Банка Пиреос България АД /img/frontend/nomap.png"

Банка Пиреос България АД

Някой ще даде ли инфо колко пъти трябва да си пусна автобиографията и мотивационното писмо, за да ме извикат на интервю?И защо едни и същи обяви като им изтече срока, ги пускат наново, така вече трети месец?Няма читави кадри ли, няма желаещи ли, каква е идеята?Само с връзки и познати ли става в тази банка?Благодаря предварително за отговора.

iskam da kaja 4e vsi4ki neshta sa verni za bankata ! smjatam 4e kolegite sa opisali napulno sityaciata v bankata!edno e jasno 4e 4ovek turpi izvestno vreme i si trugva s mnogo loshi 4ystva i izjivjavanija ot bankata 6te kaja 4e kasierkite naistina vzemat 300 lv. zaplatata na ypravitelite na klonovete 800 lv, a na 4ista4kite koito idvat za 1 4as e 150 lv. A ZA OHRANATA DA NE GOVORIM 4A VZIMA POVE4E I OT KASIERKITE 360 LV I STOJAT PO CJAL DEN I SI GI MESTJAT OT EDINIJA KRA4OL V DRYGIJA! SEGA VE4E MOJETE DA RAZBERETE 4E NA OTDEL HR IZOBSHTO NE MY PYKA ZA SVOITE SLYJITELI !
NO DA NE ZABRAVJAME 4E VSE PAK SME V BG!

Добра си е банчицата. В определени сегменти е добре организирана за разлика от много други. Служителите са точни и си помагат.

Ако си професионалист в банковата сфера, нито ще отидеш да работиш в някой клон на Пиреос, нито ще те вземат на работа, защото не могат да ти платят заплатата... Изключения, разбира се, винаги има...

Бивш учител и професионалист в банковото дело са две крайно противоречиви неща. Но щом казваш:)

Заплатите на управителите варират, в зависимост от това в кой град е клонът. За провинцията- 1200-1600 бруто. София- 1300-1800, в 1-2 клона- 2000лв. и 2500 лв. Интервюто е с Регионалния Директор, шефката на ЧР и на края с Генералния Мениджър, който е грък. Ако не знаете английски- асистентката му присъства на интервюто, за да превежда. При регионалния и ЧР се минава сравнително лесно, при Генералния е по-трудно- човекът е професионалист и изисква същото от служителите си. Дава баланс, ОПР и парични потоци на 1 фирма и кандидатът трябва да каже какво й е състоянието и т.н. Трябва да се дадат прогнози за това колко млн. депозити ще бъдат привлечени до края на годината. Като цяло служителите по клоновете не са много квалифицирани- рядко се назначават хора с опит или познания в банковата сфера. Заплатите им са изключително ниски, напрежението и отговорностите- огромни, нямат никакъв стимул да работят и общо взето всичко се стоварва на плещите на управителя.
Моят съвет е човек да кандидатства там само в краен случай. А ако е за управител в Русе- даже да не си го помисля...
Пропуснах да отбележа, че има служебен телефон до 120 лв. на месец, трябва винаги да е включен и да си на разположение, дори през уикенда, също и служебна кола мисля, че беше до 150 лв. разход за гориво на месец.

Аз също съм настоящ служител и да ти кажа,не знам защо заблуждаваш хората с такива цифри.
Не знам запознат ли си с новите разпоредби относно достъпа до системата и ясните правила които поставиха гърците?!
В момента заплатата на един касиер(телар) става думаза брутна заплата е около 400 лева.
заплатата на един т.н обслужване на клиенти и касиер е около 500 лв брутна заплата.
Къде ги откри тези 600 лв не знам.
Не знам в кой клон си и не знам защо трябва да заблуждаваш хората но аз съм откровен и честен.
Не бих посъветвал никой да се лви за касиер в банка,дори и със средно икономическо каквото е нивото за касиер в банков клон.
Успех на всички и Весели Коледни и Новогодишни празници!

Реших да напиша и аз нещо, защото няма много точни отговори на въпроси свързани с започването на работа в банката.
Първо за касиера: Стартовата брутна заплата е 600 лв.; не е вярно, че ще се занимаваш само с премане и предаване на пари срещу съответните документи, а ще се наложи и доста от функцийте на фронт-офиса да усвоиш/ което не е толкова лошо с оглед бъдащо израстване/. Изпитателният срок е 6 месеца след което по усмотрение на управителя заплатата може да бъде увеличена с още стотина лева. Няма изискване за висше образование, а за /по възможност/ предишен опит при боравене с пари и особенно с валута/предимство/.
Сигурно има отдели и клонове където цари хаос и напрежение, но това не е цялостният облик на банката. Трупането на опит в банковата сфера е реална предпоставка за доживотно развитие в тази област на икономиката. Гарантирам, че хора които работят усърдно и се стараят да научават;развиват;обогатяват и т.н. свойте познания/ може би не толкова бързо колкото им си иска/ ще получават развитие в Банка Пиреос България.
Започването на работа в банковия сектор единствено с цел голяма заплата не е сериозно и никой мениджър не би го оценил положително.
Негативите за които прочетох по долу не са изолиран случай само за Пиреос, а за целия банков сектор/повече или по-малко/.
Много от мненията не са актуални или са откровенно неверни/ заплати по 300 лв.-пълни глупости; кредитни инспектори с брутни заплати под 700 лв.- пълни глупости/. Казвайки това имам в предвид колеги които биха постъпили сега на работа.
Успех на напускащите и добре дошли на новите колеги. Важно е когато се видим да можем да се поздравим с добри чуства.

Като каза обучение - защо не обясни и как плащат командировъчни. Първо си плати билета до София/примерно от Варна/, после т.е след обучението пращаш билета и командировъчното до София и чакаш и стискаш палци да ти възстановят пътя и дневните. Като чакането продължава и до месец. Въпроса е от какъв зор, служителя да кредитира банката в която работи?

Заплащането е унизително, ОКОЛО 400-450ЛВ бОНУСИТЕ СМЯХ И ТО АКО ГИ ДАДАТ, обучение- пародия, наемат се хотелски зали и стаи за по 100 евро нощувка, което е половин заплата,а служителите мизерстват, но никой не им е виновен, явно толкова струват,не е проблем, че има много работа, а че нямя заплащане за положениа труд,Развитие и кариера-умираш там където си почнал, освен ако не си имаш човек от горе да те издигне,В казармата се чувсвах по добре, поне нямаше толково интриги, повечето колеги со абсолютно не компетенти, няма как да е друго при това текучество, никой себеуважамащ се няма да се хване на работа за стотинки и никаква переспектива за развитие,Работната среда -проблеми с техниката и оборудването,Ръководителите се изживявят като робовладелци,Все още византийците ни смятат за варвари :) а послушковци и доносчици колкото си искаш,Повече уморява работната среда от колкото самата работа,СВОБОДА ИЛИ СМЪРТ :)