Weber България ЕООД / Saint-Gobain WEBER / ВЕБЕР БЪЛГАРИЯ ЕООД

Да поясня за новопостъпващите "търсачи на силни усещания" - в тази фирма се следят е-мейлите,наблюдава се кой в какъв уебсайт влиза и се следи GPS-а на служебните автомобили.Разпечатката на мобилния телефон също се гледа.Така че мислете му

Добре дошли в СветЪТ на Текстилните Инженери и Смешните Психоаналитици!
Това не е просто една професия,това е начин на мислене.
ТекстилнияТ инженер живурка в своя малък свят на конци и парцалки, и нищо извън този свят не е значимо.Най-важни са чергите и китениците,а всичко останало е „боклук“,всички са „неудачници“ и „кретени“.
Ей такива текстилни джуджета управляват тази компания, където постояннияТ процес е бягане от всякаква отговорност и прехвърляне на работата на подчинените.Защото думата „Мениджър“ означава да имаш „топки“.А тези сегашните нямат топки , в буквалния и преносния смисъл...Великия Маркетинг Мениджър и той отдавна няма топки.
За Великите Мениджъри, конкуренцията са „боклуци,които ей сега ще затворят“, колегите от другите направления (Ригипс и Изовер) са „некадърнициТЕ , на които изкарваме парите“, производствения персонал са „нещастнициТЕ,за чийто места чакат толкова много други“.
Докато има този начин на „парцалено мислене“, добро не очаквайте!Всеки един опит за колективна работа ще бъде разбит, всяка една идея ще бъде присвоена.
За последните 18 месеца са напуснали и уволнени 36 човека (от общо 76).Нали не мислите ,че всички те не са се справили или са СИ тръгнали по свое желание?Или се заблуждавате ,че с много работа ще получите признание. Ооо неее,в грешка сте!Оцеляват само доносниците и интригантите. Та дори секретарката (с голямата титла Административен Меринджей, който не може една заповед да напише) започна да подражава в мякането и мляскането на Г-жа ТекстилнияТ Управител.
ТекстилнияТ Управител обича да имитира дейност „срещи с клиенти“ ,нищо че навсякъде я наричат „Скумрията идва,пак замириса“.
ТекстилнияТ Управител редовно прави преструктурирания на компанията,за да замаже ла*няния пейзаж, създаден от нея след поредното уволнение на Търговски Мениджър.За последните 5 години бяха освободени 3-ма Търговски Директора , 5 Регионални Търговски Мениджъра , за бройката на Търговските представители няма да говорим.
За Текстилния Управител не е важно да работиш, а да снасяш информация.И така най-ценните хора са некадърното IT „Стоп,стоп,стоп“, Оперативната шефка на водопад,на която всички се подиграват във Франция и Мис&Мистър ЦОК.
ТекстилнияТ Управител взема 8 хиляди лв заплата/месец ,но му се свидят 500 лв за общ работник.
Текстилния инженер управлява служебния автомобил без книжка, но уволнява служителите за ПТП-та.
Текстилния Управител е „най-отзивчив “ в работата в понеделник сутрин ,след като два дни средния пръст е изтръпнала от дръгнене между краката,тъй като никой не е успяла да изпраска през уикенда.
Текстилния Управител е много голям пуритан,осъжда всякакви лични отношения на работното място ,защото не се поглежда в огледалото и си мисли, че е на 30 години.Ама не е , колко жалко, но 50 години чукат на вратата и точната дума за това е „Скочубра – грозна ,слаба жена ,която се мисли за готина мацка“.

Ненавистта е отмъщението на страхливеца за изпитания страх!
Бърнард Шоу

На индивида, нарекъл се Анонимен ( другите по дефиниция са Личности) и позволил си да изригне в "справедлив" страх,
препоръчвам, в очевидно свободното си от служебни задължения време, да прочете мнението на Зигмунд Фройд за „Първичната омраза”,
а именно:
"Първичната омраза се формира при сблъсъка на индивида с външния свят и предизвиканото от това напрежение.
Главната причина за това напрежение е невъзможността на субекта да получи желаното удоволствие поради пречките, които постава реалността. Тази реалност, която възпира неговите стремежи.

Първичната омраза от своя страна е източник на естествени човешки склонности, като злоба, агресия, разрушителност и жестокост.

Омразата съдържа привкуса на удоволствието от възвръщане на желаното от индивида равновесие. Тя се проявява по стихиен начин, но освен това може и да се възпитава умишлено, като се превръща в личностно качество."

