ВМ Финанс Груп АД /img/frontend/nomap.png"

ВМ Финанс Груп АД

Честно казано се чудя как групата не е фалирала още. Единствено оцелява, защото компаниите са далеко от корпоративен център и там атмосферата не е така отровна. А в корпоративен център текучеството е над 80 % на година.

Вкратце...
Кандидатсвах за работа през 2016г., обадиха ми се за интервю 2018г., като от отдел ЧР ми казаха, че иска Управителя лично да се срещне с мен ако може същия ден или на другия. Естествено отказах, аз работя и ми трябва поне 1-2 дни, за да си организирам нещата. Абсолютно неадекватно предложение, некоректно и шизофренно отношение с потенциални служители. Евентуалната ми позиция е ръководна - мениджърска, но така и не получих обратна връзка. Непрофесионално отношение от отдел човешки ресурси. Не, че си търся работа или не търся, но 2 години по-късно след кандидатсването ми се обаждат, и ме питат: "Защо си търсите работа". Посмях се!
Дори да ми предложат чудесни условия (заплата, социални, среда, развитие и т.н.) не бих приел. Отношението показва, каква компания са, как мислят за работника/наемник.
Типично социалистическо парвенюшко поведение. За собствениците на капитала ние сме разход, а не инвестиция, която ще му докарва приходи и печалби!
Успех

С уточнението че мнението ми е за фирма Мувио Лоджистикс в София на ул Абагар 22Е.

Рибата се вмирисва откъм главата. Човека отговарящ за персонала Явор Кърпаров все се опитва да прави разни кръпки, личи си че има сериозни психически проблеми. Човека до него Боян Джамбазов още говори на диалект след незнайно колко години в СФ и при проверяващите най-строгия казва че има връзка с Павлинка.

Отдел Операторки

Как е възможоно лицето Мария Ангелова да отговаря за всички операторки при положение че няма никаква ценностна система морал и етика. Това ли е примера който дава на останалите резано кашу от якоруда да е братовчедка с българин от плевен. Друга персона Дунди селската красавица от Пирдоп не от Златица го е обърнала на битпазар разносна търговия на евтинджос козметика сигурно ше каже че е и без парабени.

Не бих се съгласила с предходното мнение. Почти всички мениджъри са готини хора, които помагат и развиват хората си като в същото време проявяват съпричастност и добро отношение. Била сам и в други компании, където мениджмънта е недостъпен и самозабравил се. Тук това не е така. Всеки може да говори с другия и хората си помагат. В колко други компании “обикновен” служител може да говори със старши директор спокойно? Мога да спомена няколко fmcg компании, които са доста по-лицемерни и неприатни за работа.

Здравейте, реших да публикувам мнението си защото вярвам че хората трябва да са информирани преди да се доверят на конкретен работодател.

ВМ Финанс Груп е със стабилен бизнес и има добри позиции на пазара. Повечето от колегите ми са с добро отношение и си помагат взаимно. Има дух на съпричастност и подкрепа. Това обаче не се отнася за висшия мениджмънт.

Назначават хора и ги уволняват седмица преди да изтече изпитателният срок без конкретни причини или аргументация. Свидетели сме на десетки случая само за последните 3-4 месеца. Хората им се доверяват, напускайки работата си и след 5 месеца усилена работа за да мине натоварения период - управителя ги освобождава с предтекст че повече няма нужда от тях. Абсурдно!

Управителя на компанията в лицето на г-н Васил Мирчев се възползва от всички вратички в закона за да използва служителите си и проявавайки лицемерие, манипулативно отношение и пълно безочие в ролята си на изпълнителен директор.

Дисциплинарните уволнения в тази фирма не са рядкост. В правилника за вътр. ред са направени доста вратички в услуга на управителя за да може да уволни всеки служител когато няма нужда от него.
И го правят. Проверете

Моят съвет към вас - тези които най-вероятно се чудите дали да започнете - не се доверявайте, освен ако не търсите нещо временно за няколко месеца. Ще ви уволнят по ред причини само и само за да не ви платят обезщетение, без да се замислят че ви съсипват кариерата и че нама да можете да получите подкрепа от кодекса на труда.

На кратко, кофти фирма с кофти мениджмънт.
Лошо и манипулативно отношение към служителите.
Неподходящо място за правене на кариера.

Нормално ли е почти всеки служител в една фирма по цял ден да виси в jobs.bg? Не и ако им е писнало от безсмислен труд, безчовечие, безочие, експлоатация и тотален провал като организация. Тази фирма гордо печели приза за най-лошо място за работа в България.

Стойте далеч от този холдинг. Господарката-Шефка, многократно превъзхождана по интелигентност от родните хайлайф певици със съмнителна слава, явно изпитва някаква носталгия към робовладелския строй. Арогантното отношение и високомерие на момиченцето с липсващи първи седем години е създало отровна атмосфера. Въпрос на време е цялата група да се срине.

Във фирмата еднолично управлява съпругата на собственика, но тя по никакъв начин не участва в бизнеса и много вреди на работата. Независимо от това обаче тя oбикаля служителите и изисква подробно да й се обяснява всичко - кой какво работи и докъде е стигнал - и защо не е свършил още. Превърнала е фирмата в символ на срамната комунистическа бюрокрация и задкулисни игри. Прави всичко това със силен негативизъм и е далеч от проблемите на хората. За сметка на това обаче очевидно
всичко зависи само от нея, защото тя публично унижава дори и собственика пред хората а той прави само каквото тя каже. Нищо не може да се направи и хората ги е страх. Няма излизане от тази неприятна ситуация и почти всички търсят да напуснат "замъка Мордор".

Предишното мнение е на трол
Заплатите са малки и плащане навреме е задължение
Гадна фирма с гадни собственици

Като всяка компания, ВМ Финанс Груп си има и положителни и отрицателни страни.

Положителни: Бизнесът е стабилен, заплатите са прилични и се заплащат редовно.

Отрицателни: лицемерие; трудно съгласуване и лоша координация между отделните фирми в холдинговата група, което затруднява работата на служителите в Централното управление; лоша координация на самите отдели в Центалното управление; множество вътрешнофирмени правила, които правят работния процес тромав и неефективен.

Опитват се да правят бизнес по западен образец, но по бългрски начин и резултатът не е много сполучлив.