Филип Морис България ЕООД / Philip Morris Bulgaria /img/frontend/nomap.png"

Филип Морис България ЕООД / Philip Morris Bulgaria

Изцяло подкрепям споделеното от "Някой си"! Написаното е съвсем достоверно и ако не отговаряте поне на едно от трите изброени:
- мразите себе си;
- нямате приятел / приятелка / съпруг / съпруга;
- личният ви живот няма значение за вас;
Не кандидатствайте в тази компания и не участвайте в тази школа по експериментална психология!

Много неща могат да се кажат за тази фирма... Заплащането и социалните придобивки са добри, но ако не играеш по нечия свирка- всичко приключва! Да не говорим, че откакто има назначени българи на ръководни позиции, всичко се сгромолясва с гръм и трясък. Но не си мислете, че ръководителите имат нужните образование, обноски и езикова култура. Не- това са хора, които отиват на интервю за разбота, проведено на английски и се обясняват с ръце, понеже не знаят 30 думи на нужният език. След това започва подкрепата на протежетата и любовниците. А ако си отвориш устата за нещо, така хубаво те подреждат, че ходи обяснявай, че нямаш сестра, нали се сещате!? Никаква координация и никаква комунакция. Но на най- високо ниво е липсата на компетентност при ръководните кадри. Ако все пак някой реши да кандидатства и по някаква случайност го наемат ( понеже това много трудно се случва без парашут и без дядо ти или майка ти да са в акцизнят бранш или в тютюневото лоби в парламента), пуснете си хубавият български филм " Да обичаш на инат" и вижте какво ще ви се случи ако не сте на хорото. Ако хората в Швейцария имаха и най- малка представа как се формират и разходват годишни бюджети, щяха в най- кратки срокове да закрият филиала си в България! В тази фирма няма място за хора, които търсят развитие и разчитат само на себе си. Креативността, по- голяма от тази на прекия ръководител ( разбирайте по- голяма от нула), води до автоматично освобождаване от длъжност поради несправяне със задълженията, злоупотреби и каквото още може да роди един болен мозък. Работното време по договор е пет дни по осем часа, а реално е шест дни по минимум 11 часа. Телефонът може да звънне и в 23:30 в Неделя, но ако не вдигнете- спокойно, имате и личен! Тормозът е непрекъснат. Може да се говори с дни за тази иначе доста добра за работа фирма, но може би в някоя друга държава, по възможност не от бившия соц лагер. Там ситуацията е същата.

Според мен във фирмата се наемат хора без елементарна култура за този бранш .От което може да се направи извода какви хора стоят по нагоре.Представителите им са с разбирания на партиен функционер!

Здравейте ,аз  искам да  попитам  някой знае ли нещо относно проморската дейност на компанията ? Преди известно жреме ходих на интерю  за хостеса и ми казаха 4е работата е 5 дни ж седмицата по 6 часа ,а заплатата е от порядька на 700-750 лв..някой знае ли дали наистина е така ? Моля ви ако някой знае нещто нека ми отговори ! Благодаря ви предварително :)

Някой може ли да ми каже как горе-доло протича интервюто за работа и нещо повече за заплакането колко е и редовно лисе получава.
Става върпрос за търговски представител.

Може ли да ми кажете каква е заплата на техниците в тази компания?

Аз работя за компанията. Парите са добри тогава когато успеем да ги вземем навреме !!! Често стоим без тях по няколко месеца ,защото някои не си е свършил работата . Не си заслужава ,а те ,нашите пари са изкарани наистина с кръв,истинска кръв с която са пълни обувките ни докато се усмихваме :) и много др такива неща ,но на кой му пука кой го боли на кой му е студено или топло с безумният избор на екипи за сезоните ... сякаш не ги е избирал човек живеещ на тази планета !!! За всичко това и парите ги бавят с месеции ?????

Работила съм в областта на рекламата и промоциите на продуктите. Като цяло останах много разочарована от фирмата. Прекият ми началник беше некомпетентен, но най-големият му минус беше неговата безотговорност. Ангажиран с личните си задачи, винаги закъснял и неуспял да свърши това, което трябва, той се оправдаваше с "шефовете си". Познавайки него, просто мога да си представя какви "индивиди" се срещат по-нагоре в йерархията на фирмата.

Привет,

бях на интервю за търговец във въпросната фирма и всичко ми се стори ок.
Но това което неразбрах е заплащането и как точно се получават бонусите ?!
Може ли някои който е бачкал там или все още бачка, да сподели с другите, какво е стартовото заплащане, как стават нещата с бонусите и като цяло след 6-те месеца изпитателен период, дали се случва нещо от към пари и т.н.
Ще съм благодарен ако е с точни и ясни цифри,защото забелязвам че почти никои не казва колко пари е заплатата.
Например "Заплащането е супер зле, не започвайте там ! " , но какво е то, така и не става ясно. Все пак различни хора, различни идеали.

Мерси.

Работя от малко повече от година във фирмата , като търговски представител , за в момента съм доволен от работата , харесва ми , разнообразна е .Преките ми началници са супер свестни хора и ако някога съм си мислил да напусна то не съм го направил заради тях , нормално е да има спадове и възходи , за в момента съм доволен от работата си .Има какво още да се желае , да се надяваме завбъдеще да се слчуват нещата.