Горещо препоръчвам на мениджърите на компаниите, да включват в процеса на подбор и оценка на служителите си психологически тестове, с които да откриват и избягват гореспоментатото личностно качество.

П.П. За мен беше професионално удоволствие да идентифицирам толкова неподправен клиничен случай!

До Анонимния с дългия коментар.
Съжалявам, че си загубих времето да чета толкова неграмотно написано описание. Г-н Анонимен, за да пишете и изказвате мнение, е добре поне да знаете какво означава пълен и кратък член (поставянето на запетаи носи бонус точки - не ги получавате, постарайте се!).
От изписаното се вижда, че явно нямате никаква представа какво означава да живеете в реалния свят - при хората, които си скъсват задника от бачкане, оценяват икономическата ситуация, в която се намира държавата, респективно работниците и работодателите. Има и нещо друго - морал и възпитание, които на Вас явно Ви липсват. Държите се като махленска клюкарка на пазара, която няма достатъчно доводи и аргументи. Поради тази причина и нападате на лична основа. Г-н Анонимен, явно сте бивш служител на тази компания. Най-голямата грешка на работодателя Ви е била да наеме неграмотен и злобен човек.
И в допълнение: говорите за хора "без топки" ... къде са Вашите Г-н Анонимен?

Добре дошли в Света на Текстилните Инженери!
Това не е просто една професия,това е начин на мислене.
Текстилния инженер живурка в своя малък свят на конци и парцалки, и нищо извън този свят не е значимо.Най-важни са чергите и китениците,а всичко останало е „боклук“,всички са „неудачници“ и „кретени“.
Ей такива текстилни джуджета управляват тази компания, където постоянния процес е бягане от всякаква отговорност и прехвърляне на работата на подчинените.Защото думата „Мениджър“ означава да имаш „топки“.А тези сегашните нямат топки , в буквалния и преносния смисъл...Великия Маркетинг Мениджър и той отдавна няма топки.
За Великите Мениджъри, конкуренцията са „боклуци,които ей сега ще затворят“, колегите от другите направления (Ригипс и Изовер) са „некадърници , на които изкарваме парите“, производствения персонал са „нещастници,за чийто места чакат толкова много други“.
За последните 18 месеца са напуснали и уволнени 36 човека (от общо 76).Нали не мислите ,че всички те не са се справили или са тръгнали по свое желание?Или се заблуждавате ,че с много работа ще получите признание.Ооо неее,в грешка сте!Оцеляват само доносниците и интригантите. Та дори секретарката (с голямата титла Административен Меринджей, който не може една заповед да напише) започна да подражава в мякането и мляскането на Г-жа Текстилния Управител.
Текстилния Управител обича да имитира дейност „срещи с клиенти“ ,нищо че навсякъде я наричат „Скумрията идва,пак замириса“.
Текстилния Управител редовно прави преструктурирания на компанията,за да замаже ла*няния пейзаж, създаден от нея след поредното уволнение на Търговски Мениджър.За последните 5 години бяха освободени 3-ма Търговски Директора , 5 Регионални Търговски Мениджъра , за бройката на Търговските представители няма да говорим.
Текстилния Управител взема 8 хиляди лв заплата/месец ,но му се свидят 500 лв за общ работник.

И така само Управителя и шефа на маркетинга са си същите!!!
Явно проблемът е в напусналите кораба!

Да пусна малко информация на заинтересованите от тази фирма.

Последната година напусна почти целия търговски екип включително Търговския Директор.Към това може да добавим напуснали Мениджър Логистика,Технически Директор,Финансов Директор,Началник складове.
Направете си извод преди да приемете условията им.Среден престой в компанията 1-2 години.

"Дяволът носи Прада",хахаха.
Гледайте филма и си изберете герой,обаче някои от образите са вече заети.
Каква ирония ......

ааа, големи  лъжи.
К'ви грижи за човека бе, кви 5лева.
Я се събуди!

Докато работех за фирмата, харесвах позицията си с всеки изминал ден все повече, повече... Там научих много неща и мисля,че израстнах като личност. Усеща се грижата за отделния служител. Документите ми при раздялата с фирмата бяха перфектно и бързо оформени.
Вероятно съм имала голям късмет с отдела и колегите. Въпреки че както при всяка длъжност и при мен имаше напрегнати моменти, като цяло съм много благодарна за възможността да бъда част от екипът на фирмата и ще ги споменавам с добро!