Моканин ООД /img/frontend/nomap.png"

Моканин ООД

Пичове Ето начин как да си докарате малко странични доходи
Плащат с биткоени
Аз си докарвам по 0.1BTC всеки месец

Мерси за изчерпателната информация.

Звучи ми достоверно тъй като съм посменил доста компаниий и на всякъде е един и същ хуй, но тук
хуя изглежда че е по-голям

Май просто ще подмина и няма да се занимавам с тях.

Окей, написаха се доста неща, включително и за други компании, ще отговоря на предния въпрос доколкото мога. Работил съм тук преди време, но доколкото чувам условията не са се променили много, с изключение на няколко позитивни промени.

Работи се на смени - 8 до 15, 15 до 22, и нощни от 22 до 8 сутринта. Има и две междинни смени - от 10 до 17 и от 17 до 1, но се падат доста рядко.

Стартовата заплата вече е 1200, но с бонусите, които почват да се изкарват качествено след няколко месеца може да стигне до 1600-1700.

Естествено, за тези пари трябва да си продадете душата. Съпорта е на почти изцяло на чат, с малко тикети, на които трябва да им се отговаря бързо. Може да ви влизат до 5 чата едновременно, и съвсем скоро ще почнете да трошите клавиатури, мишки монитори, и ако сте нацепени баскетболисти може и по стените да правите дупки, всичко е в реда на нещата.

Трябва да решите проблемите на клиентите до 15-20 мин макс, а ако не можете - ескалирате нагоре по веригата или към билинг, или към админи по тикети. Ако пуснете непълен тикет нагоре, тоест с някаква липсваща информация, веднага ви се пищи по фирмения чат че сте загубеняк - я от една мацка в билинга която просто обича да си пищи ей така щото може, или от един от админите на смяна, зависи с кой се паднете през деня.

Повечето от клиентите на компанията са или от Индия или от различни африкански държави, като цяло хора които са им прокарали интернет преди 15 минути и вече искат да изкарват пари от сайтове за хазарт, така че чатовете не почват със "Здравейте, имам проблем", ами с "ЩЕ ВИ СЪДЯ САЙТА МИ НЕ РАБОТИ СЛЕД КАТО ИНСТАЛИРАХ 1000 ПЛЪГИНА НАВЕДНЪЖ, ОПРАВЕТЕ ГО ДО 15 СЕКУНДИ, ИЛИ ЩЕ ВИ ПИША НА МЕНИДЖЪРА И ЩЕ ВИ УВОЛНЯТ", така че ви трябват доста здрави нерви. Или дупки в стените, както споменах по-горе.

Едно от малкото хубави неща през часовете безмозъчен грайнд са колегите - общата мизерия сплотява и винаги може да разчитате на тях да помогнат. Като цяло супер хора.

Офиса е в апартамент в южните квартали, с нулева проветривост, така че винаги може да помиришете кой е на смяна само като се отвори вратата. Срещу вратата драматично стои бяла дъска на която пише "Хора, къпете се!" обаче никой не я чете. Чувам че офиса ще се мести в бизнес сграда по някое време някога, както и хората ще почнат да се къпят по някое време някога, но не и сега.

Ако искате да си убивате депресията с многото пари които получавате, и много се мразите, определено е работата за вас, просто трябва да имате 0 чил за всичко.

HR-ката е най-голямата пача която съм виждал през живота си, така че се пригответе на интервюто да ви зяпа празно и немигащо, да ви задава неудобни въпроси и след 15 минути да ви заведе в съседната стаичка с един тест който да попълвате, и да си тръгне преди да сте го допопълнили, защото за нея работното време е чиста формалност и лъжа на системата, така че след като попълните теста малко да се полутате по стаите с агентите и да питате какво да правите сега. Ще ви влязат в положението, всеки е минавал през това, споко.

Хора от всичките мненията до тук абсолютно нищо не разбрах!
Един написал цял ферман в който пласкал какви ли не линкове, който нямам и намерения да отварям нито пък нито пък някой ще ги отвори, друг пък писал за Съдърланд, които нямат нищо общо

Има ли някой нормален човек тук, който би дал някаква полезна информация (за фирмата Мокахост, не за Съдърланд, не за Майкрософт и не за Наса)

Това което ме интересува е работно време, заплащането, и естеството на работа

Елементарно..

От 4 години живея като експеримент и плановете на Вяра Виделова и Касамски са да ме самоубият. Върнаха ме чрез терор в България. По-долу ще видите писмо до частен детектив. Пускам 2 годни жалби в прокуратурата, но нищо!

http://www.blitz.bg/article/45431 Това правят с мен!

