Моканин ООД /img/frontend/nomap.png"

Моканин ООД

Отидох на интервю и останах много разочарован от опстановката, в жилищна сграда се намира офиса, а вътре интериора клони към мизерия. Имах малък разговор с HR Мениджер, най-немилата коята дъм виждал, госпожата не се усмихваше, както и никой в помещението със служителите. Почувствах се почти убиден от отношението и бързах да се махна от там, имаше глупав тест за около час, който естествено претупах и се махнах по наи-бързия начин. На следващатото ми интерю в друга фирма от същия бранш ме посрещнаха пълната противоположност на тези хора, радвам се, че вече не всички в България са толкова зле.
Непрепоръчвам да се занимавате с тях...

Обявите които седят постоянно, са съвсем реални. Просто има адско текучество - идват нахъсани студентчета, изкарват година, година и нещо максимум и отиват в по-добри фирми, където няма по 180 тикета на смяна, не седиш на счупен стол, не си носиш лаптоп от вкъщи и не си купуваш сам кафето.

След като видях култовото мнение на "Димитров", няма как да не споделя и моето!

Г-н Димитров, Вие очевадно сте мерната единица дали една компания действително наема хора или не! Явно щом не са наели кадър като Вас, няма да наемат никой... да, ама не!

След интервю, ПОЛУЧИХ оферта за работа 2-3 дни по-късно! Съвсем не се чувствам сякаш са ми загубили времето и откровенно, елементарни единици като Вас са причината хора да не ходят по интервюта и да пропускат възможности за работа! Радвам се, че не послушах някои от безумните коментари тук!

А каква е стартовата заплата? Споделете ,моля!

Привет на всички! Смятам, че съм длъжен и е мое право да предупредя всички хора, чието време безцеремонно ще бъде загубено! Нямам отношение като работник, но ще си изкажа като кандидат мнението за процеса на селекция. Тази фирма, т.н. ХОСТИНГ УЕЛ ДАН ООД, изключително нагло в продължение на около 5 месеца пуска две еднотипни обяви в Jobs.bg.(Live Help Operator и Technical Support Specialist - Level 1). Какво ви говори това? Не търсят никого, очевидно, само ще ви загубят времето, надеждите и после ще ви отрежат. Успех на всички!

Обикновенно не си давам мнението, но в момента предполагам е наложително за да няма други направили същата грешка. Не започвайте работа в тази фирма. Аз в момента работя там от година и няколко месеца ... Фирмата не предлага никакво развитие, дори и да имаш добри идеи те са отхвърлени на бърза ръка или въобще не стигат до главните (до когото трябва), защото човекът, който трябва да го предаде решава самолично, че това не е добра идея. На думи фирмата изглежда много голяма, хвалят се че имат добри заплати, бонуси, растящо възнаграждение според положиният труд, което на практика не е така. Всички отдели във фирмата са претоварени и претрупани от работа. Админите процесват стотици тикети на смяна (200 - 250), а чата им стотици чатове (случват се смени с по 150+ чата на човек за смяна - 7 часа смяна), често на съпорта се налага да чати (говори) в реално време с над 10-15 клиента едновременно (което е изклютиелна идиотия - кой може да решава 15 технически въпроса по едно и също време, на живо?). Заплатите са ниски, персонала недостатъчно, клиентите недоволни и често заплашват и псуват, сървърите са счупени (има смени с по 70-80 сървъра долу, на всеки сървър има стотици клиенти ...). Не правете грешка с тази фирма - няма какво да получите освен ниска заплата и ядосани клиенти. Смените с нормално количество работа са малко (нормално до 100 тикета и 60 чата, например).

Ново име -  ХОСТИНГ УЕЛ ДАН ООД , преебах се да подам cv и ме поканиха на интервю, след като видях адреса ми стана ясно и не отидох.

Информацията трябва да бъде ъпдейтната.
Интернет страница:  http://mochahost.com/

Sales Department няма във фирмата, само Billing сме. Работата не е свързана с търсенето на клиенти и предлагането на услуги.  Support-a е единствено чрез тикет система (имейли). Не се налага да говориш по 40мин с гневни клиенти.
Аз лично съм доволна, заплащането е добро, нощните смени са малко кофти, но се свиква. Такситата също се заплащат за смените, които приключват или започват в 00.00 часа.
Няма особено натоварвене. Имаш доста свободно време, ако успееш да си организираш нещата и не се мотаеш.
И да, не предлагат безплатно кафе, но и да имаше едва ли някой щеше да пие от него (като взимам за пример машините за кафе, които предлагат в HP например).
Фирмата е малка, ако се разбираш с колегите си, всичко е чудесно. Няма проблем да закъснееш или да отсъстваш, стига да си предупредил предварително.
Ами това е за моя отдел като цяло. За останалите не мога да коментирам.

някой може ли да ми каже селса как е? дали лесно се намират клиенти? и какви препоръки бихте ми дали?