Алфа Банк България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 99&markers=София,бул. Цариградско шосе 99

Алфа Банк България

Зависи от позицията, на която кандидатстваш. Първото интервю винаги е на български език.

Здравейте. Искам да попитам на английски ли е интервюто? Благодаря ви предварително.

Възмутена съм от непрофесионализма и безобразното отношение на служителите на тази банка към клиентите! Не мога да повярвам, че това да ми звънят през пет минути на личния телефон по всяко време разни неинформирани, некомпетентни, невладеещи добре български език и очевидно недостатъчно заети госпожи, е в рамките на закона! Живеем в нормална, свободна държава и смятам, че е недопустимо такова отношение граничещо с личен тормоз. Следва взимане на съответните мерки за да защитя правата си на клиент и спокойствието си!

Искам да попитам какво имате впредвид под мизерно заплащане....на фона на другите банки примерно как е заплащането в Алфабанк и сега след сливането дали няма да има подобрение в заплатите и разместване из структурата.

Интервюто за работа на което бях ме втрещи. Честно казано на подобно интервю не бях присъствал. Служителя от  „Човешки ресурси“ който провеждаше интервюто разпитваше само базови въпроси за автобиографията ми без никаква конкретна насоченост и задълбоченост към моите професионални умения и опит в джлъжността за която кандидатствах.  Присъстваше и служител от дадения отдел който така и не се представи. Предполагам заемаше някоя ръководна длъжност.  Още по-интересно беше когато започнахме да влизаме в детайли за структурата на работния процес те се затрудняваха да обясняват подробно какъв е точният процес на работа може би защото беше доста всеобхватен. Явно или ги мързеше да говорят или наистина се затрудняваха да обясняват в подробности. За всяко нещо трябваше да ги разпитвам подробно като, че ли са седнали при мен на интервю. Впоследствие ми вметнаха, че сигурно ще се налага да се оставя следработно време. След още малко въпроси от моя страна ми споделиха удължаването на работното време се случвало доста често. Имаше и още куп излъгации които няма смисъл да споменавам. Разпитах ги и за бонусните схеми и цели които пак ми ги спестиха. Но накратко ми обясниха най-важното как всеки служител в банката може да направи голяма кариера дори да започне и като стажант ако го заслужи с изявяването на своя собствен труд ще бъде възнаграден. И още благи приказки се изговориха с които да впечатлят бъдещият кандидат служител.
 Все пак за толкова голямо име и банка очаквах доста по-впечатляващо изпълнение, а не толкова празни приказки без никаква насоченост;)

Абсолютно задължително препоръчвам, когато договаряте или предоговаряте каквито и да е условия за каквито и да е кредити с Алфа банк на договарянето да присъства финансов експерт и адвокат. Отделете 100 лв. за тяхното присъствие и ще си спестите много нерви и пари. Съвсем накратко, без подробности, защото ще ви прилошее. Имах нужда от предоговаряне на ипотечния си кредит. След сключването на анекса в местния клон, с уж по добрите условия за мен в крайна сметка се оказа, че лихвата по кредита ще се увеличи почти 2 пъти. Това за мен е или тотална некомпетентност или умишлена политика на заблуда от страна на банката. Все пак си мисля, че идеята на предоговарянето е нещата да станат по лесни, а не два пъти по трудни. Договорихме една сума при договарянето, а вноската се оказа съвсем различна, когато се появи погасителния план. На въпросът ми „Защо така?“ чакам смислен отговор една година и то след незнам колко срещи,писма, телефонни разговори (с кого ли не. само не с когото трябва) и след като официално предупредих банката, че спирам да плащам. Между другото…знаете…лихвите си текат. Едва тогава, една година след подписването на анекса аз видях погасителния си план. Естествено не го подписах. Спестявам нелепите обяснения защо го нямаше при подписването на анекса. А за реалната нова месечна вноска научих не от служители на банката, а от външна фирма, която се занимава със закъснелите плащания. Те между другото се представят за Алфа банк, но комуникацията между тях е никаква. Та, никой от местния и централния (или както там се наричат) клон в града не можа да вземе решение по казуса. Исках директен контакт с хед офиса в София…забрави. С наистина неприкрита гордост ми заявиха,че това било „абсолютно невъзможно“. Странно ! Особено когато става въпрос за много пари. В крайна сметка, няколко месеца след като с поредното писмо до банката заявих, че и защо вече няма на плащам и че отговори в стил „Това е положението“ не са ми интересни, и една година след подписването на анекса, ми се обадиха от София и то с предложение да се върнат старите условия по кредита, които са много, много по изгодни за мен.А на онзи въпрос „Защо така?“ още никой не ми е отговорил. Значи можело…но много късно. Прагът ми на търпение се изчерпа. Една година ходиха по нервите на семейството ми. Една година на заблуди, заплахи и психически тормоз. Нямам разумно обяснение защо го правиха. Още повече, че виждаха желание от моя страна нещата да се случат. Служителите им са абсолютни непрофесионалисти. Или мошеници (което ви хареса).100 % ви. Тази ситуация е плод на техните грешки. Проблема им е, че не го признаваха и не направиха нищо да се оправят нещата…или се опитаха, но когато вече не ми пука. Трябва да си оправят къщата. Въпросът бе, не дали мога да плащам, а дали искам да плащам тази вноска. Мога само да им честитя. Благодарение на „професионализма“ си сега имат още един имот за продаване. :-)

Възмутен съм от "професионализма" на Регионалната мениджърка на Банката Ви във Варна. За втори път се вързвам да отида на безсмислена среща с въпросната госпожа вместо да си гледам бизнеса. Само си загубих времето да и слушам безсмислените и глупости - убеждавам се че само си отчита дейност - никога няма да дойда на обслужване в тази "Банка"!!!

Исках да внеса пари за лична карта,но касиерката на която не запомних името си говореше по телефона и сякаш не бях там,бях възмотена и си тръгнах,незнам дали трябва да бъде такова отношението

Какво се случва в Алфа банк след като се сля с пощенска банка ?!?
Някакви мнения ?

Аз средата на юли бях на второ интервю( за касиер) в Банката и уж щяха да ми се обадят и в двата случая да ми съобщят решението си,но явно няма да го направят.Все пак много исках да започна там, независимо от парите.