Филип Морис България ЕООД / Philip Morris Bulgaria /img/frontend/nomap.png"

Филип Морис България ЕООД / Philip Morris Bulgaria

Работех във фирмата от близо 6г.В началото всичко беше нормално,но от 2г. текат постоянно някакви реорганизации и във Филип Морис и в дистрибутора им Орбико и нещата зазляват с всеки изминал месец и на двете места.
Дългосрочна стратегия - НУЛЕВА. Наемат се хора,които се освобождават след 1-2 месеца или ако изкарат повече то задължително няколко дни преди изтичане на изпитателния срок. Това последното е редовна и харесвана от тях практика.Задачите и отговорностите се покачват постоянно, а заплащането не е променяно от поне 3-4г. Основната заплата е една от най ниските в сектора, а бонус схемите се изменят постоянно и са превърнати от инструмент за пощрение в инструмент "как да не се дават допълнително пари". Проблемите със системите, които рефлектират върху работата ти и съответно постигането на целите са ежедневие. Реакцията за решаването им е тромава и понякога отнема седмици решаването на някакъв казус...понякога има и нерешени случаи, които се решават самостоятелно "извън процедура" само и само да се случат нещата.
Атмосферата е изключително лицемерна и фалшива. Сигурност не съществува от 2-3г. Предупреждения и в двете фирми не съществуват. Директно те махат с някакво банално извинение след като до вчера са ти приказвали глупости за "едно семейство" ,"общи цели" и други корпоративни глупости. Кадърните хора и от ФМ и от Орбико с отношение към колегите и работата се сменят с "нечии хора", които нерядко скатават и работещите колеги опъват за сметка на тях.
Не препоръчвам да си губите времето с тези две фирми, където след като ви облъчат с бездимните си и дигитални простотии и стратегии за бъдещето, ще вземат каквото могат от вас до един момент, в който някой подмазвач набеден за началник ще реши, че вече не сте нужен и по най-унизителния начин ще се отърве от вас.
Общо взето едно голямо име с вече изпразнено съдържание или по-скоро бай Ганьовско такова!

Като цяло фирмата е стабилна. Фирмената култура на компанията е висока с малки изключения. Във фирмата работят доста чужденци и това е хубаво защото лесно се вижда колко по-зле сме в някои насоки.
Напоследък текат "оптимизации" и за съжаление единственото, което се променя са нашенски назначения. В същото време текат реорганизации и аутсорс.

Както в много други компании зависи много кой ще ти е мениджър за да прецени човек колко си струва да останеш.

За мен работата в ПМИ е удовлетворяваща и позитивна. Наистина се стараят да предложат добри условия на труд. За съжаление в последно време наемат предимно съмнителни кадри по непрозрачен начин и така оставят съмнение относно истинските им намерения.

Препоръчвам компанията ако търсите стабилен работодател. Също така си струва да работите за ПМИ, ако имате желание за развитие, но не бива да имате прекалено големи очаквания.

Договърът ми беше прекратен, за да се освободи място за държанката на пряката ми ръководителка. Тя имаше лично отношение към мен, изключително непрофесионална и лишена от лидерски качества жена. Като цяло организацията е стабилна, но щом се толерират хора на високи позиции като тази жена, която беше мой пряк ръководител, не бих препоръчал тази организация на никого. Освен ако не сте с връзки.

Интересувам се от мненията за търговски представител и в какво се изразява интервюто?

Здравейте, интересувам се от позицията '' търговски консултант'. В какво се изразява работата, и какво е заплащането, обвързано ли е с таргети или не.
Благодаря за информацията

Мнението ми е че откакто сменихте кутията на бяло Марлборо вкусът на цигарата не струва.Пуша само Марлборо преди червено сега бяло и няма как да сбъркам качеството на цигарата не струва.Ще се радвам да ми отговорите защо е така но ще съм по доволен да поправите нещата.

Мисля, че последното мнение е много много грешно. Аз съм бивша служителка на финансов отдел и мога да твърдя, че там работят много добри служители, включително и финансовата мениджърка, която Анонимен не харесва. В тази фирма изградих много професионални умения, които ми помогнаха в сегашната работа. Сега работя в чужбина и ако не бях служителка на Филип Морис, а на някой Едноличен Търговец, никога нямаше да си намеря работа в Европа. Вярно, че всички онези, които говорят лоши думи за този работодател и неговите мениджъри, имат типичната българска черта - да са вечно недоволни и негативни. Такива хора ще продължат да злословят и по новите си работодатели, в повече случай, когато ги освободят. Вярно е че във Филип Морис много се работи, което това озаначава, че това не фирма за мързеливци и хора, които търсят мекото на работата. И последни думи за финансовата мениджърка: тя работи най-много от всички, и я заслужава всеки надежден работодател.

Топ мениджмънта в компанията е под всякаква критика. Финансовата мениджърка е парашутист от запаса със солиден гръб. След скандален гаф преди около две години бяха уволнение много служители, но не й техния главен отговорник - именно М. Алексиева. Отношението към служителите е като към роби. Бонуси почти липсват, а там където ги има са 2-300 лв когато не си почивал поне 5-6 уикенда поред. колегите са свестни, но трудно ще ги опознаете като не могат да вдигнат нос от монитора. Това прави и работната среда изнервена и неприятна. Заплащането е около 1500 -2000 лв бруто.

Интересувам се относно вашата мобилна промоция и по конкретно тази в, която има награда пистов мотор.Какво се случва когато изтеглиш червеният ключ?Благодаря
Поздрави