>-------- Оригинално писмо --------
>От: Krasimira Krasteva [email protected]
>Относно: информация
>До: [email protected]
>Изпратено на: 20.12.2016 11:10

По-долу ще видите пряко или косвено замесени. Ще помисля за вариантите ви, но имам и предложението да ми помогнете да ги хвана и осъдя и да получите част от обезщетението. Ще спечеля делото, а те ще спрат да избиват невинни хора. На мен ми трябва достъп до следене в реално време и да чуя определени лица за какво си говорят. Лицата, които ми пускат са Светлозара, Цветана, Данина, родители, баба, дядо, Деница, Мирена, Мирослав, Ралица...Не мога да ви платя за всички сега, но мога да ги хвана и осъдя. С тези хора ме психират, за да не мога да живея както ви разказах и да ме самоубият на село. За някои от тях това е "шега"..Представете си се на мое място и ми кажете ще можете ли да живеете. По-долу ще видите профили на лицата и телефони.

Мирослав Богданов (Miroslav Bogdanov) | LinkedIn

https://bg.linkedin.com/.../мирослав-богданов-miroslav-bogda... - Превод на страницата

Bulgaria - ‎Response Manager - ‎Hewlett Packard Enterprise

View Мирослав Богданов (Miroslav Bogdanov)'s professional profile on LinkedIn. ... service requests logged in by HP's external corporate customers (Centrica ...

Adecco Bulgaria - Как да управляваме конфликтите на... | Facebook

Как да управляваме конфликтите на работното място? Прочетете повече в статията от Венцислав Касамски, мениджър "Стратегически проекти" в ...

0888574006 – Cvetana Conkova

0888416321 – Magdalena crime police

0884267901 – BTK

0896650060 – GDBOP

0884914021 – Cvetkova Police

https://www.google.bg/search?q=directional+sound&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjx86_1orzQAhVGlxQKHcp1AGYQ_AUICCgB&biw=1204&bih=560#imgrc=_ Отваряте темата до картинките и четете!

С Уважение,
Красимира Кръстева

Не работя в компанията, но имам човек, който работи в HR отдела, с който/която се заговорихме за отношението на компанията към хората и относно негативните коментари тук в работодател. На дълго и на широко си поговорихме с този човек, който каза, че отдела е създал множество акаунти, с които избират, кои коментари да харесат и кой да съсипят с негативен вот.
И факта, че човек, който е доволен от компанията, никога не би влезнал и не би се интересувал какво пишат хората против нея, ама балами колко искаш човече.
Успех на всички хора :)

Към настоящ НЕ боледуващ служител:

Дълбоко се съмнявам че не боледуваш!!!!!!Явно ти си от хората, като моите колеги в Амазон, които идват болни на работа, с температура и всички екстри ...и пръскат бацили из цялото хале, в което работим около 100 човека. Как не им е неудобно да идват с вируси и да заразяват колегите си не знам . Сакън да не изпуснат "големите бонуси". Няма и да коментирам изискванията за тях, които са извънземни. И шансът да го вземете е много малък. Няма такъв рОБОтодател като съфърланд, които да проверява дори и един ден болничен издаден от лекар! Думи на Лекар, за унижението, на което е подложен от тази затъваща компания, за проверките които правят. Не стигат мизерните заплати, под средната за държавата заплата, смените, графиците и другите глупости на тъпите шефове пък и това. Вие да не мислите че сте в Индия или нещо от сорта, та по този начин ще задържите служителите си или ще намерите нови?????Разчитат повече на текучество отколкото на старите си кадри. Компанията е пълна с амбициозни бавноразвиващи се, които се крепят един друг. Навързали са се като свински черва хора от минали години. Не си подритвайте столчетата, защото работници се търсят навсякъде, а началници не! Анархията, която сте си построили може да не продължи в следващите години! Пълна некомпетентност и незаинтересованост на мениджърите и т.н. за развитието на проекта. Някои хора са дошли тук само заради кафенцето и цигарката всеки ден. Определено не могат да се похвалят с големини в черепите си. Пък нищо че не вършат работа, нали има кой да бачка вместо тях. Съсипвате компанията и се подигравате с труда на колегите си и служителите си, комплексирани надувки. Целта е да се назначават само послушковци, без мнение. Така ги устройва, не мрънкат, не критикуват. Компанията НЕ цени служителите си. Станали сте за посмешище на пазара. Платените ви реклами не вършат работа вече! Дори и някой да се излъже да започне тук, ви гарантирам, че няма да ви работи за жълти стотинки повече от няколко месеца. Много отговорности, неадекватно ниски заплати, некомпетентни мениджъри, неуважение към служителите. Печелят само другите, като им давате наготово отлично обучени кадри, от които вас ви е страх.Страх, защото нямате грам акъл за равновесие!!!!Фалшиви конкурси, Избират се кадри, който имат максимум една мозъчна клетка, лесни за манипулиране и оказване на психически тормоз. Време е да се замислите, ако изобщо ви пука, на къде сте тръгнали?
СТРЕМГЛАВО НАДОЛУ!!!

