Банка Пиреос България АД /img/frontend/nomap.png"

Банка Пиреос България АД

Възможно най-глупавата банка която може да съществува, а за Наталия Славова да не говорим. КРАЙНО НЕКОРЕКТЕН РЪКОВОДИТЕЛ - Назнача служителите без никакв опит в банковата система и очаква да работи като другите които са там от 5г. Обеща едно, а става съвсем друго. Назначава хора, при положение, че вече е купена от друга банка И ТЕЗИ служители са обречени. Иначе е много мила и мазна, но не се подлъгвате- много е зле

ето още интересни неща, който открих

Може ли да кажете как протича стажът? Какви задачи ти дават за изпълнение, какви са задълженията на стажанта?

Банката е идеална за първа работа на много млади хора - всеки ден е интересен и те учи на нещо.
Работих в централата, където колегите са млади и сговорни, работата е много и интересна, и винаги разнообразна.
Да си намериш добре платена работа в днешно време в София не е трудно, но винаги ти трябва опит и знания. В това отношение банката беше безценна - взеха ме малко 22 годишно момиченце от улицата, а когато след 7 години реших, че вече е време да порасна, се оказа, че 7 години в банка са сериозно предимство при кандидатстване за работа, практически за около година на новата си работа изкарах и парите, които в банката не можах.
И все пак, понякога още се просълзявам, когато се сетя какво загубих, когато напуснах - страхотно задружен колектив, удовлетворяваща работа, атмосфера на огромно взаимно уважение, и най-вече - великолепното ръководство на дирекцията, които те водят за ръка като родители, когато имаш нужда, но чуват мнението ти като на равен, когато стане въпрос за нещата, които вършиш ти. Беше прекрасно - хем като огромно семейство, хем като училище, в което все пак ти плащат. Когато напуснах, оставих зад гърба си около 200 човека, които мога да нарека свои приятели.

Огромен обем от работа, лошо отношение от страна на колеги дори и от мениджъра. Да не споменвам лични нападки, обиди и какво ли не. Заплащенето е под всякакъв коментар. Но за краткото време в което бях там два пъти ме повишиха. Ако успеете да се справите с лошото отношение, уверенисте в себе си може да се развиете. Мен постоянно ме набеждаваха, че съм човек на някой от директорите. Но смело мога да заявя, че до преди да започна работа в банката не познавах никой.

Като бивш кадър на тази Псевдо банка мога само да посъветвам хора които уважават себе си, знанията именията си да не се лъжат да започват работа там,ще сгрешите! Пълно е с неграмотни съдисрично настеоени клюкари които не им се работи, а стоят там с години тъй като явно не ги взимат другаде. Пълна скръб,да не говорим за компетенциите на тези хора,под всякаква критика....

В тази Банка, няма никакво развитие. Наемат стажанти, след 3 месеца им предлагат 520 лв. и така до 2 години /ако останат/.В повечето отдели има по 2-3 стари кучета, които ги мързи да гледат и по цял ден клюкарят и интриганстват. Има отдели в които преките ръководители са най-големите интриганти, искат да знаят всичко за всички.В централата е пълна трагедия от мързеливо гледащи хора, които си играят игрички на телефони,говорят зад гърба на другите.

От много време чета, какви ли не критики, относно Банка Пиреос България АД и накрая се реших да напиша и аз някакъв по-неафектиран коментар.
Студент съм (От септември записвам 4-ти курс) и тази година за втори път решавам да прекарам лятото си като стажант в Централния офис на банката (до The Mall). Останах много доволен от отношението на колегите и шефовете. Отношението в цялата банка (Центалният офис) е като в едно голямо семейство. Екипът е много добър, винаги усмихнат и готов да ти помогне с каквото може. В отдел "Банкиране на дребно" съм и по-точно Кредитен център. Обучението е много добро, колегите ти обясняват как се получават нещата. Първият път (Миналото лято) ми предложиха да остана, но отказах заради студентството.. Тази година просто изявих желание да бъда отново при тях и ми бе проправена "пътека" към "моята" позиция, без преминаване през цялата процедура по кандидатстване (Интервю, изпит... и т.н.).
Относно заплащането съм чувал, че има известно недоволство в сравнение с други банки, но всичко друго е добре...! А и разликата в заплащането не ми се струва да е някаква фрапантна с това на другите банки...Със сигурност има и по-зле, и по-добре..., но всичко си има своята "цена". Колко банки в България предлагат заплащане на стажантите си? (300лв бруто, 290 нето) Аз лично се сещам за около 4-5 такива. И да дам пример с Най-богатата в България банка, която плаща по 240 нето на стажанти и ги кара да сканират само, без да те учат на нищо!
Но отново да спомена, че моето впечатление е изградено на база атмосферата и работата в Централния офис на банката в София!
Надявам се, че съм Ви бил полезен и поне малко съм изчистил имиджа на тази банка !

Здравейте
Някой може ли да каже, колко взимат тук първоначална заплата, супервайзор и мениджър ? Благодаря

категорично НЕ на тази гръцка банка. Спасявайте се докато е време. камъните се клатят тотално, шефовете също не знаят къде се намират-поради голямото текучество през последните години. Вземат се на работа хора без никакъв опит във финансова институция.
масови заплати в диапазона 550-750 (новоназнчени и служители с над 2-3 годишен опит не мърдат на заплата)Жалко!!!