Ernst & Young / Ърнст и Янг Одит EООД /img/frontend/nomap.png"

Ernst & Young / Ърнст и Янг Одит EООД

Здравейте, тъй като виждам, че последните мнения са от миналата година, бих искала да споделя своето, тъй като вече от позицията на бивш служител на фирмата, успях да натрупам някакви впечатления, дори за краткия ми престой там. Ще започна с това, че ако очаквате висока заплата и израстване във фирмата, може да чакате с години и това да не се случи, дори и да се съсипвате от работа. Аз лично познавам хора, които за 2-3 години във фирмата, които са наистина отдадени на работата си, не са мръднали нито като позиция, нито като заплащане. Натоварването е кошмарно, пригответе се да работите извънредно, без това да ви се заплаща, въпреки че на интервюто със сигурност ще ви кажат, че са единствените от Големите 4, които плащат така нареченият "overtime". Аз за краткото време, в което работех в ЕУ не съм видяла една стотинка отгоре за извънрден труд, а не е като да не е имало такъв. Заплащането се случва по пеценка на мениджъра, а и зависи от това дали има достатъчно бюджет по съответния проект. Опредлено не препоръчвам фирмата на хора, които искат да имат личен живот и не са работохолици. В един момент работата започва да ти поглъща всяка част от свободното време, имах колеги, които работеха от вкъщи- преди и след работа, по време на отпуска, болни, а дори няма да коментирам за бременните колежки, които вместо да си почиват идваха на работа до последно, за да върви работата все пак, защото тази фирма не се интересува от хората, а от това работата да върви и да се изкарват пари. Определено има и положителни неща- името на фирмта стои добре в CV-то, престижът си оказва влиянието ( все пак след това навсякъде можеш да кажеш: работил съм в една от най-големите одиторски компании), което разбира се ти увеличава шансовете за по-добре платена работа и развитие, но подчертавам- развитието се случва извън фирмата, вътре такова почти няма. С две думи, хората работят в подобен тип компании за престижа и използват фирмата като трамплин, за да ги изстреля на по-високо ниво и за да отидат на по-хубаво място. Подходяща е за току-що завършили университета, които искат да натрупат стаж и опит, заюото едно от малкото хубави неща, които мога да кажа е, че наистина човек може да научи много там. Но ако вече си имате опита и образованието, не си губете времето в тази фирма, която само ще ви изтиска и ще вземе каквото може от вас, без да се интересува от вас и да ви цени като човек. В крайна сметка си заслужава, ако успеете да изтърпите поне 1 година, за да си намерите наистина хубава работа с висока заплата и най-важното- място, на което ще ви оценяват :)

По отношение на израстването във фирмата много зависи в какъв екип се паднеш. Има хора, които израстват бързо, но има и такива, които седят на едно място години на ред. Подготви се психически, че първата година може и нищо да не се случи. Подчертавам, че повишенията в това число и на заплатата са главно след втората година. Да, всяка година има кръгла маса, на която меринджеите заедно с партньор обсъждат всички, дават оценка и решават кой да повишат и кой не, кой да вземе бонус и т.н., но да не забравяме, че сме в България и този племенен съвет е далеч от това да бъде безпристрастен. По-скоро е възможност да бъдеш оплюван по всички параграфи въпреки, че меринджеите са ти се мазнили през годината. Това, че си си скъсвал гъза в никакъв случай не е гаранция за растеж в тази компания. Много е вероятно да вършиш работата на някой друг и той да получи повишение и бонус вместо теб.
Средата е отровна, въпреки напъните на компанията да бъде inclusive и други bla bla.
Извънредният труд се заплаща, но се приготви да се лишиш от социален и личен живот.
От друга страна компанията е стабилна и има доста добра социална политика и добър социален пакет. Дават се и бонуси, но на заслужилите. Тази година имаше извънредни бонуси за всички заради добрите резултати за годината. Заплатите се изплащат на време. Но самият факт, че текучеството е страхотно, трябва да ти говори нещо. Хората не бягат от доброто. Но пък EY седи добре в автобиографията и там може много да се научи за професията. Хората се задържат средно по 2-3 години и след това се продават добре и не си скъсват задниците от работа.

Здравейте, следващата седмица е първият ми работен ден в счетоводния отдел на EY и бих искала, ако някои може да отдели от времето си да напише мнение относно възможностите за израстване във фирмата, атмосферата, отношението към служителите, както и доколко са коректни, по отношение на заплатите (изплащат ли се в срок и тн), има ли наистина овъртайм и ако има,заплаща ли се, както ме убеждаваха на интервюто. И това, което най-вече ме интересува е наистина ли се прави оценка на предтсавянето всяка година и съответно при добро представяне, следва ли повишение както в позицията, така и във възнаграждението ? Ще се радвам, ако някой ми даде по-актуална информация, тъй като тази в сайта е доста отдавна. Благодаря :)

Виждам, че последните мнения са от миналата година, някой запознат би ли споделил как стоят нещата сега?

Това е ужасно, изцеждащо място, в което се НАСЪРЧАВА подлизурството, л*зането на з*дници, мишкарството и себеотрицанието. Тотално побългарена фирма, жалко за реномето. Не знам как няма мнения?! Има огромно текучество, никой не издържа. Работи се 10-12 часа на ден, често и уикендите. Оувъртайм се плаща, ако си се подмазал като хората на шефовете.

Като видите обява от тази компания дори не й обръщайте внимание. Това е една прогнила компания в която няма никакви социални, европейски и човешки практики. В нея се уважават само подлизачите и тия които доносничат.

служителите на по-ниски позиции се задържат няма и година там, а това добре ли е питам аз??? моля ви не се оставяйте да ви лъжат!!!!!!!

бих искал да попитам дали предприятието предлага стажове, тъй като съм студент последна година в СА "Д.А. Ценов" и бих искал да работя именно в тази насока

Моля да споделите мнение за работната среда, заплащане и условия за развитие във фирмата към настоящия момент. Интересувам се във връзка с обява за работа, публикувана на 24.03.2010 за позиция Junior Auditor. Благодаря предварително.

Къде си тръгнал да кандидатсваш там, те там карат хората да си взимат неплатен отпуск че кризата ги удря ( в някой отдели съкращават направо). Ако искаш да работиш за малко пари и да слушаш колко са велики и как след време като се докажеш ще дойде и твоето време кандидатсвай( това време обаче никога не идва в ЕУ). Ако ти се работи сред амбициозни провинциални душички също си добре дошъл, всички кадърни и свестни хора напуснаха в рамките на 1 година. Сам си преценявай.