И Еф Джи Лизинг ЕАД / EFG Leasing /img/frontend/nomap.png"

И Еф Джи Лизинг ЕАД / EFG Leasing

Кандидатства за работа в тази фирма при обявена експертна позиция на трудов договор. Но на място се оказа, че трябва да работиш за тях две седмици без договор и без никакво заплащане и ако преценят, че се справяш добре, евентуално те наемат.Това обаче се случва с няколко човека едносвременно, от които уж ще изберат най-добрия :D През това време обаче текат интервюта за въпросната длъжност и те си подбират други хора за следващите две седмици...Сами си правете изводите дали изобщо назначават някой или просто си хващат рибки за по две седмици, които да им работят безплатно. Само да спомена, че тази практика е абсолютно незаконна. Пробният период би следвало да бъде с трудов договор на изпитателен срок. Замислих се дали да подам сигнал в инспектората, но честно казано всеки човек с малко повече мозък би схванал схемата им на секунтата. Просто хора, не си губете ценното време.

Условията на труд не са добри. Най-добре са шефовете. Взимат си парите и не ги интересува нищо. Това не е компанията, която беше.  Ако искате да сте служител подгответе се за много работа и малко пари. Колегите са добри, но всеки работи сам за себе си. Липсва екипна работа. Най-добре ще бъдете ако сте препоръчани от някой шев или Грък. С приоритет се обслужват всички Гръцки клиенти. За мен това не е нормално, но все пак компанията е Гръцка. Никой не се застъпва за служителите. Не се работи в посока доволни клиенти, напротив колкото по недоволни толкова по-добре.

В тази фирма всичко се разпада... а беше толкова приятно. Селяните и шуробаджанащината взимат връх.

Във фирмата цари абсолютен хаос! Организацията на дейностите е под всякаква критика! Лицемерието на колегите през целия 8 часов работен ден те изтощава изключително много! Заплащането - зависи кой какво желае, но за хората от провинцията е явно крайно задоволително. Броят на напусналите пожелание служители само по себе си говори за имиджа на фирмата!

Благодаря за вниманието ви! Надявам се, да съм бил полезен!

Млад екип, страхотна шефка, колегиалност