ВМ Финанс Груп АД /img/frontend/nomap.png"

ВМ Финанс Груп АД

Във фирмата еднолично управлява съпругата на собственика, но тя по никакъв начин не участва в бизнеса и много вреди на работата. Независимо от това обаче тя oбикаля служителите и изисква подробно да й се обяснява всичко - кой какво работи и докъде е стигнал - и защо не е свършил още. Превърнала е фирмата в символ на срамната комунистическа бюрокрация и задкулисни игри. Прави всичко това със силен негативизъм и е далеч от проблемите на хората. За сметка на това обаче очевидно
всичко зависи само от нея, защото тя публично унижава дори и собственика пред хората а той прави само каквото тя каже. Нищо не може да се направи и хората ги е страх. Няма излизане от тази неприятна ситуация и почти всички търсят да напуснат "замъка Мордор".

Предишното мнение е на трол
Заплатите са малки и плащане навреме е задължение
Гадна фирма с гадни собственици

Като всяка компания, ВМ Финанс Груп си има и положителни и отрицателни страни.

Положителни: Бизнесът е стабилен, заплатите са прилични и се заплащат редовно.

Отрицателни: лицемерие; трудно съгласуване и лоша координация между отделните фирми в холдинговата група, което затруднява работата на служителите в Централното управление; лоша координация на самите отдели в Центалното управление; множество вътрешнофирмени правила, които правят работния процес тромав и неефективен.

Опитват се да правят бизнес по западен образец, но по бългрски начин и резултатът не е много сполучлив.

Не ходете и не си губете времето с тази нищожна фирма!!Пълна загуба на време пари е започването ви там,служителите издържат макс година и половина запо-упоритите.Ако искате да ви дават мижави пари,и да ви изполват като слуги заповядайте.Заплатите са дроп,нямат елементарно отношение към служителите си,на пронципа са-никой не е незаменим.С трохите които ти дават ,само виждаш какви коли се карат от така наречени мениджъри които са пълни олигофрени.да не говорим за hr които често забравят за интервюто си с теб,тъй като са заети да изпушат 20 цигара за деня.Ако не пушите се подгответе да ви товарят двойно тъй като в тази фирма почивка имаш право само ако пушиш,и се подгответе на слугувате и да бъдете мачкани от великите собственици,които от време навреме могат да ви помолят като хамалин да им да мъкнете нещо от колите,все пак вие сте им роб.

Съгласна съм с предишните коментари.

Абсолютно съм съгласен с колегата. Мирчеви са злобни и отмъстителни. Ако напуснете ще ви направят всякакви гадни номера,за да не можете да почнете работа другаде. Едно предупреждение за тези които се подлъжат да започнат работа в ВМ Финанс Груп - заплатата ви няма да се увеличи и след 10 години.

Много внимавайте с този холдинг. Ако се разделите с тях с недобри отношения, Мирчеви ще направят тъка че никъде да не ви вземат доста са долни и подмолни. Внимавайте също така и с И. Петров и Г. Върбанов

Единственото ми мнение е базирано на факта, че след проведено интервю се разбрахме с HR служителката, че ще ми се обади (ще ме информира) за тяхното решение, каквото и да е то. 4 месеца по-късно все още очаквам обратна връзка от тях....

Работя в Групата от 3 години и за този период имах щастието да бъда повишена 3 пъти.  Започнах като офис асистент в Авенди, част от ВМ Финанс, след което ми бяха поверени вътрешните проекти и комуникации. За млад човек като мен възможностите за кариерно развитие и обучение са изключително важни и се радвам, че срещам такива тук - научих и продължавам да уча много от колегите и да раста.Другото, което  ме задържа е непрестанните инвестиции на ръководството в иновации - технологични и под формата на добри управленски практики - невероятен източник на знания и опит за мен.

Аз съм сравнително отскоро във "ВМ Финанс Груп", но хората там ми се струват рядко компетентни в своите области и най-вече, супер разбрани. Имам страхотни първи впечатления от мениджмънта, да не говорим за "Човешки ресурси", които направиха всичко, за да могат да удовлетворят необходимостите ми по отношение на време - защото съм с малко дете. Чак ми се струва невероятно, че има негативни мнения за тази група и се радвам, че не са отскоро. Мисля, че това е едно от малкото работни места в България, където всеки един служител има потенциал за развитие. И ако докаже, че може да си върши работата добре, винаги му се дава възможност за по-висока позиция. Факт, че текучеството там е почти никакво. Запознах се с хора, които от търговци са станали мениджъри на фирми. Впечатлена съм и се гордея, че работя там!