Я да видим.
Работила съм за тази компания.

1. Процес по наемане. Въоръжете се с адско търпение. ЧР-те не са Ви приятели и в обши линии са кеърлес. Може да минете целия процес интервюта по телефона, тестове, интервю с шефа с техническа насоченост и накря пак да не Ви се обадят. Голям им е обема на работа, всеки иска да HP-ър в днешно време. Но и Яйчарките не си дават много монго зор. Може да отнеме 2-3 до 4 месеца целия процес.
Още за тези: Яко е във фирмата да има правила, но те не важат за ХР-а. те могат да носят къси поли, да ходят без баджове и т.н. Е всеки отговаря за себе си. А това зависи от прекия ти ръководител и неговите виждания.

2. Важно е да се харесате на шефа по време на интервюто, но и в последствие. Моята шефка, ако не и се мазниш и не доносничиш с/у другите - ами няма как да останеш там. Конкюжън: Хубава работа ама български мениджмънт...

3. Колегите. Като на всякъде. Има и свестни хора има и мършави крави и кози и овце. Има интелигентни, лоялни, етични хора, но са малко... болшинството - селяни, гладни, борещи се на всяка цена да останат в Софията и да си вземат голямата заплата, минават през трупове. Така, че имайте си едно на ум. Ще Ви гледат, какво говорите, какво правите, и т.н. и не няма да го запазят за себе си в никакъв случай. Нали тр да се хвалат на село, че вземат две средни раб заплати... ;) Мъжките к* (каки де) са повече от женските.

4 Привилегии: Паркинг, доп здравно осигуряване, намелния в някой магазини, ваучери за храна, безплатни мед прегледи веднъж годишно. - Няма забележки и пропоръки.

5. Работа. Е тука е, както си го направиш. Или ще бачкаш за да изкараш 2 ФТЕ-та (демек заплатата и на колегата, който цял ден браузи нета или на колежката дето цял ден се задява с дъртаци или колеги от друг отдел пак в нета). Или ще си френдито с шефеско, ще и се мазниш и ще си в позицията на първите - дето бачкат 2-те ФТЕ-та.
6. Фирмена сигурност - от теб зависи - как си с шефа/ката викаш? На първата си позиция (от която нямаш право да мърдаш година и половина) винаги е зле - ами трай бабо за хубост. Търпи, запознай се с хора и с организацията, намери си по-як екип и позиция и СЕ МАХАЙ от гадната шефка или шеф. Така е - питай когото искаш. Не преди това, че тогава ще те махнат ;)

7. Заплата. Ако стигнеш до оферта и ти се обади кака с оферта - надуй с 50 - 75 евро поне. (Ако не знаеш, каква е стандартната за екипа и компанията). А, бтв това чисълце е Брутно. Да бе, до сега на всякаде са ти казвали чисто, ама не и тук. Брутно е и няма да ти го кажат. Длъжен си да знаеш! Да няма после разочарования от типа: - ама аз не знаех, не ми казаха, не видях, не чух, не разбрах. Едно време взимаха доби заплати, ама тия с 5000-те хиляди отдавна ги думнаха, че са неудобни и най-вече скъпи и сега работят колегите им за няколко пъти по-малко. Така е първия или печели или губи, както на всякъде... Дават ви я ВИНАГИ на време. Ако 25-ти се пада събота, заплатат идва още предния ден - на 24-ти. Перфектни са в това отношение поне.
8. Работна среда - Работа в Кюбикъл. По-широки от тези на Софика. Аз не се дразнех от работата в кюбикъл, но ако не ти понася - бягай. Климатика е малко борба. На едни им е топло, на други студено. Прашно е. Мокетите ги чистят, но не качесвено. Климатика също. Ако си алергичн към прах, няма да ти допадне. Мониторите са ок - доста по-добри от на Це 3 И. Колегите не са лоши, но са клюкари и доносници. Иначе са млади хора и пада смях често. Средата зависи от шефката/шефът и поне при нас не беше добра. Както се казва къмпетитив - АКА. приеби другарче. Напрегнато е, но не е като в Софика - не ти броят минутките за тоалета и кога излизаш до магазина. Пак зависи от екипа. Предполагам е нормално да не закъсняваш често за работа поне. Ако си деливъри - преди да мине догина и половина не си прави илюзии за прехвърлянки. Това е. Много са го минали този път преди тебе, едно 2000 човека поне. Ако си Адеко от GSD, няма филм като прехвърляне, освен ако не харесваш да ядеш топло месеце с вино късно вечер или не се те спуснат от виско.
Бонуси - Доста разлини от 0 до няколко заплати. Зависи кой екип, кой шеф, кое кейпъбилити и т.н. Първата година ЗАБРАВИ за такъв ;) Нов си за тази компания. АМа аз пак тука седях, пак това правих, пак ти ми беше шефка. Ааааа не, нов си за компанията!

