!!
Радвайте се че г-н Миролио не знае и половината от мизериите, които вършите!
И ако някой се чуди - това е за централата на Е.Миролио в Сливен + бившето Раумер!
Лека вечер и дано да те мъчи съветта, та да не можеш да спиш!

Госпожи и господа! Ако не сте забелязали да ви кажа аз. Живеем в свободна страна. Който не е доволен от работата си в Миролио, по всяко време е свободен да си тръгне. Работата в тази фирма е като във всяка друга. Нарича се капитализъм. Не мога да ви се начудя как иската по високи заплати с този брак който произвеждате. И въобще не смятам че вие работниците сте на нивото на италианските работници.На работа сте 8 часа и това е. Какво значи отивам да пия кафе ,като сте на работа. Стига с тези стари комунистически свободи. Работното време във всяка нормална фирма е добре уплътнено. Пишете, че началниците ви са не образовани, а не пишете нищо за вашата квалификация.

заплатата е мизерна за средата в която се работи.уважение между колеги е идеално фирмената сигорност нямам мнение а за работната среда е под всякаква критика

loho zaplahtane usloviq za rabota nula.sviloza qrn falira zaradi tozi italianec.xorata ostavat bez rabota.na vas 250 lv stigat li vi;

Ти в кой цех работиш(работничката)...нищо не се решава с говорене или мнения по събрания,евентуално ако има хора от горе,може да се погледне на нещата по друг начин.Да не говорим за новобранците,които не смеят гък да кажат,за да им подновят договора.Пък от старите,които се обаждат- са все черни овце и никога не се издигат в очите на началници и италианци(как така ще им се противоречи).За съвет се обръщам към колеги,защото те са в центъра на работата,пък и си разбират от нея.На г-н Едуардо само мога да благодаря,че плаща заплатите навреме,все пак е като тати за нас.Благодаря му,че имаме и работа.Но едно ще кажа-ние сме хора,работим много,и имаме нужда като нормални хора,които стават в 3.30,да си изпием кафето или да закусваме ,не да ядем като добитъци по машините,за да не ни се разтреперят краката.Но такива екстри за нас няма.Не искам да се крия,за да дръпна 1 фас,не правя нищо нередно,дали пуша или не-имам нужда просто да отпочина за минути от маратона прокрай машините.Щом мъжете могат-можем и ние,или тук става въпрос за полова дискриминация.Не можете без жените-затова ни пазете.Знаем ви(мъжете)колко можете да тъчете ...

Споко..скоро може и да го затворят.
Работила съм няколко месеца там и ако не ближеш и не се подмазваш - няма развитие
Все пак мога да кажа, че собственика е пич - става въпрос за Едоардо, а този ........., който ръководи фабриката е пълна нула...Както вече писах, той достигна до тази длъжност с вече споменатото.

Бъдете здрави

като почнах мислех че в предприятието като е италианска викам а с европейско мислене останах си с мисленето мислех че няма дескриминация
а то излезе по зле и от комунизум плен нацизум идеалната раса от подмазжачи

Neznam ot kyde da zapo4na,tolkova mnogo mneniq se napisaha za firmata,za na4alnicite,rabotnata sreda,hamburgerite,otno6enieto na na4alnicite spqmo rabotnicite.Razbiram ima dosta hora,koito sa zasegnati po edin ili drug na4in,no s kakvo pomogna vsi4ko tova.Az nevijdam nikakva promqna.Vmesto da se pi6at vsi4ki tezi izevleniq,ne li po-dobre da govorim otkrito za problema,otkolkoto da izpisvame samo dumi.V kraina smetka nie(rabotnicite)sme potyrpev6i.Tova e moeto mnenie.Problema se re6ava s govorene,a ne s pisane.Nadqvam se da ne cym zasegnala nqkogo.

za]o li mnenieto na 666 mi e poznato za Sliwen zapla]aneto bilo dobre a ti oglegalali se okolo sebe si drugite rabote]i hora kakwi zaplati wzimat kakvi osloviq na trud i drugi a i nikoi ne ti e vinoven `4e ne si si tursila pravata znae[li naprimer v edna benzinostanciq no[niqt trud se zapla[a mewdu 2.5-3. lv na 4as

Работя за тази фирма от четери години и мога да кажа,че като всяка фирма има и добри и лоши неща.Много от работещите смятат,че когато допускат грешки не могат да търпят критики,но е добре да помислят,че дефектната продукция не води до увеличаване на работната заплата.Работата е добре заплатена за град като Сливен и има кадри,които работят още от създаването на фирмата и още преди тя да бъде италианска собственост.Много е лесно човек да обвини преките си ръководители,но задайте си въпроса как става така,че някои кадри са постоянни,а други идват и си отиват.За да се движи една такава голяма фирма всичко е свързано с вътрешната дисциплина и осъзнатите професионални отговорности.Хората,които не могат да разберат това нямат място в Миролио.Работила съм на много места и повярвайте ми - произхода на инвеститора е без значение.Работила съм за много по - малко пари,отново на три смени и при това след края на нощната те карат да оставаш да си доработиш,но за разлика от Миролио никой не ти плаща допълнително извънредния труд.Не е задължително един началник или собственик да ти е симпатичен - важното е да намерите взаимен подход един към друг.Не можеш да очакваш,че ти ще правиш грешки и ще дънеш началника си/без значение дали е ......, ..... ,........ или друг/,а той ще те почерпи за това.Естествено,че ще се ядоса.Всеки пази собствения си хляб и думи като това,че работниците искарват хляба на началника си са безмислени.Много от хората тук са доволни от работата си и не биха я сменили за друга,защото са го разбрали.Няма нужда да се стремим да търсим вина в другите.Важното е да я потърсим първо в нас.