Само като се сетя как се бях зарадвал, че ще работя в международна компания..

От вътре нещата са съвсем други...

Първо забраняват отпуски лятото, в последния момент ви пускат имейлче,че не може отпуска. Не може и декември, ако сте си поискали да си я откажете. Отпуски от минали години също трябва да се натискате, за да вземете, макар че по закон нямат право да отказват. Законите в държавата не важат за тази международна фирма. Те започват да ви привикват в стаичките, за да не чуят другите от офиса и сакън да не поискат и те ...от къде толкова пари ще извади съдърланд да изплаща неплатени отпуски???Пък и кой ще им работи като всички си ползват платените отпуски за предишни години на веднъж!?Няма кой! Оказва се че проблемът е в работника, нечовешко било да иска отпуска?Устно не може, писмено не е препоръчително да взимате отпуска, правете си сами изводите. О да и повече от 5 дни отпуска да месец забравете, пак не дават. Отпуска само като напуснете! Причината нямат пари за изплащането й и нямат хора. Поради тази порочна практика и други практики, няма и да имат. Имам събрани едни меко казано нарушения на компанията на разни закончета, заради неадекватните действия на мениджмънта, та задължително мисля да ги пусна и аз на разни проверки. А след проверките има и съд. Те просто плачат за проверки, разбирате ли? Със разни заплахи, че ако не си откажете заявената отпуска, ще ви спретнат дисциплинарно уволнение. КЛОУНИАДА!!!!! Другите се съобразявали че в проекта липсват 20-30 човека, че балъци да работят на смени и графици за 1000 лв все по-трудно се намират. Ами сори аз вина нямам, че вие не предлагате условия на пазара на труда и сте далеч от реалния мениджмънт.

Шефката ми, една жена лилава на цвят от малцинствата, само се чуди каква глупост да направи, така че да прецака фирмата. Нямам против расата й, ама поне да не я бях видял, как се напива и бърка по гащите на един от подчинените си, на последния тим билдинг. Топа на случката беше като този я захвърли и тя се метна на пода да лежи. Не знам защо се толерират такива постъпки? Как и защо да имаш уважение към такъв парцал, пък било и то твой мениджър? Не знам чий интереси обслужва, но определено не е на мястото си и от далеч й личи. Отправя ми устни заплахи, че писмени не смее явно. Страх лозе пази. Страх, защото не е на мястото си и знае че не става и барабанче да тупа като маймунка. Те мениджърите са светлинни години като действия от тази дума. За тях мениджмънта се изчерпва с писане и попълване на екселски таблици. Това е. Никаква комуникация с подчинените. Причината е че за повишение кандидатстват предимно ограничени хора, без умствени възможности, защото всички вече знаят какъв е ръста на заплатата за сметка на 5 часово не ставане от монитора минимум на ден. Умния човек не се натиска да е управляващ като знае, че това не е повишение, а понижение. За никакви пари, всеки ден ще е различна смяна и други. Умният човек се подценява, а не надценява. Въпросните управници газ пикаят, че подчинените им са повече в час отколкото те самите. Място не могат да си намерят, че работниците им са им се качили на главите и не зачитат мнението им за нищо! Правилно, човек който си позволява така да се напие и да се влачи по пода като черво, не е авторитет и не заслужава мнението му да се зачита. Днес мениджър, утре подчинен. Да не забравяме, че колелото се върти. Чергата, за търкане на обувки е по-авторитетна и повече върши работа от такива, изпълнители. Толерирането на едни от подчинените за сметка на други, въз основа на пиянски или тревомански симпатии важи в пълна сила. ... Ще се въздържа да коментирам имена към момента, защото разбрах че въпросната ромка, ще напуска до месец. Предполагам са я натиснали доброволно да се маха, поради нейни споменати и не споменати провинения. Стига толкова за сега. Успех на всички които са вътре в компанията, аз излизам .

Не си губете времето да четете коментарите в този сайт. Интервюто е стандартно, а отношението на HR-a - напълно нормално. Надали лъжите и клеветите носят някому успех!!!
Анонимен хейт и злоба - не си губете времето :)